Boboszów - przebudowa drogi transportu rolnego na cz. Dz. Nr 323
URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00270442
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00270442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-21 12:58
- Lokalizacja
- Międzylesie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cca335b3-e7ce-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8811387907
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00270442 z dnia 2022-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Boboszów - przebudowa drogi transportu rolnego na cz. Dz. Nr 323
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Międzylesie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-530
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miedzylesie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miedzylesie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miedzylesie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Boboszów - przebudowa drogi transportu rolnego na cz. Dz. Nr 3232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cca335b3-e7ce-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00270442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026670/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Boboszów – przebudowa drogi transportu rolnego na cz. dz. 323
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00201326/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ITiG.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi gminnej na dz. nr 323 w Boboszowie. Przebudowywany odcinek ma długość 0,370 m i rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 33. Projekt przewiduje wzmocnienie istniejącej podbudowy, ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowę elementów odwodnienia oraz zjazdów.
Opis stanu istniejącego
Przebudowywany odcinek jest drogą transportu rolnego oraz stanowi dojazd do pobliskich posesji. W sąsiedztwie pasa drogowego zlokalizowane są pola uprawne oraz zabudowa zagrodowa. Droga na całym odcinku posiada nawierzchnię tłuczniową a lokalnie gruntową w złym stanie technicznym. Występują podłużne koleiny i poprzeczne nierówności. Droga posiada przekrój szlakowy a przebieg stokowy na całej długości, urządzenia obce występują.
Zakres prac
Przebudowa drogi przebiegać będzie po istniejącej drodze i wykonana będzie w obrębie działek będących własnością Gminy Międzylesie. Inwestorem zadania jest Gmina Międzylesie. Projektowana droga jest drogą jednojezdniową o szerokości jezdni 3,00 m i szerokości korony 4,00 -7,00 m, szerokość pobocza 0,50 m.
Zakres robót objętych przebudową obejmuje:
profilowanie i zagęszczenie istniejącej podbudowy
wykonanie warstwy wyrównawczej podbudowy mieszanką kamienną 0-31,5 mm oraz średniej grubości warstwy 10 cm
wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni betonu asfaltowego
wykonanie poboczy
przebudowa systemu odwodnienia
Załącznikiem ukazującym obszar i zakres prowadzenia robót, szczegółowe rozwiązania konstrukcji jezdni, jej grubość i szerokość, jest Załącznik nr 8 do SWZ - Droga Boboszów - projekt budowlany. Szczegółowy zakres rzeczowy i ilościowy robót określa Przedmiar Robót stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ - Droga Boboszów - przedmiar. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do określenia ceny wykonania zamówienia i powinien być zweryfikowany pod względem zgodności ze stanem faktycznym przez Wykonawcę podczas wizji w terenie.
Opis sposobu wykonania i odbioru robót zawiera Szczegółowa Specyfikacja Techniczna – Załącznik nr 10 do SWZ - Boboszów – SST.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na obiekcie wizji lokalnej i zapoznania się ze stanem faktycznym. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zaniechanie tych czynności przez Wykonawcę, a w konsekwencji nieoszacowanie wartości pełnego zakresu robót, nie będzie w przyszłości skutkować ze strony Wykonawcy żądaniami robót dodatkowych.
Wszystkie wyszczególnione w przedmiarach, opisach, specyfikacjach technicznych , itp. nazwy własne urządzeń, materiałów są podane do określenia standardu oraz właściwości technicznych i należy je traktować pomocniczo w procesie przygotowania oferty. Należy przyjąć, że we wszystkich takich przypadkach wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Zastosowane przez Wykonawcę urządzenia, materiały do realizacji przedmiotu zamówienia nie mogą jednak posiadać parametrów technicznych i właściwości gorszych niż wyszczególnione w dokumentach przetargowych. Przystąpienie do wykonywania przedmiotu zamówienia rozpocznie się po wdrożeniu zmian w organizacji ruchu na obszarze drogi objętym robotami budowlanymi. W okresie wyłączenia przedmiotowego odcinka z ruchu, na każdym etapie prowadzonych prac, należy zapewnić dojazd do przyległych nieruchomości bądź dróg bocznych do nich prowadzących.
Prace ziemne można rozpocząć po pełnym zidentyfikowaniu urządzeń infrastruktury naziemnej i podziemnej, ich oznakowaniu i zabezpieczeniu.
W przypadku natrafienia w czasie robót na nie ujęte dokumentacją lub inwentaryzacją projektową urządzenia podziemne, należy przerwać roboty, zabezpieczyć wykop i powiadomić zamawiającego i odpowiednie jednostki.
Odbioru wykonania przedmiotu zamówienia dokona komisja powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie. Protokół odbioru końcowego będzie uzupełniony kompletem dokumentacji przewidzianej zakresem wykonania przedmiotu zamówienia.
Zakupione i wbudowane materiały muszą odpowiadać Polskim Normom, wymogom, które określa art. 10 Ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.), art. 5 ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2021, poz. 12, 13). Wykonawca jest posiadaczem i wytwórcą wszystkich odpadów powstałych w wyniku prac budowlanych.
Na każdym etapie prowadzonych prac, należy zapewnić dojazd do przyległych nieruchomości i zagród wiejskich bądź dróg bocznych do nich prowadzących.
PODWYKONAWSTWO
1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców.
WYMAGANIA W ZAKRSIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY
1. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace budowlane w ramach zadania, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 2020 poz. 1320 t.j.). Osoby te winny być zatrudnione przez cały okres realizacji zamówienia.
2. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia w terminie do 5 dni licząc od dnia podpisania umowy, oświadczenia potwierdzającego zatrudnienie na umowę o pracę osób wykonujących ww. czynności w zakresie realizacji zamówienia. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że wykonywane w ramach zadania czynności (tj. roboty budowlane) wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do podpisania oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy.
3. Każdorazowo, w okresie realizacji przedmiotu umowy, na żądanie Zamawiającego, w terminie 3 dni roboczych od zgłoszenia wniosku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, które zostały wymienione w złożonym oświadczeniu. Kopia umowy powinna zostać zanonimizowana w sposób umożliwiający ochronę danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników).
4. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (tj. roboty budowlane), Wykonawca lub Podwykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,2% wartości umownej brutto wymienionej w § 7 ust. 1 umowy za każdą z wymaganych osób za każdy dzień, w którym nie wypełniono tego obowiązku.
5. Niezłożenie przez Wykonawcę w terminie oświadczenia o zatrudnieniu lub na żądanie Zamawiającego kopii umów o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (tj. roboty budowlane).
6. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 330000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 330000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 330000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PAR TRANS TRANSPORT HANDEL Przemysław Parasiewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 881-103-00-74
7.3.3) Ulica: Słowackiego 5
7.3.4) Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka
7.3.5) Kod pocztowy: 57-500
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 330000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-09-30| 2022-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |