Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w wybranych gminach województwa dolnośląskiego – termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego Nr 2 w Zgorzelcu

Gmina Miejska Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00270375
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00270375/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-21 12:37
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1de4fdd8-fcfb-11ec-8000-d680d39e541a
Identyfikator
6151794018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00270375 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w wybranych gminach województwa dolnośląskiego – termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego Nr 2 w Zgorzelcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w wybranych gminach województwa dolnośląskiego – termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego Nr 2 w Zgorzelcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1de4fdd8-fcfb-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00270375

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019397/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w wybranych gminach województwa dolnośląskiego - Termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego Nr 2 w Zgorzelcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w wybranych gminach województwa dolnośląskiego" współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00242265/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.10.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 841130,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1:

1) Przedmiot Części 1 zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku Przedszkola Publicznego nr 2 zlokalizowanego w Zgorzelcu przy ul. Kościuszki 1.
2) Teren inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Śródmieście w Zgorzelcu uchwalonym Uchwałą Nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009 r. (teren oznaczony symbolem: A42.UO –teren usług oświaty). Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Kościuszki 1w Zgorzelcu, na działce nr: 51, Obr. IV, AM - 3. Budynek posadowiony na przedmiotowej działce znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.
3) Zakres przedmiotu ww. zamówienia obejmuje w szczególności:
a) ocieplenie ścian zewnętrznych,
b) ocieplenie ściany frontowej od wewnątrz wraz z remontem pomieszczeń,
c) wymianę parapetów zewnętrznych,
d) wymianę krat zainstalowanych w oknach i drzwiach,
e) likwidację daszków nad wejściami,
f) wymianę i wykonanie nowych obróbek blacharskich na ścianach elewacji i dachu,
g) wymianę stolarki okiennej na poziomie cokołu budynku,
h) wymianę drzwiczek stalowych na poziomie cokołu budynku,
i) renowację tynku ściany z detalami architektonicznymi, odtworzenie detali architektonicznych,
j) wymianę komina stalowego,
k) wymianę luksferów,
l) wymianę barierek przy schodach,
m) wymianę włazów zewnętrznych,
n) wymianę oświetlenia zewnętrznego nad wejściami,
o) wymianę instalacji odgromowej,
p) wymianę rur spustowych,
q) remont schodów i podestów – obłożenie płytami granitowymi,
r) remontu tarasu w północno – zachodniej części obiektu,
s) montaż nowego oświetlenia elewacyjnego typu LED z czujnikiem ruchu,
t) montaż monitoringu zewnętrznego,
u) montaż płyt z piaskowca naturalnego – cokół budynku,
v) montaż kratek wentylacyjnych,
w) demontaż istniejącego komina wraz z utylizacją, zakup wraz z montażem nowego komina.
4) Szczegółowy opis i zakres przedmiotu Części 1 zamówienia został zawarty w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – branży architektoniczno-konstrukcyjnej oraz dokumentacji projektowej , w skład której wchodzi:
a) Projekt budowlany,
b) Projekt wykonawczy,
c) Audyt energetyczny,
d) Opinia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu nr JG/N.5183.1263.2018.JS z dnia 07.11.2018r.,
e) Opinia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu nr JG/N.5183.170.2021.JS z dnia 10.03.2021r., dotycząca zaktualizowanego projektu budowlanego,
f) Decyzja umarzająca w części postępowanie nr AB.6743.1.99.2021.2 z dnia 28 kwietnia 2021r.,
g) Zaświadczenie przyjęcia zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę nr AB.6743.1.99.2021.3 z dnia 28 kwietnia 2021r.,
h) Przedmiar robót (przedmiar robót jest załączony w celach informacyjnych. Nie może stanowić jedynej podstawy wyceny. Wykonawca jest odpowiedzialny za prawidłowe oszacowanie ilości robót niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia),
- zwanymi w dalszej części SWZ „dokumentacją nr 1”, stanowiącą Załącznik nr 6A do SWZ.
5) Wymagania dotyczące gwarancji dla Części 1:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane
i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały
i urządzenia.
b) Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego z klauzulą „odbieram”.
c) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione
w cenie oferty.
d) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert dla Części 1 zostały zawarte w Rozdziale XX SWZ.
e) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy dotyczącym Części 1, stanowiącym Załącznik Nr 5A do SWZ.
6) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu Części 1 zamówienia z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

4.5.5.) Wartość części: 660227,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2:

1) Przedmiot Części 2 zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją alternatywnego źródła energii służące do ogrzewania ciepłej wody użytkowej,
w zakresie: instalacji solarnej, instalacji fotowoltaicznej wraz
z instalacją elektryczną do obsługi kotłowni oraz modernizacji kotła gazowego w budynku Przedszkola Publicznego nr 2 zlokalizowanego w Zgorzelcu przy ul. Kościuszki 1.
2) Teren inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Śródmieście w Zgorzelcu uchwalonym Uchwałą Nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009 r. (teren oznaczony symbolem: A42.UO –teren usług oświaty). Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Kościuszki 1w Zgorzelcu, na działce nr: 51, Obr. IV, AM - 3. Budynek posadowiony na przedmiotowej działce znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.
3) Zakres przedmiotu ww. zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Instalacje alternatywnego źródła energii służące do ogrzewania wody użytkowej, które obejmują:
- instalacje solarną,
- instalacje: fotowoltaiczną wraz z instalacją elektryczną do
obsługi urządzeń kotłowni,
- modernizację kotła gazowego.
4) Szczegółowy opis i zakres przedmiotu Części 2 zamówienia został zawarty w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – branży instalacyjnej oraz dokumentacji projektowej , w skład której wchodzi:
a) Projekt budowlany,
b) Projekt wykonawczy,
c) Audyt energetyczny,
d) Opinia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu nr JG/N.5183.1263.2018.JS z dnia 07.11.2018r.,
e) Opinia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu nr JG/N.5183.170.2021.JS z dnia 10.03.2021r., dotycząca zaktualizowanego projektu budowlanego,
f) Decyzja umarzająca w części postępowanie nr AB.6743.1.99.2021.2 z dnia 28 kwietnia 2021r.,
g) Zaświadczenie przyjęcia zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę nr AB.6743.1.99.2021.3 z dnia 28 kwietnia 2021r.,
h) Przedmiar robót (przedmiar robót jest załączony w celach informacyjnych. Nie może stanowić jedynej podstawy wyceny. Wykonawca jest odpowiedzialny za prawidłowe oszacowanie ilości robót niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia),
- zwanymi w dalszej części SWZ „dokumentacją nr 2”, stanowiącą Załącznik nr 6B do SWZ.
5) Wymagania dotyczące gwarancji dla Części 2:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane
i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały
i urządzenia.
b) Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego z klauzulą „odbieram”.
c) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione
w cenie oferty.
d) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert dla Części 2 zostały zawarte w Rozdziale XX SWZ.
e) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy dotyczącym Części 2, stanowiącym Załącznik Nr 5B do SWZ.
6) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu Części 2 zamówienia z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 180902,65 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 21 lipca 2022 r., do godz. 10:00 nie złożono żadnej oferty.
Zgodnie z dyspozycją ww. przepisu postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 21 lipca 2022 r., do godz. 10:00 nie złożono żadnej oferty.
Zgodnie z dyspozycją ww. przepisu postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane