Modernizacja budynku OSP w Zdrojach

Gmina Czarna Białostocka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00271412
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00271412/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-21 16:10
Lokalizacja
Czarna Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8f431026-fc51-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
9661771733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachIzolacja cieplnaRoboty w zakresie instalacji elektrycznychMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie anten

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00271412 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku OSP w Zdrojach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857131340

1.5.8.) Numer faksu: 857131349

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku OSP w Zdrojach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f431026-fc51-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271412

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022519/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja budynku OSP w Zdrojach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00239461/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje Modernizację budynku OSP w Zdrojach – docieplenie ścian zewnętrznych budynku, wyniesienie układu pomiarowego na zewnątrz budynku oraz wykonanie instalacji odgromowej.
a) Bilans powierzchni:
- powierzchnia użytkowa łącznie: ok. 104 m2
Ilość kondygnacji nadziemnych - 1
Wysokość budynku liczona od poziomu terenu wejścia głównego: - ok. 6,57m
Wysokość okapu części niskiej (kukułka) -ok. 4,34m
Wysokość okapu części wysokiej (ściany szczytowe kalenica) -ok. 7,11m
b) Opis budynku:
Budynek położony jest we wsi Zdroje w gminie Czarna Białostocka. Budynek przeznaczony jako remiza OSP oraz na potrzeby świetlicy wiejskiej. Budynek jest obiektem wolnostojącym 1-kondygnacyjnym, nie podpiwniczonym, o konstrukcji murowanej z poddaszem nie użytkowym. Budynek posadowiony jest na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonane z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Grubość ścian zewnętrznych: 44cm (odpowiednio: 1,5 cegły wraz z warstwami wykończeniowymi i termomodernizacyjnymi), zaś ścian wewnętrznych i wiatrołapu: 27 cm (odpowiednio: 1 cegła wraz z warstwami wykończeniowymi). Stropy w budynku wykonane jako, żelbetonowe wypełnieniem na poddaszu trocinami jako izolacja między belkami. Dach budynku dwuspadowy z kukułką od strony frontowej, wykonany w konstrukcji drewnianej, pokryty blachodachówką. Ściany zewnętrzne wraz z fundamentem są nieocieplone. Wykończenie ścian zewnętrznych stanowi tynk o strukturze baranka w kolorze szarym. Budynek remizy zasilany jest napowietrzną linią kablową AsXSn. Napowietrzne przyłącze kablowe wchodzi przez poddasze bezpośrednio ze słupa nN od strony południowo – zachodniej. Na poddaszu wlz poprowadzony w rurze RL idzie wzdłuż budynku i schodzi pionowo w dół do istniejącego układu pomiarowego w pom. świetlicy skąd jest zasilona rozdzielnica pom. OSP. Instalacja w pomieszczeniu OSP jest eksploatowana i jest w stanie bardzo dobrym. Natomiast w części świetlicy instalacja jest częściowo wymieniona. Natomiast przy remoncie generalnym należy przewidzieć wyniesienie układu pomiarowego na zewnątrz budynku a rozdzielnicę RG zlokalizować w pomieszczeniu wiatrołapu. Dodatkowo należy zwiększyć moc przyłącza energetycznego na potrzeby ogrzewania elektrycznego Budynku.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do budynku:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych (w tym fundamentu), wyniesienie układu pomiarowego na zewnątrz oraz wykonanie instalacji odgromowej budynku świetlicy i OSP w miejscowości Zdroje. Wskazane prace powinny zostać wykonane według wytycznych wskazanych w przedmiarze robót. Roboty ziemne będą prowadzone w zakresie ocieplenia fundamentów budynku z ich zabezpieczeniem w postaci izolacji przeciwwilgociowej. W trakcie robót ziemnych należy uważać, aby nie naruszyć struktury gruntów zalegających bezpośrednio poniżej poziomu posadowienia fundamentów.
Ocieplenie ścian zewnętrznych należy wykonać styropianem EPS 70 gr. 20 cm z kapslowaniem.
Ocieplenie ścian fundamentowych
- styrodur gr. 10 cm, na głębokość 70cm poniżej gruntu, wraz z izolacją przeciwwilgociową w
postaci mas bitumicznych oraz z folią kubełkową kończąca się powyżej linii fundamentu.
Wykończenie zewnętrzne budynku
- tynki zewnętrzne silkonowe np. typu "baranek"
- cokół np. tynk mozaikowy
- przewidzieć dwie rewizje na elewacji jedna na potrzeby komina druga na potrzeby włącznika syreny alarmowej OSP.
Istniejący układ pomiarowy należy wynieść na elewację budynku. Schemat układu pomiarowego należy uzgodnić z lokalnym OSD. Na elewacji budynku pod warstwa ocieplenia ułożyć rurarz do zasilenia rozdzielnicy RG w pomieszczeniu wiatrołapu. W rozdzielnicy RG przewidzieć pole na wpięcie rozdzielnicy istniejącej OSP. Układ sieci TNS, na zewnątrz wykonać uziom otokowy z bednarki FeZn 30x4mm – prace zsynchronizować z pracami przy dociepleniu budynku i ociepleniu fundamentów. Wykonać 4 zejścia instalacji odgromowej w postaci drutu FeZn fi 8mm ułożonego w rurce odgromowej montowanej pod warstwą ocieplenia. Skrzynki kontrolne od instalacji odgromowej montować w elewacji nad gruntem. Do złącza ZKP doprowadzić bednarkę FeZn 30x4mm od uziomu otokowego budynku, bednarkę ułożyć bezpośrednio pod warstwa ocieplenia kotwiąc ja do ściany.

Dotychczasowo zakupione materiały, które należy wykorzystać podczas wykonywania prac:
• Styropian Genderka EPS 70 038 Fasada Grubość styropianu: 20cm – 80 opakowań,
• Kołek do styropianu Amex Starfix LDK GZN z trzpieniem z tworzyw poliamid Rozmiar: 10x260 op. 100 szt , 7 opakowań,
• Styropian Genderka Hydrostyr 100 Grubość styropianu: 15cm, 31 opakowań,
• Zaślepki styropianowe 65x15 białe 300 szt. 3 opakowania,
• Folia kubełkowa na fundament Rozmiar: 1,00 m, 4 opakowania.
Pozostałe materiały należy zakupić we własnym zakresie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45312300-0 - Instalowanie anten

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie inwestycji kwotę 44.763,00 zł brutto.
Wszystkie złożone prawidłowo oferty, zawierają ceny brutto w wysokości przekraczającej kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zamówienia.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najniższej oferty .
Z uwagi na zaistniałe okoliczności, wobec ziszczenia się przesłanek wskazanych w art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz.1129 ze zm. ), postępowanie zostaje unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 159900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 159900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane