Modernizacja drogi w miejscowości Doły Brzeskie, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie
Gmina Grabica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00278781
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00278781/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-27 09:32
- Lokalizacja
- Grabica, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d51e9116-f2c2-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 7711733841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00278781 z dnia 2022-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi w miejscowości Doły Brzeskie, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grabica
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy w Grabicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grabica 66
1.5.2.) Miejscowość: Grabica
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-306
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@grabica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://grabica.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://grabica.biuletyn.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi w miejscowości Doły Brzeskie, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d51e9116-f2c2-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00278781
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029428/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Modernizacja drogi w miejscowości Doły Brzeskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00220435/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST modernizacja drogi w miejscowości Doły Brzeskie, Gmina Grabica, powiat piotrkowski, woj. łódzkie.
2. W ramach realizacji przedmiotowego zadania przewiduje się wykonanie m.in. następującego zakresu rzeczowego:
roboty pomiarowe,
roboty ziemne,
wymiana konstrukcji odcinków jezdni,
roboty rozbiórkowe,
podbudowa,
roboty remontowe,
przepust pod drogą,
regulację urządzeń podziemnych infrastruktury,
nawierzchnia jezdni,
pobocza,
zjazdy – regulacja,
oznakowanie pionowe.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęty został w Dokumentacji projektowej (Projekcie budowlano - wykonawczym, Przedmiarze robót) oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załączniki do SWZ, przy czym należy mieć na uwadze, że przedmiary robót ze względu na ryczałtową formę wynagrodzenia stanowią jedynie materiał pomocniczy.
4. Przedmiot zamówienia został opisany następującymi kodami CPV:
45.23.31.40-2 – „Roboty drogowe”
45.23.32.20-7 – „Roboty w zakresie nawierzchni dróg”
5. W RAMACH W/W ROBÓT, WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST DO:
a) wykonania projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, który winien być uzgodniony z organem zarządzającym ruchem na drogach gminnych i powiatowych,
b) wykonania oznakowania tymczasowego robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, utrzymania go w czasie ich trwania oraz jego demontażu po wykonaniu robót zgodnie z Projektem organizacji ruchu na czas wykonywania robót.
c) zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania przed osobami postronnymi, a w szczególności do przeciwdziałania wypadkom osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku prowadzonych prac, od dnia przekazania placu budowy.
d) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (sporządzonego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r.
w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia [Dz. U. z 2003r. Nr 120 poz. 1126]). Przekazanie planu BIOZ powinno nastąpić w ciągu 7 dni od dnia przekazania placu budowy.
e) wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów.
f) pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej wraz z inwentaryzacją.
g) przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku, gdy znaki te znajdują się na terenie realizowanych robót, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym i Powiatowym Ośrodkiem Geodezji w Piotrkowie Trybunalskim.
h) pokrycia kosztów związanych z zabezpieczeniem terenu budowy i zorganizowaniem zaplecza budowy.
i) pokrycia kosztów za media.
j) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu w terminie 14 dni od zawarcia umowy harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji przedmiotu umowy, o treści uzgodnionej z Zamawiającym.
k) ubezpieczenia terenu budowy na własny koszt oraz posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zgodnie z § 5 ust. 9 projektu umowy,
l) przedłożenia Zamawiającemu w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy szczegółowego kosztorysu ofertowego, w przypadku nie dołączenia tożsamego dokumentu do oferty, lub w przypadku gdy treść załączonego do oferty kosztorysu ofertowego będzie budziła wątpliwości Zamawiającego. Kosztorys ofertowy będzie miał charakter pomocniczy tj. będzie służył, w szczególności do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku dozwolonej zmiany umowy z uwagi na zmianę cen materiałów lub kosztów, o której mowa w § 15 ust. 2 lit. d) tiret czwarty umowy.
m) udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres wskazany w ofercie i wydłużenia okresu rękojmi za wady fizyczne do okresu równego gwarancji od dnia odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1353000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1593337,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1353000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK“ S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 71-000-80-78
7.3.3) Ulica: ul. Roosevelta 39
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1353000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2022-07-25 do 2022-09-16| 2022-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |