Przebudowa drogi w miejscowości Dasze i Dasze - Kośna, gm. Kleszczele
GMINA KLESZCZELE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00442039
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00442039/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-02 08:20
- Lokalizacja
- Kleszczele, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-05be0294-32e6-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 6030024876
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00442039 z dnia 2024-08-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w miejscowości Dasze i Dasze - Kośna, gm. Kleszczele
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KLESZCZELE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659071
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 4
1.5.2.) Miejscowość: Kleszczele
1.5.3.) Kod pocztowy: 17-250
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 85 681 80 04
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kleszczele@wrotapodlasia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kleszczele.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-05be0294-32e6-11ef-acf6-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi w miejscowości Dasze i Dasze - Kośna, gm. Kleszczele2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05be0294-32e6-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00442039
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041910/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi w miejscowości Dasze i Dasze - Kośna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00382527
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1225000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi w miejscowości Dasze i Dasze – Kośna, gm. Kleszczele”.
2. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, w obszarze Infrastruktura drogowa, Promesa wstępna Nr Edycja8/2023/6806/PolskiLad.
3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz uzyskanie wymaganych prawem wszelkich opinii, decyzji, warunków technicznych, uzgodnień, w zakresie uzyskania skutecznego zgłoszenia robót budowlanych / pozwolenia na budowę/ decyzji ZRID, a następnie wykonanie robot budowlanych i oddanie obiektu do użytku.
4. Zamówienie realizowane będzie dwuetapowo i obejmuje:
Etap I:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji techniczno – projektowej, którą Wykonawca sporządzi we własnym zakresie,
b) analiza podłoża w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji projektowej w tym badanie istniejącej nawierzchni w przypadku chęci modyfikacji proponowanej konstrukcji w załączonej uzgodnionej dokumentacji koncepcyjnej (w zakresie drogi planowanej do poszerzenia),
c) opracowanie map do celów projektowych w skali 1:500 wraz z analizą granic nieruchomości,
d) koncepcja zagospodarowania terenu,
e) projekt budowlany wielobranżowy w skład którego powinien wchodzić projekt PZT oraz PAB wraz z niezbędnymi załącznikami,
f) projekt techniczny,
g) projekty wykonawcze branżowe,
h) operaty wodnoprawne na budowę urządzeń wodnych wraz z uzyskaniem decyzji – o ile zajdzie konieczność,
i) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia – o ile zachodzi konieczność,
j) zatwierdzone projekty SOR i COR,
k) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
l) przygotowanie kompletnego wniosku wraz z załącznikami o wydanie pozwolenia na budowę /zgłoszenia/decyzji ZRID i jego uzyskanie.
Etap II:
a) wykonanie robót budowlanych,
b) sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami,
c) prowadzenie pomiarów kontrolnych i badań laboratoryjnych zgodnie z wymogami STWiORB,
d) wykonanie dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny),
e) sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
f) złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie lub o zakończeniu budowy.
5. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
6. Wykonawca udzieli minimum 60 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od momentu dokonania odbioru końcowego robót.
7. Wszystkie materiały stosowane przy realizacji zamówienia powinny posiadać certyfikat lub aprobatę techniczną. Materiały i urządzenia, przeznaczone do realizacji zamówienia, powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie Prawo budowlane.
8. Przy wykonywaniu robót należy uwzględniać instrukcje producenta materiałów oraz przepisy związane i obowiązujące, w tym również te, które uległy zmianie lub aktualizacji.
9. Rozwiązania równoważne:
1) Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych tj. o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w SWZ. W odniesieniu do materiałów i urządzeń, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego w SWZ nazwą producenta przyjmuje się że zapis ten oznacza, że przy każdej nazwie producenta występuje zwrot „lub równoważny”;
2) Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy określonych norm, aprobat czy specyfikacji technicznych i systemów odniesienia itp., o których mowa w art. 101 ust. 1, 2, 3 ustawy PZP, zgodnie z art. 101 ust. 4, 5 ustawy PZP, w związku z art. 99 ust. 5 ustawy PZP dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, oznacza to jednoczesne użycie zwrotu „lub równoważne” przy każdej normie, aprobacie czy specyfikacji technicznych i systemie odniesienia. Wykonawca może, przy pomocy innych dokumentów wskazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymogów wynikające ze wskazanych norm lub odpowiednich specyfikacji technicznych;
3) zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 ustawy opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1, 2, 3 ustawy PZP, Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3, Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy i usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnych stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamieszczenie w opisie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych o systemów referencji technicznych jest równoważne z przypisaniem hasła "lub równoważne” do każdej z norm itp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1506750,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1506750,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1506750,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "MAKSBUD" Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 008126918
7.3.3) Ulica: Mickiewicza
7.3.4) Miejscowość: Bielsk Podlaski
7.3.5) Kod pocztowy: 17-100
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1506750,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |