Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych oraz odbieranie,transport i przeładunek odpadów niesegregowanych powstałych na nieruchomoscuach zamieszkałych.
Gmina Rokietnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00003507
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00003507/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-02 15:49
- Lokalizacja
- Rokietnica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-268c612b-0019-4df9-9172-7737e43e4ce5
- Identyfikator
- 7772834884
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00003507 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych oraz odbieranie,transport i przeładunek odpadów niesegregowanych powstałych na nieruchomoscuach zamieszkałych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rokietnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258543
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Golęcińska 1
1.5.2.) Miejscowość: Rokietnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-090
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: 618960601
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@rokietnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rokietnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/rokietnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych oraz odbieranie,transport i przeładunek odpadów niesegregowanych powstałych na nieruchomoscuach zamieszkałych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-268c612b-0019-4df9-9172-7737e43e4ce5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00003507
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032054/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.2 Odbieranie,transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych i niesegregowanych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00624112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Gmina Rokietnica, zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym realizuje zadania własne, w tym zadanie utrzymania czystości i porządku oraz zapewnienie odbioru, transportu, przeładunku i zagospodarowania odpadów komunalnych.
Z kolei na podstawie obowiązującej Uchwały Rady Gminy Rokietnica w sprawie szczegółowego sposobu
i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi Gmina Rokietnica objęła systemem odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych nieruchomości zamieszkałe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5. USTALA SIĘ, ŻE W OKRESIE OBOWIĄZYWANIA UMOWY:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne w ilości 5200 Mg (zamówienie podstawowe), zostaną odebrane, transportowane i przeładowane przez wykonawcę, w ramach udzielonego zamówienia publicznego,
b) odpady zebrane selektywnie w ilości 4820 Mg (zamówienie podstawowe) zostaną odebrane, transportowane i zagospodarowane przez wykonawcę, w ramach udzielonego zamówienia publicznego (z wyłączeniem zagospodarowania bioodpadów stanowiących odpady komunalne),
6.1 Zamawiający zastrzega, że podane powyżej ilości odpadów są wielkościami szacunkowymi, ustalonymi na podstawie zapotrzebowania w latach ubiegłych. Ich ilość może ostatecznie ulec zmianie.
6.2 Niezrealizowanie zamówienia w całości przez Zamawiającego, w przypadku odebrania odpadów w mniejszej ilości niż ilość podana powyżej nie może być podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy, żądania wypłaty wynagrodzenia lub odszkodowania.
6.3 Odbioru i transportu odpadów wymienionych w pkt. 4.1., 4.2. i 4.3. należy dokonać różnymi samochodami dla poszczególnych rodzajów odpadów w sposób zapobiegający ich zmieszaniu. Dopuszcza się odbiór worków z odpadami segregowanymi (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady BIO) oraz ich transport jednym pojazdem jeżeli na pojeździe wydzielone są odrębne sekcje (boksy, przegrody) uniemożliwiające zmieszanie odpadów.
7. CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH:
a) Sposób świadczenia i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych, wymieniona w punkcie 4.1., 4.2. i 4.3. powinna być zgodna z obowiązującą Uchwałą Rady Gminy Rokietnica w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz z opracowanym harmonogramem wywozu odpadów komunalnych. W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany będzie odbierać odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych z następującymi częstotliwościami:
W zabudowie jednorodzinnej:
• odpady komunalne segregowane: papier, tworzywa sztuczne i metal, szkło oraz bioodpady stanowiące odpady komunalne rzadziej niż raz na cztery tygodnie, zgodnie z harmonogramem,
• bioodpady:
- w okresie od kwietnia do listopada nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
- w okresie od stycznia do marca, oraz w grudniu nie rzadziej niż raz cztery tygodnie, zgodnie z harmonogramem,
• meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie rzadziej niż dwa razy w roku, zgodnie z harmonogramem,
• odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramem,
W zabudowie wielolokalowej:
• odpady komunalne segregowane: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz - nie rzadziej niż raz na tydzień, zgodnie z harmonogramem,
• bioodpady w okresie od kwietnia do listopada nie rzadziej niż raz na tydzień, natomiast w okresie od stycznia do marca, oraz w grudniu nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramem,
• meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie rzadziej niż dwa razy do roku, zgodnie z harmonogramem,
• odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – nie rzadziej niż raz na tydzień, zgodnie z harmonogramem.
b) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości
w ustalonych, w harmonogramie usuwania odpadów komunalnych, terminach, określonych zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rokietnica.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4566600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4566600,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4566600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiebiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7771796271
7.3.3) Ulica: Topolowa 6
7.3.4) Miejscowość: Bytkowo
7.3.5) Kod pocztowy: 62-090
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4566600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |