Przebudowa oraz rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kamionek oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kamionek

Gmina Szczytno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00276702
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00276702/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-26 10:23
Lokalizacja
Szczytno, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d4f98187-ebd7-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7451811230
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty inżynieryjne i budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00276702 z dnia 2022-07-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa oraz rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kamionek oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kamionek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szczytno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743261

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łomżyńska 3

1.5.2.) Miejscowość: Szczytno

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 623 25 80

1.5.8.) Numer faksu: 89 623 25 92

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugszczytno@ug.szczytno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.szczytno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_szczytno/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa oraz rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kamionek oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kamionek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4f98187-ebd7-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00276702

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020310/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa oraz rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kamionek oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kamionek

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00208953/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RR.PFZ.19.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa oraz rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kamionek w obszarze: Miejscowość Kamionek, obręb geodezyjny Lipowa Góra Zachodnia dz. nr 6/107;

Zamówienie obejmuje:
a) w zakresie inwestycji:
 Rozbudowę budynku stacyjnego o konstrukcji murowanej;
 Rozbudowę wraz z częściową rozbiórką budynku stacyjnego o konstrukcji stalowej obłożonej płytami warstwowymi i wypełnieniem z wełny mineralnej;
 Rozbiórkę wszystkich istniejących fundamentów pod urządzenia i budowę nowych dostosowanych pod projektowane;
 Zastosowanie ogrzewania elektrycznego do ogrzewania budynku;
 Wymiana drzwi i okien w budynku;
 Wykonanie ledowego oświetlenia zewnętrznego;
 Wymiana istniejącego pokrycia podłóg z gresu;
 Wymiana istniejącego ogrodzenia na stalowe, panelowe na cokole betonowym;
 Utwardzenie terenu.
b) w zakresie przebudowy technologii uzdatniania wody:
 Pompownia I stopnia – woda z ujęć podziemnych podawana na układ technologiczny przy pomocy dwóch pomp głębinowych, rozruch pomp głębinowych będzie odbywać się za pomocą przetwornic częstotliwości, projektuje się prace naprzemienną pomp;
 Aeracja jednostopniowa – napowietrzanie wody będzie odbywać się w aeratorze ciśnieniowym;
 Filtracja jednostopniowa – przewiduje się jeden stopień uzdatniania na złożach krawcowo katalitycznych;
 Retencja wody w 2 zbiornikach retencyjnych zlokalizowanych poza budynkiem, na terenie dz. nr 6/107, obręb Lipowa Góra Zachodnia;
 Pompownia II stopnia – dystrybucja wody do sieci;
 Dezynfekcja podstawowa chloratorem.

Charakterystyczne parametry budynku SUW:
a) STACJA UZDATNIANIA WODY
- Powierzchnia zabudowy – 73,53 m2;
- Powierzchnia użytkowa – 68,26 m2;
- Powierzchnia całkowita – 73,53 m2;
- Kubatura – 274,25 m2;
- Szerokość budynku – 8,30m;
- Długość budynku – 12,00m;
- Wysokość budynku do kalenicy – 4,31m;

b) ZBIORNIK DO MAGAZYNOWANIA WODY (100 m3 – 2 szt.)
- Powierzchnia zabudowy – 19,95m2; 2 szt. – 39,90m2;
- Powierzchnia całkowita – 19,95m2; 2szt. – 39,90m2;
- Kubatura – 137,46m3; 2 szt. – 274,92m3;
- Szerokość obiektu – 5,04m;
- Długość obiektu – 5,04m;
- Wysokość obiektu – 7,26m.

Szczegółowy zakres ww. prac do wykonania, określony został w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót, które stanowią załączniki SWZ. Załączone do SWZ przedmiary robót nie są obowiązujące i stanowią jedynie materiał pomocniczy dla Wykonawcy, który w celu opracowania oferty winien opracować własny przedmiar robót opierając się na projekcie budowlanym. Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót obejmują całość zadania inwestycyjnego.

OBOWIĄZKI WYKONAWCY
- Przed przystąpieniem do robót, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu atesty, certyfikaty i deklaracje zgodności na wszelkie materiały przewidziane do wbudowania celem ich akceptacji. Uzyskanie ww. akceptacji stanowi załącznik dopuszczający materiały do wbudowania przy realizacji przedmiotu zamówienia.
- Wykonawca w ramach organizacji placu budowy zrealizuje własnym kosztem i staraniem obiekty tymczasowego zaplecza budowy oraz poniesie koszty zużycia wody i energii w okresie realizacji robót.
- wykonanie wykopów z pełnym umocnieniem ścian wykopu i z odwiezieniem urobku na czasowe składowisko,
- prowadzenie pełnej obsługi geodezyjnej, tj.: wykonanie wszelkich czynności geodezyjnych mających na celu prawidłowe usytuowanie budowanej SUW w terenie oraz aktualizację baz danych prowadzonych przez właściwe Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia wpłynęły 2 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty - PHU „JA-MAR” Jacek Przestrzelski z siedzibą w Łomży przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2994252,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2994252,84 PLN

2022-07-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane