Przebudowa drogi gminnej nr 107011E w miejscowości Sędów

Gmina Białaczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00281273
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00281273/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-28 10:46
Lokalizacja
Białaczów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a2e36e2-fdc7-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7681730222
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00281273 z dnia 2022-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 107011E w miejscowości Sędów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Białaczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647820

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 12

1.5.2.) Miejscowość: Białaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-307

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 758 14 14

1.5.8.) Numer faksu: 44 758 14 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@bialaczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bialaczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bialaczow.biuletyn.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 107011E w miejscowości Sędów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a2e36e2-fdc7-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00281273

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001011/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa drogi gminnej nr 107011E w miejscowości Sędów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00243060/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.32.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 107011E w miejscowości Sędów”.
Przedmiot zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Sędów na odcinku ok. 795,0 m. o szerokości 4,50m, pobocza utwardzone z nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 0,9 m oraz pobocze z kruszywa o szerokości 0,75 m. Zakres prac obejmuje m.in.:
• pomiary geodezyjne,
• rozebranie istniejącej konstrukcji drogi i zjazdów,
• odhumusowanie istniejących poboczy,
• roboty ziemne związane z wykonaniem koryta pod konstrukcje jezdni,
• wykonanie warstwy mrozoochronnej,
• wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa,
• wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltową,
• wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej,
• odmulenie i regulacja istniejących rowów,
• wykonanie poboczy z kruszywa i gruntowych,
• remont, odtworzenie istniejących przepustów pod zjazdami,
• wykonanie konstrukcji zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej,
• zabezpieczenie i regulacja istniejących sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych, teletechnicznych,
• wykonanie docelowego oznakowania pionowego i poziomego,
• wykonanie docelowych terenów zielonych,
• opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu,
• geodezyjną inwentaryzacja powykonawcza.
UWAGA:
Zakres robót budowlanych opisanych w dokumentacji projektowej został podzielony na dwa etapy zgodnie z poglądowym zestawieniem rzeczowym robót stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. Podział ten spowodowany jest pozyskaniem środków zewnętrznych na realizację przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 27.07.2022 r., godz. 10:00, wpłynęły cztery oferty. Cena najniższej oferty, złożonej przez TRAKT S.A. Szczukowskie Górki 1, 26-065 Piekoszów wynosi 2 370 981,63 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 1 647 168,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2022-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane