Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach
GMINA TARNOWSKIE GÓRY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00279778
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00279778/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-27 13:20
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f9fd96e-e71b-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6451192909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00279778 z dnia 2022-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika
w Tarnowskich Górach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273009357
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piastowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzuimzp@mzuimtg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mzuim.tarnowskiegory.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuimtg.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królikaw Tarnowskich Górach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f9fd96e-e71b-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00279778
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013648/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00199784/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUiM.383.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 59780,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych – zabezpieczających w obrębie 3 (trzech) zapadlisk przy ulicy Teofila Królika w Tarnowskich Górach, zlokalizowanych na działkach będących własnością lub w użytkowaniu Gminy, tj. zapadliska B – na działce nr 116, zapadliska C - na działce nr 93 oraz zapadliska D – na działce nr 231/193 (oznaczonych na załączonej mapce), wg podanego zakresu.
Zakres przewidzianych prac obejmuje:
a) Zakres robót budowlanych przewidzianych dla zapadliska B :
- rozebranie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej prefabrykowanej w obrębie leja zapadliskowego, w niezbędnym zakresie, tj. na powierzchni ok. F1 = 16 m2,
- usunięcie gruntów zawałowych i budowlanych oraz gruzu budowlanego z leja zapadliskowego B do głębokości do 1,5 m p.p.t., tj. o kubaturze V1 = 16 x 1,5 = 24 m3,
- uporządkowanie dna / podłoża, tj. wyrównanie F1 = 16 m2,
- wypełnienie wykopu w miejscu leja piaskiem gruboziarnistym lub pospółką, o grubości w-wy 50cm, tj. V = 16 x 0,5 = 8 m3,
- wypełnienie wykopu kruszywem mineralnym (kamiennym łamanym) o granulacji 0-63mm o grubości w-wy 100cm, tj. V = 16 x 1,0 = 16 m3,
- odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej prefabrykowanej z odzysku na podsypce cementowo – piaskowej 1 : 3, w zakresie umożliwienia korzystania z działki drogowej w tym miejscu.
b) Zakres robót budowlanych przewidzianych dla zapadliska C :
- rozebranie nawierzchni nieutwardzonej, tj. mieszaniny gruntu i piasku, istniejącej w obrębie leja zapadliskowego C, w niezbędnym zakresie, tj. poprzez usunięcie w/w mieszaniny do głębokości 1,0m p.p.t. , na powierzchni ok. F2 = 12 m2, o kubaturze V = 12 x 1,0 = 12 m3,
- uporządkowanie dna podłoża, tj. wyrównanie i ręczne zagęszczenie,
- wypełnienie wykopu kruszywem mineralnym (kamiennym łamanym) o granulacji 0-63mm o grubości w-wy 100cm, tj. V = 12 x 1,0 = 12m3,
- uporządkowanie terenu w miejscu prac.
c) Zakres robót budowlanych dla zapadliska D:
- rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni bitumicznej o gr. śr. 5cm, w obrębie leja zapadliskowego D, w niezbędnym zakresie, tj. na powierzchni ok. F3 = 16 m2,
- rozebranie istniejącego krawężnika na ławie betonowej, w obrębie leja zapadliskowego D, na długości L = 4mb,
- rozebranie istniejącej nawierzchni chodnika z płytek bet. gr. 5cm, w obrębie leja zapadliskowego D, na powierzchni F3 = 4 m2,
- usunięcie gruntów zawałowych i budowlanych oraz gruzu budowlanego z leja zapadliskowego D do głębokości 2 m p.p.t., tj. o kubaturze V = (16 + 4) x 2,0 = 40 m3,
- uporządkowanie dna podłoża, tj. wyrównanie i ręczne zagęszczenie,
- wypełnienie wykopu w miejscu leja piaskiem gruboziarnistym lub pospółką, o grubości w-wy 50cm, tj. V = 20 x 0,5 = 10 m3,
- wypełnienie wykopu kruszywem mineralnym (kamiennym łamanym) o granulacji 0-63mm o grubości w-wy 150cm, V = 20 x 1,5 = 30 m3,
- odtworzenie nawierzchni jezdni w zakresie umożliwiającym korzystanie z drogi, tj. ułożenie w-wy z mieszanki mineralno-bitumicznej o gr. 8cm, na powierzchni F = 16 m2,
- odtworzenie nawierzchni chodnika z płytek bet. z odzysku na podsypce cementowo - piaskowej 1:3 gr. 5cm, na powierzchni F = 4 m2, a także ułożenie krawężnika bet. z odzysku na ławie betonowej, na długości L = 4 mb.
2. Ponadto dla całości prac (dla każdego zapadliska odrębnie) należy sporządzić Projekt technologiczny zawierający opis przewidzianych robót wraz z zabezpieczeniem obiektów budowlanych związanych z wykonywanymi robotami, a także plan BIOZ dla ich przeprowadzenia. Wskazane dokumenty muszą sporządzone przez osobę o stosownych uprawnieniach budowlanych.
3. Roboty wykonać z uwzględnieniem zaleceń ekspertyzy geologiczno -górniczej wykonanej przez GIG w Katowicach (link w załączeniu).
https://www.bip.tarnowskiegory.pl/a,91616,raport-glownego-instytutu-gornictwa-w-sprawie-zapadlisk-w-tarnowskich-gorach.html
4. Roboty należy wykonać pod nadzorem kierownika robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej drogowej, którego zapewnia Wykonawca.
5. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ oraz w przedmiarze robót, stanowiącym integralną część SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69113,93 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132901,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 69113,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FINA sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 151546087
7.3.3) Ulica: Cegielniana 9
7.3.4) Miejscowość: Woźniki
7.3.5) Kod pocztowy: 41-289
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 69113,93 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |