„Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łubnice”

Gmina Łubnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00288276
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00288276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-02 14:14
Lokalizacja
Łubnice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-983d6b0d-f904-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8661565306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty elewacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00288276 z dnia 2022-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łubnice”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łubnice

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Łubnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łubnice 66A

1.5.2.) Miejscowość: Łubnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-232

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 8659 236

1.5.8.) Numer faksu: 15 8659 236

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lubnice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubnice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/, www.bip.lubnice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łubnice”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-983d6b0d-f904-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00288276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024857/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łubnice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00234597/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łubnice” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zamówienie jest współfinansowane w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Numer Promesy Wstępnej: NR 01/2021/4124/PolskiLad

2. Zakres prac obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w obrębie 5 budynków:
1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Skuzy w Łubnicach, Łubnice 62,
28-232 Łubnice.
Przedmiot zamówienia składa się z wykonania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych wymaganymi przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp. oraz wykonanie całości robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót budowlanych został zawarty w audycie energetycznym budynku będący podstawą opracowania Programu Funkcjonalno- Użytkowego i obejmuje m.in:
- wykonanie docieplenia ścian piwnic i cokołu ponad gruntem styropianem XPS,
- wykonanie docieplenia ściany zewnętrznej dobudowy oraz sali gimnastycznej metodą bezspoinową lekką mokrą wraz z wykonanie elewacji (w systemie ETICS),
- wykonanie docieplenia stropów wełną mineralną,
- wymiana starej stolarki drzwiowej posiadającej niewystarczające parametry cieplne na stolarkę aluminiową,
- modernizację systemu grzewczego wraz z automatyką pogodową kotłowni, (wymiana kotłów wraz z automatyką oraz armaturą kotłowni),
- modernizację systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej, montaż pompy ciepła powietrze-woda pracującej w systemie biwalentnym wraz z kotłami na olej opałowy pokrywającej 80% zapotrzebowania na ciepło w sezonach przejściowych przy temp. zewn. 5°C (jesień i wiosna) oraz całkowite zapotrzebowanie na c.w.u, (poza sezonem zimowym), wraz z doprowadzeniem c.w.u do łazienek w części frontowej wraz ze wszystkimi robotami towarzyszącymi,
- wymianę starej stolarki okiennej drewnianej posiadającej niewystarczające parametry cieplne,
na stolarkę pcv,
- wymianę grzejników rurowych na Sali gimnastycznej,
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej – 50 kW wraz z przebudową wewnętrznych układów pomiarowych, celem wykonania jednego układu pomiarowego dla całego budynku,
- wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne typu LED.
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót

2) Urząd Gminy Łubnice, Łubnice 66a, 28-232 Łubnice.
Przedmiot zamówienia składa się z wykonania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych wymaganymi przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp. Oraz wykonanie całości robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót budowlanych został zawarty w audycie energetycznym budynku będący podstawą opracowania niniejszego Programu Funkcjonalno-Użytkowego i obejmuje:
- wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych ponad gruntem metodą bezspoinową lekką mokrą wraz z wykonanie elewacji (w systemie ETICS)
- wykonanie docieplenia stropu nad stropem nad częścią użytkową, oraz skosów poddasza w pomieszczeniach poddasza nieużytkowego
- wymianę starej stolarki drzwiowej PVC od strony frontowej posiadającej niewystarczające
parametry cieplne, na nową stolarkę drzwiową izolowaną wykonaną z profili aluminiowych
oraz wymianę drzwi na elewacji tylnej, stalowych, na nowe drzwi stalowe z wkładką termiczną
- modernizację systemu grzewczego wraz z automatyką pogodową kotłowni, (wymiana kotłów wraz z automatyką oraz armaturą kotłowni, montaż zaworów wraz z głowicami termostatycznymi, zaworów podpionowych, regulacja całego układu)
- modernizację systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej, montaż pompy ciepła
powietrze-woda pracującej w systemie hybrydowym (biwalentnym) wraz z kotłami na olej
opałowy, pokrywającej 80% zapotrzebowania na ciepło w sezonach przejściowych przy temp.
zewn. 5°C (jesień i wiosna) oraz całkowite zapotrzebowanie na c.w.u, (poza sezonem zimowym), wraz ze wszystkimi robotami towarzyszącymi,
- wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne typu LED (wraz z wbudowanym
oświetleniem awaryjnym i ewakuacyjnym),
- budowę kompletnej elektrowni słonecznej opartej o panele fotowoltaiczne pracującej na potrzeby własne obiektu,
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

3) Dom nauczyciela w Wilkowej, Wilkowa 55, 28-232 Łubnice
Przedmiot zamówienia składa się z wykonania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych wymaganymi przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp. oraz wykonanie całości robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót budowlanych został zawarty w audycie energetycznym budynku będący podstawą opracowania niniejszego Programu Funkcjonalno-Użytkowego i obejmuje:
- wykonanie docieplenia ścian piwnic do poziomu gruntu styropianem XPS,
- wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych budynku powyżej ścian fundamentowych – metodą bezspoinową lekką mokrą wraz z wykonanie elewacji (w systemie ETICS),
- docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacja granulatem wełny mineralnej,
- wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej na stolarkę stalową, wymianę drzwi do piwnic,
- izolację stropu piwnic od spodu styropianem EPS100, zasypanie piwnic, wydzielenie pomieszczenia w miejscu klatki schodowej,
- modernizację przesyłu ciepła z budynku sąsiedniego poprzez zastosowanie rur preizolowanych z wymianą całego obiegu grzewczego od kolektora głównego, wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku wraz z grzejnikami,
- wymianę stolarki okiennej, zamurowanie luksfery na klatce schodowej,
- wymianę instalacji elektrycznej oraz opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED w całości budynku,
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

4) Dom nauczyciela w Gacach Słupieckich, Gace Słupieckie 85, 28-232 Łubnice
Przedmiot zamówienia składa się z wykonania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych wymaganymi przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp. oraz wykonanie całości robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót budowlanych został zawarty w audycie energetycznym budynku będący podstawą opracowania niniejszego Programu Funkcjonalno-Użytkowego i obejmuje:
- wykonanie docieplenia ścian piwnic w gruncie styropianem XPS wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych,
- wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych budynku powyżej ścian fundamentowych - metodą bezspoinową lekką mokrą wraz z wykonanie elewacji (w systemie ETICS),
- docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacja granulatem wełny mineralnej.
- wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej na stolarkę stalową, wymianę drzwi do piwnic.
- modernizację przesyłu ciepła z budynku sąsiedniego poprzez zastosowanie rur preizolowanych z wymianą całego obiegu grzewczego od kolektora głównego, wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku wraz z grzejnikami,
- wymianę stolarki okiennej
- wymianę instalacji elektrycznej oraz opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED w całości budynku,
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

5) Ośrodek Zdrowia w Gacach Słupieckich, Gace Słupieckie 28, 28-232 Łubnice.
Przedmiot zamówienia składa się z wykonania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych wymaganymi przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp. oraz wykonanie całości robót budowlanych w oparciu o uprzednio opracowaną dokumentację zaakceptowaną przez Zamawiającego.
Zakres planowanych do realizacji robót budowlanych został zawarty w audycie energetycznym budynku będący podstawą opracowania niniejszego Programu Funkcjonalno-Użytkowego i obejmuje:
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pionowej ścian fundamentowych posadowionych poniżej poziomu gruntu, oraz wykonanie drenażu opaskowego dookoła budynku
- wykonanie docieplenia ścian fundamentowych posadowionych poniżej poziomu gruntu styrodurem XPS,
- wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych ponad gruntem metodą bez spoinową lekką mokrą wraz z wykonanie elewacji (w systemie ETICS)
- wykonanie docieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją wełną mineralną
- wymianę starej stolarki drzwiowej PVC posiadającej niewystarczające parametry cieplne, na nową stolarkę drzwiową izolowaną wykonaną z profili aluminiowych
- modernizację wewnętrznej instalacji c.o. (modernizacja instalacji c.o. oraz wymiana źródła ciepła)
- wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne typu LED,
- budowę kompletnej elektrowni słonecznej opartej o panele fotowoltaiczne pracującej na potrzeby własne obiektu
- roboty towarzyszące remontowo-budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania całości wyżej opisanych robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Najniższa zaoferowana cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a jednocześnie nie podjął decyzji o zwiększeniu tej kwoty.
2022-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane