Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie.

Gmina Zamość

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00284277
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00284277/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-29 12:50
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0abc16c-f877-11ec-8000-d680d39e541a
Identyfikator
9222717648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoWznoszenie płotówWznoszenie ogrodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00284277 z dnia 2022-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 639 29 59

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://ugzamosc.bip.lubelskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0abc16c-f877-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00284277

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023343/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00233967/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.34.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 47287,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ogrodzenia Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie.
Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 1571, 253, 256 miejscowość Wysokie, obręb 0028 Wysokie, Gmina Zamość.
Planowane roboty budowlane (br. budowlana):
Wykonanie ogrodzenia składającego się z dwóch rodzajów ogrodzeń nawiązujących do regionalnych i dawnych ogrodzeń ziemi zamojskiej:
1. Ogrodzenie plecione z gałęzi leszczynowych
2. Ogrodzenie sztachetowe drewniane z bramą rozwieraną
Do wykonania elementów ogrodzenia należy stosować:
 drewno robinii akacjowej na słupy, zgodnie z uwagami na rysunkach
 drewno świerkowe na żerdzie i poprzeczki
 drewno olchowe na sztachety i poprzeczki
Wykonanie ogrodzenia należy zachować w naturalnej kolorystyce drewna. Impregnat przezierny bezpowłokowy.
Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek uwzględnia wszystkich uwarunkowań istniejącej infrastruktury.
Szczegółowy rodzaj robót budowlanych oraz zakres prac został określony w dokumentacji dołączonej do postępowania w skład, której wchodzi:
 projekt budowlany,
 specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWIOR)
 przedmiary robót jest dołączony jako POMOCNICZY.
Zamówienie będzie rozliczane RYCZAŁTOWO.
Przedmiot zamówienia obejmuje tylko zakres podany w opisie przedmiotu zamówienia oraz w przedmiarze robót.
Wykonawca zobowiązany będzie samodzielne sporządzić kosztorys UPROSZCZONY (na podstawie załączonej do postępowania dokumentacji i przedmiaru robót) i złożyć go razem z OFERTĄ.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami, instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45341000-9 - Wznoszenie płotów

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA

Dotyczy: „Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie.”

Działając na podstawie art. 260 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp, zamawiający informuje, że

unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie faktyczne
W dniu 18.07.2022 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 47 287,18 zł brutto.

W niniejszym postępowaniu złożono 1 ofertę:
Oferta nr 1: FITNESS - BUD Jacek Pupiec, Miączyn 115B, 22-455 Miączyn, cena oferty brutto: 73 743,02 zł, okres gwarancji 36 miesięcy

Powyższe oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia.

Po analizie możliwości finansowych Gminy, Zamawiający stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Pouczenie:
Na czynność unieważnienia postępowania, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w dziale IX ustawy Pzp (art. 505–590).


Ryszard Gliwiński
Wójt Gminy Zamość
................………………………………
Kierownik zamawiającego lub osoba upoważniona do podejmowania czynności w jego imieniu

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 73743,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 73743,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane