Pamięci Bohaterów. Renowacja pierwszego w Polsce Pomnika Powstańców Warszawskich w Słupsku w ramach zadania pn. Rekonstrukcja Pomnika Powstańców Warszawskich przy ul. Partyzantów w Słupsku.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00288356
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00288356/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2022-08-02 14:31
Lokalizacja
Słupsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c2eec90b-0991-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
8391005507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Formy odlewniczeUsługi świadczone przez rzeźbiarzyRoboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00288356 z dnia 2022-08-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pamięci Bohaterów. Renowacja pierwszego w Polsce Pomnika Powstańców Warszawskich w Słupsku w ramach zadania pn. Rekonstrukcja Pomnika Powstańców Warszawskich przy ul. Partyzantów w Słupsku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221221715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 73

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 59 841 00 91

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zimslupsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Pamięci Bohaterów. Renowacja pierwszego w Polsce Pomnika Powstańców Warszawskich w Słupsku w ramach zadania pn. Rekonstrukcja Pomnika Powstańców Warszawskich przy ul. Partyzantów w Słupsku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2eec90b-0991-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00288356

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019581/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.19 Pamięć Bohaterów. Renowacja pierwszego w Polsce Pominka Powstańców Warszawskich w Słupsku w ramach zad. inwestycyjnego pn. Rekonstrukcja Pomnika Powstańców Warszawskich przy ul. Partyzantów w Słupsku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272426/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.29.2021.ZP2

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Rekonstrukcja Pomnika Powstańców Warszawskich przy ul. Partyzantów w Słupsku” w ramach realizacji projektu: „Pamięci Bohaterów. Renowacja pierwszego w Polsce Pomnika
Powstańców Warszawskich w Słupsku.
Lokalizacja pomnika: Miasto Słupsk, dz. nr 740 przy ul. Partyzantów.
2. Zakres prac przedsięwzięcia obejmuje przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich Pomnika Powstańców
Warszawskich w Słupsku. Występują liczne pęknięcia i szczeliny, odspojenia warstwy wykończeniowej, liczne ubytki materiału rzeźbiarskiego, nacieki woskowe, ubytki tynku na odwrocie muru oraz na dużej powierzchni pomnika występuje porażenie biologiczne. Ze względu na zły stan techniczny pomnika zaplanowano jego renowację dbając o zachowanie pierwotnej formy z 1946 r. zaplanowano wykonanie odlewu z brązu całego betonowego zespołu figuralnego, w tym figury powstańca i plakiety Chrystusa wraz z orłem i płaczącym dzieckiem, a następnie zastąpienie nim elementów betonowych.
Przeprowadzić należy również prace konserwatorskie cokołu i historycznego muru. Oryginalną figurą cementową należy przenieść do Izby Pamięci Słupszczan, gdzie zostanie odrestaurowana i zachowana w odpowiednich warunkach cieplnowilgotnościowych,
zgodnie z zaleceniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niezbędne prace konserwatorskie i restauratorskie pomnika, w tym wykonanie odlewu z brązu i zabezpieczenie oryginalnej cementowej figury umożliwią dalsze
upowszechnianie wiedzy na temat miejsc, faktów i postaci związanych z Powstaniem Warszawskim.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) wykonanie odlewów z brązu patynowanego (kolor zbliżony do oryginałów) figury powstańca, orła, dziecka oraz płaskorzeźby Chrystusa ukrzyżowanego i montaż w miejsce oryginałów,
2) przeniesienie betonowych oryginałów do Izby Pamięci na cmentarzu komunalnym przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha 4 w Słupsku. Montaż i przygotowanie podestu drewnianego o wymiarach około: 300x90x50 cm,
3) wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich zgodnie z Ekspertyzą konserwatorską pomnika, (załącznik nr 13 do
SWZ), Programem prac konserwatorskich i restauratorskich dla zabytkowego Pomnika Powstańców Warszawskich w
Słupsku (załącznik nr 12 do SWZ) oraz decyzjami Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (załącznik nr 10
do SWZ i załącznik nr 11 do SWZ),
4) wykonanie i montaż plansz:
a) 1 tablicy informacyjnej o historii pomnika (również w języku Braille`a) na stalowym ekspozytorze (wym. 80x55 cm) ze
szkła,
b) 1 tablicy informacyjnej o historii pomnika (również w języku Braille`a) na stalowym ekspozytorze (wym. 120x110 cm) z
metalu,
c) 1 tablicy pamiątkowej z informacją o dofinansowaniu ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tablica z płyty kompozytowej, tworzywa sztucznego pleksi lub PCV o grubości 3 mm albo na podkładzie metalowym z podwójnie zwiniętą krawędzią. Wzór tablicy określony w załączniku nr 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja
2021r. w sprawie określenia działań
informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowe lub
dofinansowane z budżetu państwa lub państwowych funduszy celowych. Link do logo tabliczki:
https://www.gov.pl/attachment/3fe20d4d-4511-4089-9e88-f9bb18962852
5) wykonanie dokumentacji powykonawczej, technologiczno-konserwatorskiej rejestrującej przeprowadzone prace wraz z
danymi technicznymi użytych materiałów i metod zgodnie z wymaganiami określonymi w decyzji Wojewódzkiego Pomorskiego Konserwatora Zabytków.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wyceny prac stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie,
objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z Polską Normą, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi, zgodnie z art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
5. W przypadku, gdy w dokumentach zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod
warunkiem, że gwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi, w tym Prawem
Budowlanym, odpowiednimi normami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentach zamówienia oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego.
6. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone w dokumentach zamówienia parametry techniczne.
7. W przypadku potrzeby zmiany materiałów na etapie realizacji prac Wykonawca przed ich zastosowaniem musi uzyskać zgodę Zamawiającego.
8. W przypadku odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania
równoważne opisywanym. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone parametry techniczne.
9. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia stanowi jedno z kryterium oceny ofert i będzie oceniany zgodnie z zasadami wskazanymi w SWZ.
10. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi za wady na wykonany przedmiot zamówienia, na okres 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego.
11. Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10 % pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
12. Za szkody wynikłe w czasie wykonywania przedmiotu zamówienia, jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego za jakość i terminowość wykonania zamówienia oraz wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania zamówienia, w tym dostawy urządzeń, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy
wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi posiadać przez cały okres obowiązywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
13. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca na czas realizacji zamówienia zapewnił kadrę techniczną z kwalifikacjami / uprawnieniami odpowiednimi do wykonania wszystkich elementów wchodzących w zakres całego przedmiotu zamówienia.
14. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac stanowiących przedmiot zamówienia zgodne z obowiązującymi przepisami BHP, sztuką i wiedzą techniczną przy zastosowaniu obowiązujących przepisów powołanych w SWZ i Polskich Norm.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43415000-5 - Formy odlewnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

92312230-2 - Usługi świadczone przez rzeźbiarzy

45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

2022-08-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi