„Budowa Ninja Parku oraz remont i modernizacja nawierzchni placu zabaw w Lesznie”
Miasto Leszno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00002581
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00002581/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-02 13:18
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a678a074-a1ce-4495-884d-066e7ac1e66a
- Identyfikator
- 6972259898
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuRoboty w zakresie różnych nawierzchni
Wykonawcy
2 przyznane
EXTREME CONSTRUCTION Sp. z o.o.Gliwice, PL · lot 0
149 000 PLNRENATA PRZYBYLSKALeszno, PL · lot 1
194 740 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00002581 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa Ninja Parku oraz remont i modernizacja nawierzchni
placu zabaw w Lesznie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inf-in@leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_leszno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa Ninja Parku oraz remont i modernizacja nawierzchniplacu zabaw w Lesznie”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a678a074-a1ce-4495-884d-066e7ac1e66a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00002581
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066629/36/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Budowa Ninja Parku oraz remont i modernizacja nawierzchni placu zabaw w Lesznie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00528776
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INF-IN.271.02.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W części I przedmiotu zamówienia tj. Budowa Ninja Parku:Przedmiotem zamówienia jest budowa toru przeszkód typu OCR (ang. Obstacie Course Racing – Biegi Przełajowe) wraz z nawierzchnią bezpieczną, ścieżkami parkowymi i elementami małej architektury w Parku 17 Pułku Ułanów znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Tadeusza Sygietyńskiego i Jan Kiepury w Lesznie,
w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna (działka ewid. 306301_1.0002.AR_41.20/3).
Zakres inwestycji obejmuje między innymi:
- wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku płukanego rzecznego, obramowanej krawężnikami gumowymi na ławach betonowych,
- wykonanie utwardzonych ścieżek z kruszywa naturalnego, obramowanych krawężnikami betonowymi
na ławach betonowych,
- wykonanie utwardzenia pod ławki z kruszywa naturalnego, obramowane krawężnikami betonowymi
na ławach betonowych,
- dostawę i montaż tablicy informacyjnej zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania
z toru przeszkód typu OCR,
- dostawę i montaż konstrukcji toru przeszkód typu OCR,
- dostawę i montaż ławek - szt. 4,
- dostawę i montaż tablicy z regulaminem o treści uzgodnionej z Zamawiającym – szt. 1,
- dostawę i montaż koszy na śmieci - szt. 2,
- dostawę i montaż stojaków rowerowych z logo - szt. 5.
Zamawiający zastrzega, że:
- wszystkie urządzenia powinny odznaczać się wysoką odpornością na oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia w wyniku aktów wandalizmu,
- tolerancja wymiarów wskazanych w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ dla konstrukcji toru przeszkód typu OCR wynosi ± 10%,
- tolerancja wymiarów wskazanych w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ dla elementów wyposażenia toru przeszkód typu OCR wynosi ± 10%.
Zamawiający wymaga, aby:
oferowany tor przeszkód typu OCR posiadał certyfikat na zgodność z normą PN-EN 16630:20015-06 oraz PN-EN ISO 20957:1:2-14 wydany przez jednostkę akredytowaną w PL/EU.
Przez jednostkę oceniającą zgodność rozumie się jednostkę wykonującą działania z zakresu oceny zgodności, w tym kalibrację, testy, certyfikację i kontrolę, akredytowaną zgodnie z rozporządzeniem Parametru Europejskiego i Rady (WE) nr 765-2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającym wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszącego się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającym rozporządzenie (EWG) nr 339/93 (Dz. Urz. UE L 2018 z 13.08.2008, str. 30).
Uwaga:
Ww. certyfikaty wraz z kartami technicznymi wszystkich planowanych do wbudowania urządzeń Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Inspektorowi Nadzoru inwestorskiego do zaakceptowania w terminie nie krótszym niż 7 dni przed ich planowanym wbudowaniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
4.5.5.) Wartość części: 176500,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) W części II przedmiotu zamówienia tj. Remont i modernizacja nawierzchni placu zabaw:Przedmiotem zamówienia jest wymiana istniejącej nawierzchni z płyt EPDM na placu gier i zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie przy ulicy Rumuńskiej 6ab, w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna (działki o numerach ewidencyjnych 306301_1.0002.AR_39.1/58 oraz 1/20). Nie przewiduje się zmiany położenia lub usunięcia obrzeży betonowych wyznaczających obszary nawierzchni bezpiecznej.
Zakres inwestycji obejmuje między innymi:
- wymianę istniejącej, nierównej nawierzchni z płyt EPDM, bez wymiany warstw podbudowy w obszarze urządzeń zabawowych,
- usunięcie nawierzchni bezpiecznej w strefie bez urządzeń i zamienienie jej nawierzchnią z warstwy drobnych kamieni oraz nasadzenie krzewów i zieleni niskiej.
Zamawiający zastrzega, że:
- wszystkie nawierzchnie powinny odznaczać się wysoką odpornością na oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia w wyniku aktów wandalizmu,
- należy użyć nawierzchni posiadającej niezbędne certyfikaty, atesty, deklaracje lub inne równoważne dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań bezpieczeństwa zawartych w obowiązujących Polskich Normach mówiących o tego typu nawierzchniach oraz powinny być dopuszczone do użytkowania
na terenie Unii Europejskiej,
- Wykonawca jest odpowiedzialny za dostawę nawierzchni fabrycznie nowej tzn. nieużywanej przed dniem dostarczenia, wolnej od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych oraz nie prototypowego,
- kolor płyt EPDM – zielony, odcień do uzgodnienia z Zamawiającym.
Zamawiający wymaga, aby:
Oferowane nawierzchnie posiadały następujące certyfikaty:
Certyfikat na zgodność z normą PN-EN1177 wydany przez jednostkę akredytowaną w PL/EU dla nawierzchni EPDM.
Atest Państwowego Zakładu Higieny dla nawierzchni EPDM.
Przez jednostkę oceniającą zgodność rozumie się jednostkę wykonującą działania z zakresu oceny zgodności, w tym kalibrację, testy, certyfikację i kontrolę, akredytowaną zgodnie z rozporządzeniem Parametru Europejskiego i Rady (WE) nr 765-2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającym wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszącego się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającym rozporządzenie (EWG) nr 339/93 (Dz. Urz. UE L 2018 z 13.08.2008, str. 30).
Uwaga:
Ww. certyfikat i atest Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Inspektorowi Nadzoru inwestorskiego do zaakceptowania w terminie nie krótszym niż 7 dni przed ich planowanym wbudowaniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 183803,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 404523,45 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Extreme Construction Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691618048
7.3.3) Ulica: Ku Dołom 8,
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154127,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 220000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194740,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Ogrodniczych SPIRAEA Renata Przybylska,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6971441425
7.3.3) Ulica: Wilkońskiego 18
7.3.4) Miejscowość: Leszno
7.3.5) Kod pocztowy: 64-100
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194740,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
w związku z art. 263 ustawy wybór na część 2 powtórzony| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |