Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi. Jako 2 Część postępowania: pozycja w planie 2022 1.1.5
Sąd Okręgowy w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00274594
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00274594/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-25 11:41
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5ca4f7b7-f216-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 7251042790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00274594 z dnia 2022-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi.
Jako 2 Część postępowania: pozycja w planie 2022 1.1.5
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7251042790
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Dąbrowskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-921
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.7.) Numer telefonu: 42 6778938
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lodz.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodz.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.ms.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
wymiar sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi.Jako 2 Część postępowania: pozycja w planie 2022 1.1.5
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ca4f7b7-f216-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00274594
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00086523/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Wykonanie klimatyzacji w budynkach "A" i "B" Sądu Okręgowego w Łodzi oraz wykonanie klimatyzacji i instalacja klimatyzatorów w Sądach Rejonowych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00218937/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.XXVII. 262-5/22
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3055254,55 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2599970,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Niniejsze postępowanie dotyczy TYLKO:
2 CZĘŚCI postępowania na Wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, położonego przy Al. Kościuszki 107/109
w Łodzi.
Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
W zakres zamówienia dla 2 CZĘŚCI wchodzą:
• Wykonanie instalacji klimatyzacji schładzania powietrza, sterowania urządzeń elektrycznych oraz zasilania elektrycznego w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, położonego przy Al. Kościuszki 107/109 w Łodzi, według projektu budowlanego z elementami projektu wykonawczego instalacji schładzania powietrza.
• Projektowana instalacja klimatyzacji oparta jest na systemie VRV.
• W każdym pomieszczeniu, w którym przewidziano dostarczenie chłodu dobrano jedną jednostkę typu ściennego z wbudowanym jonizatorem powietrza.
• Instalacja schładzania powietrza budynku pracować będzie w oparciu o:
o 10 jednostek zewnętrznych oraz
o 137 jednostek wewnętrznych ściennych i 2 jednostki systemu typu „Split”.
• Instalacje należy wykonać zgodnie z Prawem Budowlanym, "Warunkami Technicznymi, Jakim Powinny Odpowiadać Budynki i Ich Usytuowanie", innymi obowiązującymi przepisami, Polskimi Normami i innymi dokumentami wskazanymi w projekcie oraz zgodnie ze sztuką budowlaną.
• Wykonawca zaoferuje bezpłatny przegląd serwisowy w okresie gwarancyjnym każdorazowo po zakończeniu sezonu letniego.
• Obowiązkiem Wykonawców składających oferty jest dostarczenie wymaganych, aktualnych atestów (dopuszczeń, certyfikatów) wszystkich zastosowanych materiałów i urządzeń. Wszelkie urządzenia oraz narzędzia muszą być oznaczone znakiem bezpieczeństwa lub CE, a w stosunku do urządzeń, które nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do certyfikacji na znak bezpieczeństwa i oznaczenia tym znakiem, Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć odpowiednią deklarację dostawcy, zgodności tych wyrobów z Polskimi Normami oraz wymaganiami określonymi właściwymi przepisami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1.0. do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.W przedmiotowym postępowaniu oferty złożyło trzech Wykonawców.
Wykonawcy złożyli wraz z ofertą arkusz kalkulacyjny stanowiący załącznik nr do 2.1. do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz przedmiotowe środki dowodowe – karty katalogowe dla oferowanych urządzeń klimatyzacyjnych.
Zamawiający po weryfikacji i zestawieniu wartości parametrów wskazanych przez Wykonawców w złożonym wraz z ofertą arkuszu kalkulacyjnym z wartościami parametrów dla urządzeń wymaganych przez Zamawiającego ustalił, że wartości parametrów zaoferowanych przez Wykonawców urządzeń nie spełniają wymagań w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania, w tym są niezgodne z Opisem Przedmiotu Zamówienia.
Wobec powyższego, treść ofert Wykonawców była niezgodna z warunkami zamówienia, co skutkowało odrzuceniem ofert na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Mając na uwadze powyższe, iż wszystkie oferty podlegały odrzuceniu, zaszła przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |