Przebudowa budynku pl. Kościuszki 20 na cele mieszkaniowe

GMINA OPOCZNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00271277
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00271277/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-21 15:13
Lokalizacja
Opoczno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81ecdbca-e584-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7681717575
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógInstalowanie znaków drogowychAparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznejLampy i oprawy oświetlenioweSprzęt i aparatura elektrycznaDomofonyMontaż anten telewizyjnychUrządzenia siecioweKanały kabloweRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychOchrona odgromowaRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00271277 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku pl. Kościuszki 20 na cele mieszkaniowe

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 7860137

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.opoczno.pl/zamowienia-2022-r

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku pl. Kościuszki 20 na cele mieszkaniowe

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81ecdbca-e584-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271277

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00040167/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa budynku pl. Kościuszki 20 na cele mieszkaniowe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00195778/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych polegających na - przebudowie i nadbudowie budynku mieszkalno – usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania lokali usługowych na mieszkania komunalne wraz z wewnętrznymi instalacjami sanitarnymi i elektryczną w terenach zabudowy mieszkaniowej w Opocznie przy Placu Kościuszki na działce nr ewid. 569, obr. 0013 w ramach zadania inwestycyjnego p.n. Przebudowa budynku pl. Kościuszki 20 na cele mieszkaniowe.

5.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Roboty budowlane m.in.:
a) Roboty rozbiórkowe,
b) Roboty konstrukcyjne,
c) Roboty w zakresie architektury,
d) Roboty związane z rozbiórką budynku gospodarczego,
e) Roboty inne, ogrodzenie, mur oporowy, elementy wyposażenia,
2) Roboty drogowe m.in.:
a) Roboty przygotowawcze;
b) Roboty ziemne,
c) Krawężniki, oporniki, obrzeża, palisada, balustrady,
d) Nawierzchnie dojazdów, chodników, miejsc postojowych, pochylni,
e) Zieleń,
f) Oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
g) Roboty wykończeniowe,
h) Roboty przygotowawcze (nawierzchnia po usunięciu budynku gospodarczego),
i) Roboty ziemne (nawierzchnia po usunięciu budynku gospodarczego),
j) Krawężniki, oporniki (nawierzchnia w miejscu usuniętego budynku gospodarczego),
k) Nawierzchnie dojazdów (nawierzchnia w miejscu usuniętego budynku gospodarczego),
l) Zieleń (przy usuniętym budynku gospodarczym),
m) Roboty przygotowawcze ( remont chodników w ulicy wokół budynku),
n) Roboty ziemne (remont chodników w ulicy wokół budynku),
o) Nawierzchnie dojazdów (remont chodników w ulicy wokół budynku),
3) Roboty elektryczne m.in.:
a) Rozdzielnice,
b) Instalacja oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego i ewakuacyjnego,
c) Instalacja gniazd wtykowych i PWP, przyciski,
d) Instalacja domofonowa,
e) Instalacja RTV,
f) Sieć strukturalna,
g) Trasy kablowe, rury osłonowe, rurki elektroinstalacyjne,
h) Instalacja zasilania,
i) Instalacja uziemienia i odgromowa,
j) Zasilanie ZKA,
4) Roboty sanitarne m.in.:
a) Instalacja centralnego ogrzewania,
b) Instalacja wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej,
c) Kanalizacja sanitarna,
d) Biały montaż,
e) Węzeł cieplny kompaktowy,
5) opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu,
6) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
7) uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania przedmiotu umowy do użytkowania.
5.3. Prace budowlane będące przedmiotem umowy, prowadzone będą na obszarze wpisanym do rejestru zabytków historycznego układu urbanistycznego, ruralistycznego albo zespołu budowlanego - pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych wydane przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 20.04.2021 r. - załącznik nr 6 do umowy.

5.4. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, na którą składają się:
1) projekt budowlany - Załącznik nr 1 do SWZ,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - Załącznik nr 2 do SWZ,
3) przedmiar robót - pomocniczo - Załącznik nr 3 do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

32552600-3 - Domofony

45312320-6 - Montaż anten telewizyjnych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

44322100-4 - Kanały kablowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 22.06.2022 r. , godz. 10:00, wpłynęła 1 oferta tj.:
JMP EKOBUDOWA
Piotr Gwadera
ul. Kopernika 23/3
26 -300 Opoczno
cena oferty: 6 599 880,00 zł

Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 5 616 318,57 zł brutto. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał,
że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6599880,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6599880,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 22.06.2022 r. , godz. 10:00, wpłynęła 1 oferta tj.:
JMP EKOBUDOWA
Piotr Gwadera
ul. Kopernika 23/3
26 -300 Opoczno
cena oferty: 6 599 880,00 zł

Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 5616318,57 zł brutto. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał,
że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane