Budowa i przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu „Kolonia Hołowienki” gmina Sabnie, powiat sokołowski”

Powiat Sokołowski w Sokołowie Podlaskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00271560
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00271560/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-22 06:53
Lokalizacja
Sokołów Podlaski, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0d667ea-e8a6-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8231627536
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie odwadniania gruntu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00271560 z dnia 2022-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu „Kolonia Hołowienki” gmina Sabnie, powiat sokołowski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Sokołowski w Sokołowie Podlaskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581771

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 23

1.5.2.) Miejscowość: Sokołów Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-300

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 25 781 74 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-sokolowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-sokolowski.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-sokolowski.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu „Kolonia Hołowienki” gmina Sabnie, powiat sokołowski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0d667ea-e8a6-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271560

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025082/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Scalenia i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu Kolonia Hołowienki; gm. Sabnie, Powiat Sokołowski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżetu państwa w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu Kolonia Hołowienki, gmina Sabnie, powiat sokołowski” poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207102/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Fn.272.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2938403,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu zagospodarowania poscaleniowego polegającego na budowie i przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu „Kolonia Hołowienki” gmina Sabnie, powiat sokołowski” poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżetu państwa. Budowa i przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w ramach operacji „Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów obiektu „Kolonia Hołowienki gmina Sabnie, powiat sokołowski”.
W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie następujących robót:
- poprawa odwodnienia (wyprofilowanie rowów, urządzenie przepustów),
- wyprofilowanie koron dróg,
- położenie nowych asfaltów,
- utwardzenie żwirem,
- utwardzenie poboczy,
- urządzenie zjazdów na nowo zaprojektowane działki.
Zaplanowane jest do wykonania 37 przepustów oraz 6 514,80 mb dróg, w tym:
- 4 547,31 mb nawierzchni żwirowej,
- 1 967,49 mb nawierzchni bitumicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 5 do SWZ – Dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 2 802 092,77 zł. Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust 3 ustawy Pzp. Oferta z najniższą kwotą złożyła firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Sp. z o.o., ul. Gdańska 69A, 07-100 Węgrów; oferta na kwotę brutto: 5 994 913,01 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5994913,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane