Budowa budynku hali sportowej z zapleczem technicznym i socjalnym oraz pełnym wyposażeniem, wraz z budową łącznika budynku hali sportowej z budynkiem ZPO Nr 1 w Kraśniku
MIASTO KRAŚNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00274531
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00274531/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-25 11:28
- Lokalizacja
- Kraśnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7872184e-e717-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 7151907032
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00274531 z dnia 2022-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku hali sportowej z zapleczem technicznym i socjalnym oraz pełnym wyposażeniem, wraz z budową łącznika budynku hali sportowej z budynkiem ZPO Nr 1 w Kraśniku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KRAŚNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019402
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 84
1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: (81)825-15-40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@krasnik.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.krasnik.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku hali sportowej z zapleczem technicznym i socjalnym oraz pełnym wyposażeniem, wraz z budową łącznika budynku hali sportowej z budynkiem ZPO Nr 1 w Kraśniku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7872184e-e717-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00274531
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025435/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa budynku hali sportowej z zapleczem technicznym i socjalnym oraz pełnym wyposażeniem wraz z budową łącznika budynku hali sportowej z budynkiem ZPO nr1 w Kraśniku przy ZPO nr 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00199892/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIR.FiZP.271.1.20.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa budynku hali sportowej z zapleczem technicznym i socjalnym oraz pełnym wyposażeniem, wraz z budową łącznika budynku hali sportowej z budynkiem ZPO Nr 1 w Kraśniku”.
2. Zamówienie jest realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych pod nazwą: „Budowa hali sportowej wraz z zapleczem socjalno-technicznym przy ZPO Nr 1 w Kraśniku”.
3. Zamówienie obejmuje m.in.:
1) rozbiórkę budynków gospodarczych,
2) budowę drogi wewnętrznej na działkach nr ewid. 707/1 oraz 707/2, obręb Ośrodek, m. Kraśnik,
3) budowę hali sportowej wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym na działkach nr ewid. 705/2, 706/3, obręb geodezyjny Ośrodek,
4) budowę ciągów komunikacyjnych pieszych,
5) demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z budową nowego ogrodzenia,
6) budowę miejsc postojowych,
7) zamontowanie elementów małej architektury,
8) wykonanie instalacji niezbędnych do funkcjonowania obiektu,
9) wyposażenie hali sportowej wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym niezbędnym do rozpoczęcia funkcjonowania obiektu budowlanego,
10) wykonanie prac porządkowych
oraz wykonanie innych elementów niewymienionych w opisie, a ujętych w dokumentacji projektowej pn. „Budowa hali sportowej na działkach nr ewid. 705/2, 706/3 położonych w obrębie ewidencyjnym Ośrodek, m. Kraśnik” opracowanym przez Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze DEEM Anna Dziuba Jagllińska, Wiktorów 50 98-350 Biała (filia: ul. Złoczewska 30B, 98-360 Lututów).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w dokumentacji projektowej.
4. W ramach niniejszej umowy Wykonawca zapewni także:
1) rozruch techniczny i technologiczny zainstalowanych urządzeń i instalacji wraz z wymaganymi do tego produktami,
2) opracowanie wszelkich regulaminów, instrukcji obsługi i eksploatacji zainstalowanych urządzeń i instalacji,
3) przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie instrukcji obsługi i eksploatacji zainstalowanych urządzeń i instalacji,
4) opracowanie dla obiektu „Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego”,
5) wyposażenie i oznakowanie obiektu oraz zagospodarowania terenu w zakresie ochrony przeciwpożarowej, na zasadach określonych w aktualnie obowiązujących przepisach przeciwpożarowych (m.in.: gaśnice, urządzenia przeciwpożarowe, drogi ewakuacyjne, plany ewakuacyjne, instrukcje i inne elementy ppoż.),
6) sprawdzenie wydajności hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych w zakresie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę,
7) inne dokumenty wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
8) uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnego pozwolenia na użytkowanie obiektu.
5. Zamówienie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez: Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze DEEM Anna Dziuba Jagllińska, Wiktorów 50 98-350 Biała (filia: ul. Złoczewska 30B, 98-360 Lututów) stanowiące załącznik do SWZ wraz z uwzględnieniem zapisów niniejszej umowy oraz SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz uzupełnienie do opisu przedmiotu zamówienia stanowiące załącznik nr 13 do SWZ.
7. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.) zwane dalej „Prawo budowlane” wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów.
8. Przedmiot zamówienia należy wykonać z udziałem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
9. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy – Prawo budowlane.
10. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być zgodne ze wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami, instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
11. Jeżeli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona charakter wyłącznie informacyjny. Zamawiający w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt dopuszcza rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji.
12. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały Wykonawca zobowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do wymaganego zastosowania. Jeżeli Wykonawca powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, ma obowiązek udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczony przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
13. W każdym przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, krajowych ocen technicznych, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
14. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę robót konstrukcyjnych hali sportowej wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.| 2022-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |