„Modernizację Sali Herbowej wraz z pomieszczeniami w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku”.
Województwo Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00283955
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00283955/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-29 11:46
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a87b58af-f3a2-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5833163786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00283955 z dnia 2022-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizację Sali Herbowej wraz z pomieszczeniami w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pomorskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizację Sali Herbowej wraz z pomieszczeniami w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a87b58af-f3a2-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00283955
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003589/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja Sali Herbowej wraz z pomieszczeniami w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00223675/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.47.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn: „Modernizacja Sali Herbowej wraz z pomieszczeniami w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku”:
1) Roboty budowlane polegać będą na kompletnym kompleksowym wykonaniu robót budowlanych w Sali Herbowej oraz zaprojektowaniu i wykonaniu instalacji klimatyzacji w części pomieszczeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
2) Wykonawca odpowiedzialny jest za należne należyte utrzymanie porządku i czystości ( w szczególności należy zapewnić utrzymanie czystości kół pojazdów wyjeżdżających z terenu budowy).
3) Dane określone w załączonej dokumentacji uważane są jako wartości docelowe, w których dopuszczalne są zmiany w ramach uzgodnień z Zamawiającym.
4) Wykonawca jest zobowiązany do weryfikacji podanych rozwiązań, a w przypadku wyniknięcia rozbieżności w zaprojektowanych rozwiązaniach, Wykonawca nie będzie rościł praw do dodatkowego wynagrodzenia.
5) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w wycenie i ofercie zapasów i dodatkowych kosztów jakie mogą wystąpić przy robotach budowlanych w starych obiektach - takich jak ten będący przedmiotem niniejszej inwestycji.
2. Roboty będą prowadzone na terenie czynnego obiektu. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość bezkolizyjnego funkcjonowania biur w trakcie wykonywania robót budowlanych. Prowadzone prace nie mogą mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę osób pracujących w obiekcie oraz na petentów. Roboty hałaśliwe należy wykonywać w uzgodnieniu z Zamawiającym, w godzinach popołudniowych - po godzinach pracy urzędu. Zamawiający wskazuje, żeby część robót – kłopotliwa dla funkcjonowania pracy Urzędu - wykonywać po uzgodnieniu z Zamawiającym w czasie dni wolnych od pracy ( weekendy, godziny popołudniowe, wieczorne, nocne).
3. Przedmiot Zamówienia obejmuje 2 zadania.
Zadanie 1:
obejmuje dwa człony realizacji robót określone w punktach A i B :
A. Modernizację Sali Herbowej oraz
B. Zaprojektowanie oraz instalacja dla połączenia klimatyzacji Sali Herbowej z pomieszczeniami w pobliżu tj.: pomieszczenia nr : 16, 16a, 115, 115a, 215,215a, 313
Zadanie 2:
Zaprojektowanie oraz instalacja klimatyzacji dla pomieszczeń w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku
4. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji i rękojmi na wykonanie przedmiotu zamówienia i zamontowane urządzenia na okres min. 5 lat.
5. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z wymogami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (wraz z dokumentacją techniczną, która stanowi załączniki nr. 1.1-1.13 do SWZ) oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu, w terminie składania oferty wpłynęły dwie oferty tj. oferta Wykonawcy SPB Contech Sp. z o.o. oraz oferta Wykonawcy Termika Sp. z o.o., obie znacząco przewyższające kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3699900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5711751 PLN
| 2022-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |