Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Siennie

MIASTO I GMINA SIENNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00272796
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00272796/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-22 13:13
Lokalizacja
Sienno, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38da75a3-f163-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5090066636
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejWyposażenie oczyszczalni ściekówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty murarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychOchrona odgromowaRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne hydrauliczneTynkowanieInstalowanie drzwiInstalowanie okienPokrywanie podłóg i ścianUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00272796 z dnia 2022-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Siennie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIENNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223994

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 36/40

1.5.2.) Miejscowość: Sienno

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-350

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sienno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.sienno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Siennie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38da75a3-f163-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272796

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039329/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Siennie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00217339/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KIR.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6573806,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie oczyszczalni ścieków w Siennie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działkach nr 1640 i 1641 obręb Sienno, na terenie gminy Sienno, powiat Lipsko, województwo Mazowieckie.

Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje:
Etap I: opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę, w tym:
1. Materiały przygotowawcze:
 Wystąpienie i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji (Zamawiający jest w posiadaniu karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz mapy do celów projektowych)
 Uzyskać pozwolenie wodno-prawne
 Rozpoznanie terenowo - prawne gruntów
 Wystąpienie i uzyskanie warunków przyłączeniowych od gestorów sieci
 Dostosowanie rozwiązań koncepcji funkcjonalnoużytkowej i koncepcji zagospo-darowania terenu, do przepisów i uzgodnień z Zamawiającym i Użytkownikiem
 Prezentację koncepcji
2. Projekt budowlany wszystkich branż sporządzony zgodnie z aktualnymi przepisami wraz z uzyskaniem wynikających z przepisów uzgodnień, pozwoleń, opinii i zgód, w tym:
 Projekt zagospodarowania terenu
 Architektura
 Konstrukcja
 br. Sanitarna
 br. Elektryczna
 br. Teletechniczna
3. Projekty wykonawcze w branżach:
 Projekt architektoniczny wraz z zagospodarowaniem terenu, przyłączami me-diów wizualizacją i kolorystyką
 Projekt konstrukcji
 Projekt instalacji sanitarnych: wodno-kanalizacyjnej, wentylacji mechanicznej, c.o., c.w.u., przeciwpożarowej
 Projekt instalacji elektrycznych i teletechnicznych: oświetlenie ogólne, ewakua-cyjne, gniazd wtykowych, oświetlenie zewnętrzne budynku i terenu, instalacja trójfazowa, domofonowa, telefoniczna, odgromowa, komputerowa, internetowa, dozorowa (monitoring wewnętrzny i zewnętrzny), przeciwpożarowa
 Projekt technologiczny oczyszczalni
 Projekt drogowy – ciągi komunikacyjne
 Projekt organizacji ruchu
4. Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego wraz ze scenariuszem pożarowym obiektu, schematami ewakuacyjnymi, oznaczeniem dróg ewakuacji, wyposażeniem w sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
6. Informację bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
7. Przedmiary i kosztorysy inwestorskie
8. Charakterystykę energetyczną obiektów
9. Instrukcję eksploatacji obiektu
10. Inne opracowania niezbędne do realizacji robót i zatwierdzenia dokumentacji
11. Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę oczyszczalni ścieków wraz z infrastruktu-rą techniczną
12. Sprawowania nadzoru autorskiego przez Projektanta – autora dokumentacji pro-jektowo-kosztorysowej, nad realizacją robót budowlanych wynikających z tej dokumen-tacji.
Etap II: budowę przedmiotowego obiektu, w tym:
1. Wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonego projektu i specyfikacji
technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
2. Opracowanie dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenie wymaganych prób i badań, uzyskanie odbiorów robót i przygotowanie dokumentów związanych z odda-niem do użytkowania wybudowanego obiektu
3. Wykonanie rozruchu oczyszczalni
4. Dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidu-alnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami
szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu oczyszczalni ścieków,
5. Przeprowadzenie szkolenia obsługi oczyszczalni
6. Wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń,
7. Wykonanie tablic informacyjnych i pamiątkowych
8. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie

Wykonawca w ramach realizacji projektu powinien zweryfikować rozwiązania techno-logiczne zaproponowane przez Zamawiającego, dokonać doboru szczegółowych roz-wiązań technologicznych wraz z przedłożeniem rozwiązań do akceptacji przez Zama-wiającego. Po akceptacji rozwiązań Wykonawca powinien dokonać przedłożenia roz-wiązań materiałowych (do akceptacji wymagane jest przedłożenie karty materiałowej), a następnie realizacji na podstawie zatwierdzonych dokumentów. Dopuszcza się zasto-sowanie materiałów i urządzeń nie gorszych niż te, które precyzują zapisy niniejszego PFU.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokonanie stosownej procedury administra-cyjnej dla zakresu realizowanych prac, jeżeli będzie ona wymagana przepisami prawa. W przypadku zastosowania przez Wykonawcę rozwiązań technicznych i technologicz-nych, dla których niezbędne będzie uzyskanie wymaganych przepisami prawa pozwo-leń i zgłoszeń, Zamawiający w przedmiotowym zakresie udzieli stosownego pełnomoc-nictwa na pisemny wniosek Wykonawcy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja: Program funkcjonal-no-użytkowy, Plan zagospodarowania terenu, Schemat technologiczny, stanowiąca za-łączniki nr 1 do niniejszej SWZ oraz wzór umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262522-6 - Roboty murarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45410000-4 - Tynkowanie

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421132-8 - Instalowanie okien

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na udział w postępowaniu w wyznaczonym terminie złożono 2 oferty. Cena najtańszej oferty wynosi 10 824 000,00 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 7 600 000,00 zł.
W związku z tym że cena najtańszej oferty znacznie przekracza kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10824000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15331950,00 PLN

2022-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane