Rozbudowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 600 m3/d w Rogowie Gmina Rogowo.

GMINA ROGOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00286916
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00286916/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-02 08:33
Lokalizacja
Rogowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-90cdae85-026e-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
5621711384
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00286916 z dnia 2022-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 600 m3/d w Rogowie Gmina Rogowo.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROGOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KOŚCIELNA

1.5.2.) Miejscowość: Rogowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-420

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: (052) 30-24-053 lub (052) 30-24-077

1.5.8.) Numer faksu: (052) 30-24-275

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@rogowo.paluki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rogowo.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://rogowo.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 600 m3/d w Rogowie Gmina Rogowo.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90cdae85-026e-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00286916

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033469/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Rogowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest realizowane przy współfinansowaniu ze środków inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00251752/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIDiGP.271.1.10.2022.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 12770000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozbudowa mechaniczno – biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 600 m3/d w Rogowie Gmina Rogowo w tym:
W skład planowanego układu technologicznego oczyszczalni wejdą:
Obiekty projektowane:
a) Budynek techniczny ob. nr 1 składający się z:
• stacji zlewnej ścieków dowożowych,
• stacji zlewnej osadów ściekowych,
• pompowni ścieków surowych,
• zbiornika retencyjnego,
• instalacji mechanicznego oczyszczania
b) osadnik wtórny ob. nr 4a i 4b,
c) pompownia osadu recyrkulowanego i nadmiernego ob. nr 5a i 5b,
d) studnia zaworowo – pomiarowa osadu recyrkulowanego i nadmiernego ob. nr 6,
e) zagęszczacz osadu ob. nr 7
f) zbiornik magazynowania i stabilizacji osadu ob. nr 8,
g) wiata na osad ob. nr 10, - posadowiona na miejscu istniejącym,
h) studnia zaworowo – pomiarowa ścieków oczyszczonych ob. nr 11,
i) waga najazdowa ob. nr 14,
j) studnia zaworowo – pomiarowa rurociągu awaryjnego ob. nr 17.
Obiekty istniejące, modernizowane:
a) Reaktor biologiczny ob. nr 2, składający się z dwóch ciągów technologicznych, a każdy z nich z:
• komory defosfatacji,
• komory denitryfikacji,
• komory nitryfikacji,
b) stacji dmuchaw ob. nr 3,
c) budynek odwadniania osadu ob. nr 9,
c) budynek techniczno – socjalny ob. nr 12,
d) silos na wapno ob. nr 15,
stacja PIX ob. nr 16.
Obiekty istniejące, pozostawione bez zmian:
a) wylot ścieków ob. nr 13,
Inwestycja polegać będzie na likwidacji/rozbiórce obiektów takich jak:
a) filtr piaskowo żwirowy,
b) komora spiętrzania ścieków,
c) krata ręczna,
Infrastruktura techniczna:
a) studzienki kanalizacji własnej,
b) rurociągi technologiczne,
c) system sterowania i kontroli pracy oczyszczalni,
d) oświetlenie terenu i ciągów komunikacyjnych.
Przedsięwzięcie stanowi inwestycja celu publicznego pn: ”Rozbudowa mechaniczno – biologicznej oczyszczalni o przepustowości 600 m3 w Rogowie” polegająca na uporządkowaniu gospodarki wodno -ściekowej w gminie Rogowo poprzez rozbudowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Rogowo, gmina Rogowo (działka budowlana nr ew. 869,870,871).
Oczyszczalnia przeznaczona będzie do oczyszczania ścieków o charakterze bytowo – gospodarczym oraz przemysłowym, pochodzących z gminy Rogowo.
Rozbudowa oczyszczalni ścieków realizowana będzie na działkach o nr ewidencyjnych: 869,870,871 obręb Rogowo położonej w miejscowości Rogowo gmina Rogowo.
Dojazd do oczyszczalni ścieków odbywał się będzie istniejącym wjazdem ścieki oczyszczone odprowadzane będą istniejącym rurociągiem grawitacyjnym Ø 200 poprzez betonowy wylot do wód Jeziora Rogowskiego Dużego (działka jeziora – dz. nr ew. 885, obręb Rogowo). Rów w którym znajduje się rurociąg grawitacyjny określa się jako otwarty komunalny. Lokalizacja wylotu: N 52043’54,84”, E 17028’32,49”
Przyjmuje się, że dopuszczalne maksymalne wskaźniki zanieczyszczeń w ściekach oczyszczonych, będą odpowiadały Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 12 lipca 2019 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla Środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztropowych do wód lub do urządzeń wodnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najniższej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najniższej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20491830,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20510250,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nie dotyczy.
2022-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane