Remont jazu Grabów w km 110+300 rzeki Prosny, m. Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski, woj. Wielkopolskie
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00281460
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00281460/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-28 11:29
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-83b92578-e7d2-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00281460 z dnia 2022-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont jazu Grabów w km 110+300 rzeki Prosny, m. Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski, woj. Wielkopolskie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 61 856 77 05
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne-poznan@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r12835,Remont-jazu-Grabow-w-km-110300-rzeki-Prosny-m-Grabow-nad-Prosna-powiat-ostrzeszo.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont jazu Grabów w km 110+300 rzeki Prosny, m. Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski, woj. Wielkopolskie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83b92578-e7d2-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00281460
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068742/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.86 Remont jazu Grabów w km 110+300 ZZ Kalisz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00202415/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PO.ROZ.2810.41.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1371203,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W związku z zapisami ekspertyzy Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał Zarządowi Zlewni w Kaliszu (jednostka organizacyjna Wód Polskich) usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym budowli, poprzez wykonanie obowiązków wymienionych w sentencji decyzji.
Usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości w stanie technicznym Jazu „Grabów”, wynikających z decyzji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 05.08.2020 WIK.7742.9.2019.RA poprzez wykonanie zaleceń wynikających z ekspertyzy technicznej opracowanej przez mgr inż. Józefa Zgrabczyńskiego, mgr inż. Marcina Pawłowskiego oraz mgr inż. Rafała Urbaniaka w czerwcu 2020r. pn.: ”Ekspertyza techniczna Jaz Oświęcim w kom 121+350 rz. Prosny oraz Jazu Grabów w km 110+300 rzeki Prosny”.
dolne skrzydełka jazu – skucie betonowej powierzchni skrzydełek jazu warstwą gr. 20,0 cm – wykonanie siatki zbrojeniowej przymocowanej do kotw stalowych wklejonych w istniejącą konstrukcję skrzydełek jazu, wykonanie warstwy szczepnej na skutej powierzchni skrzydełek, torkretowanie ścian warstwą do 20,0 cm, nałożenie na nowej powierzchni skrzydełek materiałów chemii budowlanej, zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
górne skrzydełka jazu – skucie betonowej powierzchni skrzydełek jazu warstwą gr. 20,0 cm – wykonanie siatki zbrojeniowej przymocowanej do kotw stalowych wklejonych w istniejącą konstrukcję skrzydełek jazu, wykonanie warstwy szczepnej na skutej powierzchni skrzydełek, torkretowanie ścian warstwą do 20,0 cm, nałożenie na nowej powierzchni skrzydełek warstw materiałów chemii budowlanej zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
przyczółki betonowe jazu – czyszczenie strumieniowo-wodne betonowych powierzchni, uzupełnienie ubytków zaprawami naprawczymi chemii budowlanej, nałożenie na nowej powierzchni materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
filary betonowe jazu – czyszczenie strumieniowo-wodne powierzchni filarów, uzupełnienie ubytków zaprawami naprawczymi chemii budowlanej, nałożenie na nowej powierzchni filarów materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe filarów jazu;
płyta denna jazu – skucie betonowej powierzchni płyty dennej jazu warstwą gr. 20,0cm – wykonanie siatki zbrojeniowej przymocowanej do kotw stalowych wklejonych w istniejącą konstrukcję płyty dennej jazu, wykonanie warstwy szczepnej na skutej powierzchni płyty, betonowanie płyty dennej jazu warstwą do 20,0 cm, nałożenie na nowej powierzchni płyty dennej materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
stalowa kładka jazu – demontaż istniejącej kraty WEMA, piaskowanie powierzchni kształtowników stalowych kładki, odtłuszczenie powierzchni czyszczonych, zabezpieczenie powierzchni kształtowników stalowych kładki roboczej jazu przez dwukrotne malowanie farbą antykorozyjną (demontaż i montaż barierki ochronnej);
stalowe prowadnice zamknięć remontowych – piaskowanie powierzchni kształtowników stalowych zamknięć remontowych, odtłuszczenie powierzchni czyszczonych, zabezpieczenie powierzchni kształtowników stalowych prowadnic remontowych jazu przez dwukrotne malowanie farbą antykorozyjną;
stalowe prowadnice zamknięć głównych – demontaż prowadnic zamknięć głównych jazu, wykucie prowadnic zamknięć głównych, montaż prowadnic stalowych zamknięć głównych na bazie typowych zamknięć;
zabezpieczenie całej stalowej konstrukcji zamknięć oraz prowadnic poprzez dwukrotne malowanie farbą antykorozyjną;
ubezpieczenia kamienne dolnego stanowiska jazu – rozbiórka pozostałości umocnień faszynowo - kamiennych, wykonanie nowych umocnień w formie materacy faszynowo – kamiennych grubości 1,0 m na geowłókninie;
ubezpieczenia betonowe górnego stanowiska jazu – rozbiórka istniejących umocnień betonowych i wykonanie nowych umocnień betonowych dozbrojonych siatką z prętów ⌀ 12 mm w siatce 10x10 cm w dwóch płaszczyznach;
zamknięcia zasuwowe jazu – demontaż istniejących zasuw stalowych, montaż nowych stalowych na bazie typowych zasuw;
obsypka piaszczysta konstrukcji zewnętrznych ścian przyczółków i skrzydełek jazu – ręczne odkopanie konstrukcji ziemnej, izolacja ścian zewnętrznych jazu emulsją asfaltową, wykonanie drenażu za ścianami jazu z wyprowadzeniem wód na dolne stanowisko jazu, zasypywanie wraz z zagęszczeniem gruntu w obrębie przyczółków i skrzydełek jazu do Is=0,98 w skali Proctora;
zainstalowanie urządzeń pomiarowych – znaków wodnych i łat wodowskazowych oraz reperów.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla zadania z podaniem lokalizacji określają:
• dokumentacja wykonawcza i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
• Przedmiar, mapki,
• Decyzja administracyjna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2041745,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2291919,91 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2041745,19 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD BUDOWLANY EKOBUDOWA S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6181923130
7.3.3) Ulica: NOWOWIEJSKIEGO 7
7.3.4) Miejscowość: SIERADZ
7.3.5) Kod pocztowy: 98-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2041745,19 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |