Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2022 r. - IV
Gmina Miasto Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00288748
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00288748/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-03 07:44
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d6de2aac-e7df-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8481825438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00288748 z dnia 2022-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2022 r. - IV
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 087 732 62 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2022 r. - IV2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6de2aac-e7df-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00288748
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00002775/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2022 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00202663/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.22.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 284517,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres remontu:
a) masą mineralno–bitumiczną na gorąco ( z otaczarki ) - roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc z wycinką łat o regularnym kształcie, usunięcie rumoszu na wysypisko, skropienie lepiszczem wyboju i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw ułożonej mieszanki,
b) żwirami kruszonymi i emulsją asfaltową – roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, bez wycinki łat o regularnym kształcie, a tylko usunięcie miejsc skruszonych i bardzo falistych, usunięcie rumoszu na wysypisko, skropienie lepiszczem wyboju i rozścielenie kruszywa (przy większych wybojach skropienie i rozścielenie ich warstwami) z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw, pielęgnacja łat.
2. Szacunkowy zakres ilościowy przedstawia się następująco:
a) wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 4 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 5 km -1640 m2,
b) dodatek za zwiększenie głębokości frezowania o 1 cm ponad 4 cm –50 m2,
c) wykonanie nakładki z MMA gr. 4 cm - 1640 m2,
d) dodatek za zwiększenie grubości nakładki o 1 cm ponad 4 cm –50 m2,
e) remont żwirami kruszonymi i emulsją asfaltową gr. do 1,5 cm-616 m2,
f) regulacja studni kanalizacyjnych -5 szt,
g) regulacja zaworów wodociągowych i gazowych -2 szt.
3. Gwarancja
Minimalny wymagany okres gwarancji: 12 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
4. Po podpisaniu umowy Wykonawca w terminie 7 dni zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu:
a) kopię opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100 000,00 PLN.
5. Kody określone dla przedmiotu zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
I. Uzasadnienie prawne:art. 255 pkt 2) w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych
II. Uzasadnienie faktyczne:
1. Do upływu terminu składania ofert złożone zostały następujące oferty:
- Oferta nr 1, wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o. o., ul. Kolonia 1, 19-300 Ełk
zawierająca następujące elementy:
a) cena: 349 903,02 zł brutto,
b) gwarancja: 12 miesięcy,
c) termin wykonywania: 90 dni od dnia podpisania umowy
- Oferta nr 2, wykonawcy: STRABAG Sp. z o. o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
zawierająca następujące elementy:
a) cena: 483 804,48 zł brutto,
b) gwarancja: 60 miesięcy,
c) termin wykonywania: 90 dni od dnia podpisania umowy
2. Dokonano odrzucenia następujących ofert:
- oferta nr 1, wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o. o., ul. Kolonia 1, 19-300 Ełk
Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt 12) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni. Wykonawca do upływu pierwotnego terminu związania ofertą nie wyraził pisemnej zgody ma przedłużenie terminu związania ofertą.
W związku z powyższym Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy złożoną w przedmiotowym postępowaniu.
- oferta nr 2, wykonawcy: STRABAG Sp. z o. o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt 12) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni. Wykonawca do upływu pierwotnego terminu związania ofertą nie wyraził pisemnej zgody ma przedłużenie terminu związania ofertą.
W związku z powyższym Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy złożoną w przedmiotowym postępowaniu.
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. Wykonawcy nie wyrazili pisemnej zgody ma przedłużenie terminu związania ofertą
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 349903,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 483804,48 PLN
| 2022-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |