PRZYGOTOWYWANIE I WYDAWANIE GORĄCYCH POSIŁKÓW DLA PODOPIECZNYCH MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CHMIELNIKU
Gmina Chmielnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00001694
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00001694/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-02 11:34
- Lokalizacja
- Chmielnik, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be19c5b5-3ff1-485c-b3f0-361a4bb23f5b
- Identyfikator
- 6572531581
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00001694 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
PRZYGOTOWYWANIE I WYDAWANIE GORĄCYCH POSIŁKÓW DLA PODOPIECZNYCH
MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CHMIELNIKU
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chmielnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009745
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 7
1.5.2.) Miejscowość: Chmielnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-020
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 413543273
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@chmielnik.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chmielnik.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.opschmielnik.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZYGOTOWYWANIE I WYDAWANIE GORĄCYCH POSIŁKÓW DLA PODOPIECZNYCHMIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CHMIELNIKU
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be19c5b5-3ff1-485c-b3f0-361a4bb23f5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00001694
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 5/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 160092,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w postaci przygotowywania i wydawania gorących posiłków dla podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku w lokalu Wykonawcy położonym na terenie miasta Chmielnik w roku 2025;
2. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania usługi:
2.1. Świadczenie na rzecz Zamawiającego przez okres 12 miesięcy, od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. przez 7 dni a tygodniu, usług gastronomicznych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu jednodaniowego gorącego posiłku w postaci:
- 3 dni w tygodniu zupa z wkładką mięsną (podana z chlebem, makaronem, ryżem lub ziemniakami) i
- 4 dni w tygodniu drugie danie mięsne, dla każdego skierowanego przez OPS klienta.
Dopuszcza się raz w tygodniu drugie danie bezmięsne: pierogi, naleśniki, kopytka, krokiety, ryba lub danie półmięsne np. bigos, łazanki, zapiekanka makaronowa, fasolka po bretońsku.
2.2. Posiłki powinny być sporządzane według następujących norm ilościowych dla jednego posiłku:
-pierwsze danie zupa – min. 400ml, dodatkowo do zupy kiełbasa min. 50g lub wkładka mięsna min. 50g oraz pieczywo;
- drugie danie mięsne – kotlet – min. 100g, gołąbek, min. 150g, gulasz mięsny – min. 150g, kurczak – min. 200g, ryba – min. 150g, wątróbka smażona – min. 150g,ziemniaki – min. 300g, kasza – min. 250g, makaron – min. 200g, ryż – min. 200g, surówka – min. 100g, warzywa gotowane – min. 150g.
-dania bezmięsne – (pierogi, krokiety, naleśniki itp.) – min. 250g;
-dania półmięsne (bigos, fasolka po bretońsku itp.) – min. 250g;
-napój – min. 200 ml (kompot, woda z sokiem w przypadku drugiego dania).
Wydawane posiłki powinny być urozmaicone, dobrej jakości, gorące, porcje odpowiadające normom zbiorowego żywienia. Produkty żywnościowe będą zakupione przez Wykonawcę we własnym zakresie.
2.3. Gramatura opisana w poszczególnych rodzajach posiłków obejmuje gramatury obowiązujące w chwili wydania posiłku (waga gotowego, wydanego obiadu, w tym jego poszczególnych składników).
2.4. Wykonawca zobowiązany jest do wydania obiadów przygotowanych ze świeżych produktów, zakazane jest wykorzystywanie do przygotowania obiadów całości lub części produktów składających się na obiad z dnia poprzedniego.
2.5. Zamawiający będzie sprawdzać jakość obiadów. W przypadku naruszenia postanowień umowy oraz warunków określonych w opisie przedmiotu zamówienia zamawiający odstąpi od umowy w trybie natychmiastowym.
2.6. Wszystkie posiłki wykonawca wykona w swoim przedsiębiorstwie bez możliwości powierzenia osobom trzecim.
2.7. Posiłki będą wydawane w jednorazowych naczyniach przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 11.00 do 13.00 na podstawie list obecności sporządzonych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
2.8. Miejscem wydawania posiłków będzie lokal na terenie Chmielnika. Lokal gastronomiczny, w którym będą przygotowywane i wydawane posiłki powinien spełniać wymogi sanitarno-higieniczne, być w stanie technicznym i wyposażeniu adekwatnym do realizowanych zadań. Wykonawca odpowiada za idealną czystość pomieszczeń i urządzeń gastronomicznych, estetyczny wygląd i czystość zatrudnionego personelu, idealną czystość oraz technologię przygotowania i wydawania posiłku zgodną z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, dietetycznymi z zachowaniem zasad systemu HACCP, czyli Zasad Dobrej Praktyki Higienicznej oraz Zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej.
Lokal Wykonawcy powinien być przystosowany do spożywania posiłków na miejscu.
2.9. Szacowana ilość dzienna wydawanych posiłków zapakowanych na wynos:
- około 30 szt. dziennie przez 7 dni w tygodniu,
- dodatkowo około 10 sztuk tylko w soboty i niedziele,
- dodatkowo 30 sztuk dziennie przez okres wakacji, ferii, przerw świątecznych i dni wolnych od pracy.
Szacowana ilość posiłków w roku 2025 wyniesie ok. 12 350 szt.
Liczba sporządzonych i wydanych gorących posiłków może ulec zmianie ze względu na specyfikę zamówienia, którą cechuje zmienność potrzeb klientów Ośrodka. Zwiększenie lub zmniejszenie przewidywanej liczby posiłków, wynikać będzie ze zmiany liczby osób kwalifikujących się do uzyskania tego rodzaju pomocy społecznej. Zamawiający zastrzega, iż nie będzie ponosił odpowiedzialności, jeżeli tylko część z gorących posiłków będzie zrealizowana, a Wykonawca nie będzie miał w tym zakresie żadnych roszczeń do Zamawiającego.
Dostawa konkretnej ilości posiłków będzie następować na podstawie zamówień Zamawiającego.
Zamawiający będzie dokonywał zgłoszeń zmiany ilości posiłków z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
2.10. Wykonawca oświadcza, że dysponuje odpowiednim zapleczem gospodarczym i osobowym na przygotowanie gorących posiłków.
3. Rozliczenia prowadzone będą comiesięcznie na podstawie liczby wydanych posiłków, co wykonawca udokumentuje przedstawiając zebrane listy obecności tylko za rozliczany miesiąc.
4. Wykonawca obciąży Zamawiającego tylko za faktycznie wydane klientom posiłki.
5. Płatność dokonywana będzie przelewem na konto bankowe wykonawcy,
6. Termin płatności faktury zostanie wskazany przez wybranego wykonawcę w formularzu ofertowym.
Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia może złożyć 1 ofertę.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Uzasadnienie:
Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi z uwagi na spójny charakter przedsięwzięcia, który uniemożliwia wydzielenie racjonalnego etapu stanowiącego ewentualną część zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia dlatego Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części
4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55322000-3 - Usługi gotowania posiłków
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
55500000-5 - Usługi bufetowe oraz w zakresie podawania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 172900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 172900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Cateringu AGA Agnieszka Banach
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6572248402
7.3.3) Ulica: Lubania 39
7.3.4) Miejscowość: Chmielnik
7.3.5) Kod pocztowy: 26-020
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 172900,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |