Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

Gmina Komorniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00273279
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00273279/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-22 14:35
Lokalizacja
Komorniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34c263bc-b70b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7773140250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowychAparatura i sprzęt sterującyRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

DARIUSZ SZEWCZYKZadworna, PL · lot 0
13 046 428,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00273279 z dnia 2022-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komorniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258709

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stawna 1

1.5.2.) Miejscowość: Komorniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-052

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48618107751

1.5.8.) Numer faksu: +48618107985

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komorniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.komorniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/komorniki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34c263bc-b70b-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00273279

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000419/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00057315/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 9838376,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach” zostało podzielone na dwa etapy - schemat podziału przedstawia załącznik nr 13 do SWZ: Etap I – budowa budynku dydaktycznego wraz z łącznikiem, modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej w istniejącym obiekcie oraz zagospodarowanie terenu zgodnie z załącznikiem graficznym (należy wykonać wszystkie przyłącza i sieć kanalizacji sanitarnej; osłony śmietnikowe; teren zielony wokół szkoły należy obsiać trawą, natomiast sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia zewnętrznego, drogi, parkingi i chodniki w zakresie zaznaczonym na załączniku nr 13 do SWZ.
Kanalizację deszczową należy zakończyć na linii studzienek D6, D5, D4, D3, D2 oraz wpustach deszczowych z osadnikiem wp1 i wp2 wraz z wykonaniem w/w studzienek i wpustów, a także z odcinkami kanalizacji deszczowej przebiegającej pod budowanymi chodnikami Etapu I. Oświetlenie zewnętrzne należy wykonać bez oświetlenia boiska LO1, oraz bez części oświetlenia LO2, którą rozgranicza umowna linia etapowania. Etap II – Część rekreacyjno-sportowa obejmuje budowę boiska (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 5), terenu utwardzonego przeznaczonego na „zieloną szkołę” (oznaczony na rys. Apzt/1 - nr 4), stoły do ping-ponga (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 7), stoły do szachów (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 8), miasteczko ruchu drogowego (oznaczone na rys. Apzt/1 - nr 9), siłownia zewnętrzna (oznaczona na rys. Apzt/1 - nr 10), sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia zewnętrznego w zakresie zaznaczonym na załączniku nr 13 do SWZ. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja etapu I.
SWZ należy czytać łącznie z pytaniami i odpowiedziami zamieszczonymi na stronie: https://platformazakupowa.pl/komorniki dotyczącymi postępowań na „Rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach”, nr sprawy ZP.271.1.2021 oraz nr sprawy ZP.271.8.2021, stanowiącymi załącznik nr 14 do SWZ – w zakresie dotyczącym bieżącego postępowania. 1.2. Postępowanie nie obejmuje również: a) wyposażenia ruchomego typu meble (przedmiar kubatura dział 3, poz. 280), b) tablic multimedialnych (przedmiar kubatura dział 7.7, poz. 785÷786), c) wyposażenia toalet (przedmiar kubatura dział 3, poz. 270÷276), d) nasadzeń drzew i krzewów (przedmiar pzt dział 1.5, poz. 40, 42÷45), e) wyposażenia zewnętrznego (przedmiar pzt - ławki, kosze na odpadki, stojaki na rowery) 1.3. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach o budynek 2-kondygnacyjny niepodpiwniczony z dachem płaskim w technologii tradycyjnej murowanej z elementów drobnowymiarowych, ze stropami gęstożebrowymi oraz stropodachem w tej samej technologii co stropy. Budynek zaprojektowano jako posadowiony bezpośrednio. Segment połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem o konstrukcji w formie stalowej kratownicy przestrzennej wspartej na żelbetowych słupach. 1.4. Program funkcjonalno-użytkowy: W nowej części zaprojektowano 15 sal lekcyjnych, w tym komputerową i językową, pokój zajęć wyrównawczych, salę korekcyjną, pomieszczenie zintegrowanej ścieżki kształcenia, pokój nauczycielski i konsultacji, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i magazynowe. 1.5. Projektowany obiekt posiada bezpośredni dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych z poziomu terenu (wejście główne), przy budynku zaprojektowano parking, na którym zapewniono co najmniej 3 miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek zaprojektowano bez barier architektonicznych a komunikacje pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami umożliwia winda przystosowania do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Na każdej kondygnacji zaprojektowano ogólnodostępne pomieszczenie WC dla osób niepełnosprawnych. 1.6. Obiekt wyposażony będzie w następujące instalacje: a) wewnętrzna instalacja wodociągowa b) wewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej c) instalacja centralnego ogrzewania d) instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji e) instalacja gazowa wraz z kotłownią f) instalacja elektryczna g) instalacja teletechniczna h) instalacje ochronne i) modernizowana będzie również instalacja wentylacji mechanicznej w istniejącym obiekcie. 1.7. Przyłącza i sieci zewnętrzne do wykonania: a) przyłącze wodociągowe wraz z instalacją wodociągową do podlewania b) przyłącze i sieć kanalizacji sanitarnej
c) przyłącze i sieć kanalizacji deszczowej d) przyłącze gazowe i sieć doziemnej instalacji gazowej. 1.8. Dane techniczne budynku: a) długość budynku - 64,58 m b) szerokość budynku - 18,98 m c) liczba pomieszczeń - 55 d) wysokość kondygnacji - 3,00 m e) ilość klatek schodowych – 2 f) ilość wind – 1
g) powierzchnia użytkowa - 1 582,65m2 h) powierzchnia wewnętrzna - 3 162,96m2 i) powierzchnia zabudowy - 1 217,67m2 j) powierzchnia całkowita - 2 215,68m2 , w tym parter 1052,57 m2, piętro 1163,11 m2 k) kubatura - 6 647,04 m3 1.9. Miejsce wykonania zamówienia: ul. prof. Wacława Strażewicza 1 w Plewiskach. 1.10. Prace konstrukcyjne związane z budową łącznika oraz modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej w istniejącym obiekcie mogą być prowadzone tylko w okresie wakacji szkolnych letnich. 1.11. Wykonawca nie może prowadzić głośnych robót podczas egzaminów 8 klas. 1.12. Część robót realizowanych będzie w trakcie czynnego już obiektu szkoły, w którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne. W związku z tym, Wykonawca jest zobowiązany do niezakłócania funkcjonowania obiektu oraz do zapewnienia bezpieczeństwa uczęszczającym do szkoły dzieciom. 1.13. Dla uzyskania stosownych parametrów wymagana jest dbałość o dobór materiałów i wykonanie detali, szczególnie tych, które mają wpływ na parametry cieplne budynku. Na każdym etapie robót należy wykonać dokumentację fotograficzną, potwierdzającą właściwe wykonanie detali. Budynek przed ostatecznym wykończeniem powinien zostać poddany próbie szczelności przez certyfikowane jednostki metodą blowerdoor i uzyskać żądany wynik. Dlatego też podkreśla się wagę wykonania i uszczelnienia wszelkich elementów powłoki budynku z materiałów o stałych parametrach w czasie. W przypadku wykrycia nieszczelności należy określić nieszczelność i dokonać właściwych poprawek i następnie powtórzyć test szczelności. Należy wykonać również badanie termowizyjne potwierdzające brak mostków termicznych. 1.14. Ponadto Wykonawca ma obowiązek zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, a także z wykorzystaniem materiałów własnych, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązaniach konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. 1.15. Szczegółowy zakres robót, zgodnie z którymi należy wykonać prace, zawiera dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. 1.16. Zakres prac obejmuje również złożenie do Nadzoru Budowlanego zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, jak również uzyskanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego decyzji pozwolenia na użytkowanie. 1.17. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej na płycie CD i przekazania jej Zamawiającemu. 1.18 Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres, na jaki zostanie zawarta Umowa, posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 11 000 000,00 złotych (słownie: jedenaście milionów złotych), ważne nie później niż od daty podpisania umowy do czasu odbioru końcowego. Zamawiający zaakceptuje posiadany przez Wykonawcę dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wymaganą przez Zamawiającego, która będzie zawarta na okres roczny i będzie odnawialny z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej do czasu odbioru końcowego. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu ważny dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia najpóźniej w ciągu 7 dni od daty wystawienia tego dokumentu. 2. Rozwiązania równoważne
a) W przypadku użytych w dokumentacji przetargowej nazw materiałów należy je rozumieć jako przykładowe – o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym wypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu jakości, trwałości, funkcjonalności oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów potwierdzających parametry materiałów i urządzeń. W przypadku zamiaru zastosowania jakichkolwiek rozwiązań lub materiałów równoważnych Wykonawca ma obowiązek opisać je szczegółowo w ofercie oraz wykazać ich równoważność. Opis rozwiązań i materiałów równoważnych wymaganych przez Zamawiającego znajduje się w załączniku nr 12 do SWZ. W takim wypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. b) Uzupełnienia/zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej: W ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach korytarzy, pokojach biurowych, salach lekcyjnych, świetlicach i innych pomieszczeniach, gdzie w projekcie oznaczono zastosowanie wykładziny obiektowej winylowej w panelach 635 mm x 635 mm, Zamawiający wprowadza zmianę na wykładzinę obiektową, winylową PUR, homogeniczną, rolowaną, która powinna spełniać następujące minimalne parametry istotne: - grubość warstwy ścieralnej wg EN 429 – min. 2,0 mm, - klasa użytkowa wg EN 685 – 34/43, - klasa ogniowa – BflS1, - klasa antypoślizgowości wg DIN 51130 - min. R9 - całkowita emisja LZO (po 28 dniach) ≤ 10 μg/ m3

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13046428,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14988099,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13046428,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Budowlano – Remontowych „REMBUD”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 300490897

7.3.3) Ulica: Zadworna 116A,

7.3.4) Miejscowość: Tuliszków

7.3.5) Kod pocztowy: 62-740

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13046428,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2022-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane