Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej w Gminie Sułoszowa
GMINA SUŁOSZOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00275164
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00275164/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-25 13:39
- Lokalizacja
- Sułoszowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-44b5f599-f57f-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6771037576
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00275164 z dnia 2022-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej w Gminie Sułoszowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUŁOSZOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555520
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 139
1.5.2.) Miejscowość: Sułoszowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-045
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@suloszowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suloszowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/ugsuloszowa,m,403175,2022.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej w Gminie Sułoszowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44b5f599-f57f-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00275164
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017978/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej w Gminie Sułoszowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00226217/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a) CZĘŚĆ 1 przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie w formule „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ” „Modernizację oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej".Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji oczyszczalni ścieków w Woli Kalinowskiej ul. Prądnicka 23 na dz. ew. nr 86, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym [Załącznik nr 7 do SWZ].
Planowane przedsięwzięcie ma na celu zabezpieczenie procesu oczyszczania przed nierównomiernym dopływem ścieków, usprawnienie gospodarki osadem oraz modernizacje AKPiA i urządzeń sterujących.
W celu realizacji powyższych założeń zaplanowano budowę nowego budynku technologicznego, w którym na poziomie -1 zostaną zlokalizowane zbiornik uśredniający i dwa zbiorniki osadu nadmiernego. Kondygnacja nadziemna składać się będzie z pomieszczeń, do których przeniesione zostaną istniejące urządzenia do oczyszczania mechanicznego i do odwadniania osadu z instalacjami towarzyszącymi oraz nowa instalacją do granulacji osadu. W celu zniwelowania uciążliwości zapachowych przewidziano montaż instalacji dezodoryzacji z biofiltrem kontenerowym. W nowym budynku zaplanowano także lokalizacje wydzielonego pomieszczenia sterowni i szaf elektrycznych.
Dla nowej lokalizacji urządzeń należy zaprojektować i wykonać odcinki nowych sieci międzyobiektowych oraz kabli zasilających i sterowniczych.
W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także: utworzenie pomieszczeń biurowo - socjalnych w istniejącym budynku, montaż instalacji OZE w postaci paneli fotowoltaicznych o mocy ok. 30kW i pompy ciepła, rozbiórkę zbiornika i stacji ścieków dowożonych, zmianę lokalizacji silosu wapna oraz wymianę pokryć dachowych istniejących obiektów oczyszczalni.
Parametry oczyszczalni przed przebudową i rozbudową - wg decyzji pozwolenia wodnoprawnego:
Qśr = 500m3/d
Qmax = 600m3/d
Parametry oczyszczalni po przebudowie i rozbudowie:
Qśr = 500m3/d
Qmax = 600m3/d
Zamówienie obejmuje w szczególności:
wykonanie inwentaryzacji wszelkich istniejących obiektów budowlanych objętych zakresem robót,
sporządzenie projektu budowlanego a następnie projektu wykonawczego Przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków wraz z wszelkimi obiektami towarzyszącymi niezbędnymi dla jej prawidłowego funkcjonowania, opisanymi w treści PFU lub wynikłymi bezpośrednio z prowadzonych prac projektowych,
• uzyskanie do projektu niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji wymaganych prawem (wszelkie uzgodnienia i decyzje uzyskiwane będą przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz),
• uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę (pozwolenie na budowę uzyskiwane będzie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz),
• obsługę geodezyjną,
• obsługę geologiczną,
• wykonanie robót rozbiórkowych, budowlanych i montażowych na podstawie opracowanych i zatwierdzonych projektów,
• dostawę materiałów i urządzeń na podstawie opracowanych i zatwierdzonych projektów,
• dostarczenie kompletu oznakowań, instrukcji z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji zaprojektowanych i wykonanych obiektów,
• przeprowadzenie wymaganych prób i badań (w tym rozruchu technologicznego i sprawozdania z niego) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie,
• wykonanie instrukcji obsługi, bhp i p.poż. niezbędnych dla prawidłowej eksploatacji zaprojektowanych i wykonanych obiektów budowlanych,
• przeprowadzenie szkoleń obsługi oczyszczalni,
• wyposażenie obiektu w sprzęt ochrony pożarowej, bhp i p.poż.,
• opłaty za nadzory obce i badania wymagane dla uzyskania efektu i pozwolenia na użytkowanie itp.,
• inwentaryzacje powykonawcza.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) – stanowiącym Załącznik Nr 7 do niniejszej specyfikacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 3000000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
b) CZĘŚĆ 2 przedmiotu zamówienia pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Wielmoża i Sułoszowa”Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej oraz przepompowniami ścieków dla miejscowości Wielmoża oraz Sułoszowa. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych w oparciu o projekt pn. „Kanalizacja sanitarna dla miejscowości Wielmoża część druga”, który posiada ostateczną decyzję pozwolenia na budowę (decyzja Starosty Krakowskiego nr AB.V.1.1396.2012013 z dnia 20.12.2013 r.) oraz zgłoszenia robót budowlanych przyjętych przez Starostę Krakowskiego (dotyczy kanalizacji w miejscowości Sułoszowa).
Projektuje się wykonanie następujących robót budowlanych na terenie Wielmoży (długość całkowita projektowanej kanalizacji L= 2.960,1 mb, w tym):
a. Długość kanalizacji grawitacyjnej L= 2.135,10mb, w tym:
długość kanalizacji grawitacyjnej 200 PVC = 1.921,3mb,
długość kanalizacji grawitacyjnej 160 PVC = 213,8mb,
b. Długość kanalizacji tłocznej PE63 L= 825,0mb,:
c. Pompownie ścieków szt. 3.
d. Monitoring pompowni współpracujący z obecnym systemem zamawiającego.
e. Wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej.
f. Przeprowadzenie prób końcowych (w tym rozruchu technologicznego) i nadzór nad próbami eksploatacyjnymi.
g. Próby szczelności, inspekcja kamerą TV wykonanego kanału sanitarnego grawitacyjnego (2 egz. płyty CD dla Zamawiającego)
h. Przygotowanie i przekazanie szczegółowej instrukcji obsługi.
Na terenie Sułoszowej planuje się wykonanie kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na długości L=1.109,0 mb oraz 4 przyłączy - na podstawie zgłoszenia robót budowlanych.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla części nr 2 zawarty jest w załącznikach Nr 8.1 oraz 8.2 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 1600000 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
| 2022-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |