Modernizacja ogrodzenia na obiekcie Kresy przy ul. Wolności 139 w Chorzowie.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00269503
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00269503/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-21 08:56
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0408bc62-e631-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6272412547
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBetonowanieRoboty rozbiórkoweFundamentowanie ścieżek ruchu pieszegoRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychUsługi napraw i konserwacji obiektów sportowychWznoszenie ogrodzeń

Wykonawcy

1 przyznane

AKB PROSPEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCHORZÓW, PL · lot 0
121 770 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00269503 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ogrodzenia na obiekcie Kresy przy ul. Wolności 139 w Chorzowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271568673

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dąbrowskiego, 113

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@moris.chorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.moris.chorzow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://moris-chorzow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Rekreacja i sport

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja ogrodzenia na obiekcie Kresy przy ul. Wolności 139 w Chorzowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0408bc62-e631-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00269503

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014390/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja ogrodzenia na obiekcie Kresy przy ul. Wolności 139 w Chorzowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196815/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.7.2022.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Modernizacja ogrodzenia na obiekcie Kresy przy
ul. Wolności 139 w Chorzowie”.Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie:demontażu starego ogrodzenia; elementy starego ogrodzenia pozostają w gestii Zamawiającego zgodnie z Przedmiarem robót;montażu nowego ogrodzenia:wyznaczenie trasy dla ogrodzenia,wykonanie ręcznych wykopów pod słupki metodą wiertniczą;wykonanie stopy fundamentowej;montaż ogrodzenia;dostawy i montażu bramy przesuwnej;dostawy i montażu bramy dwuskrzydłowej oraz furtki;ułożenie krawężników i obrzeży betonowych oraz kostki, jako elementy wykończeniowe;prac związanych z uzbrojeniem rurociągu oraz studzienek kanalizacyjnych.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki, stanowiące dokumentację techniczną, tj.:Załącznik nr 11 do SWZ - Przedmiar.Załącznik nr 12 do SWZ - Plan BIOZ.Załącznik nr 13 do SWZ - STWiORB.Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 20) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 1994 Nr 89 poz. 414 z pózn.zm.), inwestycja będąca przedmiotem zamówienia nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 wskazanej ustawy.Oferta musi obejmować wszystkie koszty dodatkowe związane z realizacją zakresu zadania objętego przedmiarem robót takie, jak np. przygotowanie terenu prac, organizację zaplecza robót, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac i jego zabezpieczenie w trakcie robót do czasu przekazania inwestycji Zamawiającemu.Jakość materiałów i wszelkich części robót powinna być badana i kontrolowana na bieżąco w trakcie wykonywania robót i po zakończeniu (jeśli dotyczy). Wyniki wszystkich badań i kontroli powinny być zawarte w protokołach załączonych do dokumentacji odbiorowej. Koszt wykonania badań i kontroli będzie ponoszony przez Wykonawcę.Roboty muszą być wykonane z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę, zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązującymi normami oraz warunkami technicznymi wykonania robót.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg stawiany przez Zamawiającego dotyczy warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdziale XXVII w SWZ.Przedmiotowe środki dowodowe.9.1.W celu wykazania, że zaproponowane ogrodzenie, brama przesuwna, brama dwuskrzydłowa oraz furtka spełniają wymagania ujęte w dokumentacji przetargowej Zamawiający żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe w postaci zdjęć, opisów i kart technicznych/katalogowych proponowanych elementów, potwierdzające zakres parametrów ujętych w opisie przedmiotu zamówienia.Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe podlegają uzupełnieniu w przypadku, gdy nie zostaną one złożone lub będą niekompletne.Rozwiązania równoważne:Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis w celu określenia minimalnych parametrów, jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią one wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza produkty równoważne pod warunkiem, że przedmiot oferty jest identyczny funkcjonalnie i możliwie jak najbardziej zbliżony pod względem konstrukcji, materiałów, z jakich jest wykonany, rozmiarów, do wyrobów przykładowych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz materiałów/towarów zamiennych wraz z ich parametrami.W przypadku, gdy w SWZ użyte zostały normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne, systemy referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna".Równoważność rozwiązań zostanie oceniona na etapie baania ofert.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami prawa i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.Zamawiający informuje, iż prowadzenie robót budowlanych odbywać się będzie na czynnym obiekcie sportowym. Wykonawca, w trakcie trwania robót budowlanych musi zabezpieczyć teren wykonywanych prac, zapewnić dojście i dojazd do boisk i budynków na terenie obiektu KRESY, jak również przejście chodnikiem wzdłuż ogrodzenia od strony ul. Wolności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 121770,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 121770,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKB Prospekt

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521017922

7.3.3) Ulica: Gałeczki 59

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-506

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 121770,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający nie prosił o wyjaśnie rażąco niskiej ceny z uwagi na fakt iż jedna z ofert była ewidentnie rażąco wysoka w porównaniu do pozostałych ofert złożonych w tym postępowaniu. Wartość umowy zawartej nie odbiegała od pozostałych ofert ani od wartości szacunkowej zamówienia.
2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane