Wykonanie w formule „projektuj-buduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie miejsca rekreacji przy ul. Wiązowej. (BO)”

Gmina Miasta Tychy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00272376
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00272376/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-22 11:20
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c99c86c-e6fa-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6460013450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi wkomponowywania ogrodów w krajobrazRoboty w zakresie zagospodarowania terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneRoboty w zakresie usuwania gruzuUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00272376 z dnia 2022-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie w formule „projektuj-buduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie miejsca rekreacji przy ul. Wiązowej. (BO)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 327763808

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie w formule „projektuj-buduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie miejsca rekreacji przy ul. Wiązowej. (BO)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c99c86c-e6fa-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272376

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013168/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Wykonanie miejsca rekreacji przy ul. Wiązowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00216874/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.28.2022.JM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „projektuj-buduj” zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie miejsca rekreacji przy ul. Wiązowej. (BO)”. Zamówienie obejmuje m.in.:
1) opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do wykonania robót budowlano-montażowych oraz uzyskanie pozwolenia na budowę organu administracji architektoniczno-budowlanej – tj. projekt zagospodarowania terenu, projekt budowlano-architektoniczny, projekt techniczny oraz uproszczony projekt ochrony zieleni,
2) wykonanie robót budowlanych, w tym m.in.:
• nawierzchni mineralno-żywicznej dla ciągów pieszych
• nawierzchni z płyt betonowych dla ciągów pieszych;
• oświetlenia parkowego wraz z przyłączem elektroenergetycznym;
• nowych nasadzeń;
• łąki kwietnej;
• montaż elementów małej architektury;
• utylizacja materiałów budowlanych, pielęgnacja istniejącej zieleni oraz odtworzenie terenów zielonych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
W przypadku wskazania w dokumentacji znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.

Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia, tj.: wykonanie ścieżek z płyt betonowych wraz z podbudową, wykonanie podbudowy ścieżek o nawierzchni mineralno-żywicznej, montaż małej architektury wraz z fundamentowaniem.
Powyższe wykonawca winien wykonać osobiście (bez udziału podwykonawców).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne Art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

Uzasadnienie prawne W postępowaniu złożono jedną ofertę; oferta z najniższą ceną (299 000,00 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (173 328,40 zł) i kwota ta nie może zostać zwiększona do oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 299000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane