„Przebudowa drogi gminnej łącząca miejscowości Krastudy-Nowe Minięta-Krasna Łąka”

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00288728
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00288728/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-03 07:31
Lokalizacja
Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-193f3a82-fe9c-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5792210163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00288728 z dnia 2022-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej łącząca miejscowości Krastudy-Nowe Minięta-Krasna Łąka”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mikolajkipomorskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej łącząca miejscowości Krastudy-Nowe Minięta-Krasna Łąka”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-193f3a82-fe9c-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00288728

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015905/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej łączącej miejscowości Nowe Minięta-Krasna Łąka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248234/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2022.BP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2563358,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej pomiędzy
miejscowościami Nowe Minięta, a Krasna Łąka.
W ramach rozbudowy przewiduje się:
•wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś z możliwością wzmocnienia do 115 kN/oś poprzez dobudowę górnych warstwa nawierzchni,
•poprawę parametrów geometrycznych drogi poprzez korektę łuków pionowych, poziomych oraz skrzyżowań,
•poprawę geometrii istniejących zjazdów oraz budowa nowych,
•budowę i przebudowę odwodnienia drogi,
•zagospodarowanie zieleni,
Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia, karpowania i zutylizowania 64 szt. drzew ponumerowanych od nr 26 do nr 89 objętych decyzją Starosty Sztumskiego nr 38/2020 z dnia 26.10.2020, oraz decyzją Starosty Sztumskiego nr 65/2021 z dnia 19 listopada 2021r.
Do Wykonawcy należy również umyślne chwytanie, przetrzymywanie, transport, niszczenie siedlisk, będących obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji, żerowania, umyślne przemieszczanie z miejsc regularnego przebywania na inne miejsca, niszczenie ,usuwanie, uszkadzanie schronień (dziupli wraz z próchnowiskami i mrowiska) oraz umyślne płoszenie i niepokojenie nieokreślonej liczby osadników: rudnicy Formica rufa i pachnicy dębowej Osmoderma eremita oraz zniszczenie siedlisk, będących miejscem rozrodu i wychowu młodych oraz zniszczenie i usunięcie gniazd ptaków objętych ochroną ścisłą, gatunków: sierpówka Streptopelia decaocto oraz bogatka Parus major, zgodnie z decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku nr RDOŚ-Gd-WZG.6401.188.2020.AŚ.3 z 08.10.2020r. oraz decyzją nr RDOŚ-Gd-WZG.6401.188.2020.AŚ/NJ.6 z dnia 13.10.2021r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tą kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4893062,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5220851,81 PLN

2022-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane