Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w msc. Osielec
Gmina Jordanów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00280915
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00280915/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-28 09:28
- Lokalizacja
- Jordanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2d4451d9-f220-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5521586100
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00280915 z dnia 2022-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w msc. Osielec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jordanów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892251
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Jordanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 182687609
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-jordanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gmina-jordanow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w msc. Osielec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d4451d9-f220-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00280915
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027643/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbiórka i budowa budynku mieszklanego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną w msc. Osielec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00219422/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 396705,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Osielec” obejmuje:
1) Rozbiórkę budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Budynek przeznaczony do rozbiórki jest położony na działce nr 9877, ( jednostka ewidencyjna gm. Jordanów, obręb Osielec, działka ewidencyjna nr 9877). Charakterystyka budynku: powierzchnia zabudowy: 165,60 m2, wysokość budynku: 8,81 m (od poziomu terenu do kalenicy),. kubatura: 954,20 m3, Budynek częściowo podpiwniczony, z dwoma kondygnacjami nadziemnymi. Budynek nie posiada schodów wewnętrznych. Strop nad piwnicą żelbetowy, strop nad parterem oparty na belkach drewnianych, brak stropu nad częścią inwentarską budynku. Budynek posiada przyłącz (do likwidacji) energetyczny i wodno - kanalizacyjny. Elementy nośne budynku w złym stanie technicznym. Połacie dachowe bez termoizolacji pokryte eternitem. Ściany fundamentowe betonowe zewnętrzne 54-70 cm, wewnętrzne 30 cm, ściany budynku wykonane z gazobetonu (pustak skawiński) o gr. 40 cm. oraz o konstrukcji drewnianej szkieletowej z wypełnieniem deskami, ściany sznytowe gr. 12 cm z cegły z zastosowaniem słupów 25x25 przewiązane zasadniczą strukturą ściany.
Szczegółowe dane zawarte są w opisie technicznym do projektu "Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną" zatwierdzony decyzja o pozwolenie na budowę, "Ekspertyza Techniczna Stanu konstrukcji i elementów budynku" ," Inwentaryzacja budynku", Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie : "określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysów inwestorskich ..."
Szczegółowy zakres robót został zawarty w Przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 10a do SWZ, inwentaryzacji stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ oraz ekspertyzie technicznej stanowiąca załącznik nr 13 do SWZ.
2) Budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz infrastrukturą towarzyszącą.
Budowa budynku jednorodzinnego parterowego z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczonego, wykonanego w technologii tradycyjnej wg. projektu typowego, wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej w tym przyłącza energetycznego, kanalizacyjnego i wody do budynku, roboty wykończeniowe oraz instalacje wod.-kan. i elektryczna. Inwestycja obejmuje też urządzenie terenu wokół budynku.
Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określony jest w dokumentacji projektowej i kosztorysowej
Teren inwestycji zlokalizowanej w m. Osielec gmina Jordanów na działkach nr ewid 9877.
Powierzchnia zabudowy wynosi: 73,80 m2 .
Budynek zaliczony do niskich (8,29 m).
Powierzchnia użytkowa 96,00 m2.
Powierzchnia mieszkalna: 89,29 m2 .
Kubatura: 475,47 m3.
Szerokość budynku: 9,00 m.
Długość budynku: 8,20 m.
Kąt nachylenia połaci dachowych: 42 stopnie
Szczegółowy zakres robót został zawarty w Przedmiarze robót – załącznik nr 10b do SWZ, w Dokumentacji technicznej – załącznik nr 11 do SWZ.
Zamówienie objęte jest dotacją z art. 21 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1105) na mocy porozumienia z dn. 17.05.2022 r. zawartego z Wojewodą Małopolskim (Dz.Urz.Woj.Małopolskiego z 18 maja 2022 r. poz. 3615).
Wymaga się wykonania i rozliczenia robót w dwóch etapach:
Etap I – W związku z dofinansowaniem przyznanym na część kosztów związanych z budową budynku jednorodzinnego Zamawiający wymaga wykonania i odebrania w I etapie minimum następujących robót: rozbiórkę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z pomieszczeniami inwentarskimi i stodołą, stan surowy oraz stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną w terminie do 30 listopada 2022
Etap II – Pozostałe roboty; do 31 lipca 2023
Wszystkie roboty należy prowadzić zgodnie z zasadami i przepisami zawartymi w: Ustawa Prawo budowlane dz. u. nr 156 poz. 1118 z 2006 r. z późniejszymi zmianami Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP - Dz.U. Nr. 129/97 poz. 844 Szczegółowe przepisy BHP i p.poż.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45211100-0 - Roboty budowlane w zakresie domów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021 poz.1129 ze zm) – dalej „Ustawy”, Zamawiający zawiadamia, że unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w msc. Osielec”.Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania – art. 255 pkt. 3 ) Ustawy: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania – Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w wysokości: 487 947,56 zł (brutto).
Do upływu terminu składania ofert dla przedmiotowego zamówienia wpłynęła jedna oferta (cena brutto oferty: 599 720,37 zł).
Z uwagi na to, iż cena złożonej oferty znacząco przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, unieważnia się przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 Ustawy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 599720,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 599720,37 PLN
| 2022-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |