Opracowanie dokumentacji dla zadania pn.: Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej
Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00003672
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00003672/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-03 00:09
- Lokalizacja
- Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1ca44beb-ea78-4795-a232-10448e488e4b
- Identyfikator
- 8883129675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00003672 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji dla zadania pn.: Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Sp. z o.o.
1.3.) Oddział zamawiającego: MBM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367220450
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kazimierza Pułaskiego 6 lok B2
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: (54) 426 27 45
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@mbm.wloclawek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mbm.wloclawek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ca44beb-ea78-4795-a232-10448e488e4b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji dla zadania pn.: Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ca44beb-ea78-4795-a232-10448e488e4b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00003672
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00606648/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Opracowanie dokumentacji dla zadania pn.: „Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00608132
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MBM.NR.ZP.6/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane – zgodnie z art. 99-103 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320) – w postaci pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego na budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej”.
Zakres inwestycji obejmuje budowę budynków o sześciu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej i pięciu nadziemnych, z planowaną łączną liczbą 195 mieszkań, z przeznaczeniem na zasób komunalny Gminy Miasto Włocławek. Liczba mieszkań jest szacunkowa i została podana na podstawie wstępnych założeń Zamawiającego. Projektowana inwestycja znajduje się na działkach o numerach ewidencyjnych 9/5 i 10/2 KM 16 MICHELIN o łącznej powierzchni 1,6254 ha zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (Uchwała Nr XXI/73/2016 RADY MIASTA WŁOCŁAWEK z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek dla obszarów położonych w rejonie Al. Jana Pawła II, ul. Skrajnej, ul. Mielęcińskiej, ul. Letniej, ul. Kaletniczej i Zakładu Karnego oraz ul. Cienistej, ul. Wilgi, ul. Łubinowej i ul. Ustronnej. Teren przeznaczony pod analizowaną zabudowę oznaczony został jako 13 MN/MW/U).
Planowana inwestycja zostanie zaprojektowana w technologii prefabrykowanej żelbetowej.
Przed przystąpieniem do projektowania Wykonawca zobowiązany jest do opracowania koncepcji projektowej w terminie 20 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający ma prawo zgłosić uwagi do opracowanej koncepcji projektowej. Wyłącznie po dokonaniu ewentualnych poprawek i uzyskaniu akceptacji Zamawiającego Wykonawca może przystąpić do projektowania.
Realizacja inwestycji jest zaplanowana z wykorzystaniem dofinansowania z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), zgodnie z ustawą z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych. Ponadto, inwestycja będzie współfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), z wykorzystaniem grantu na instalacje OZE.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać:
1) projekt zagospodarowania terenu,
2) projekt architektoniczno-budowlany,
3) projekt techniczny,
4) projekt wykonawczy,
5) kosztorys inwestorski,
6) przedmiary robót,
7) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
2. Z uwagi na możliwość dofinansowania Przedmiotu zamówienia ze źródeł zewnętrznych Zamawiający przy realizacji Przedmiotu zamówienia przewiduje zastosowanie Prawa opcji, zgodnie z możliwością wynikającą z treści art. 441 ustawy pzp.
W związku z powyższym:
Przedmiot zamówienia w zakresie podstawowym, będzie obejmował:
1) wykonanie projektu zagospodarowania terenu,
2) wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego,
3) opracowanie kosztorysu inwestorskiego,
4) przygotowanie wniosku o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz z oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Przedmiot zamówienia w zakresie Prawo opcji dotyczyć będzie obejmował:
1) wykonanie projektu technicznego,
2) wykonanie projektu wykonawczego,
3) wykonanie przedmiarów robót,
4) wykonanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
5) pełnienie nadzoru autorskiego (na czas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych w zakresie udzielania odpowiedzi na zadane zapytania dotyczące upublicznionej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz w czasie trwania realizacji robót budowlanych).
W czasie trwania realizacji robót budowlanych Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego poprzez ścisłą kontrolę zgodności realizowanych robót budowlanych z dokumentacją projektową, co ma obejmować w szczególności:
− wizyty na placu budowy w kluczowych momentach realizacji inwestycji, w tym na etapie konstrukcji, wykończeń oraz montażu instalacji, aby monitorować zgodność prowadzonych robót z założeniami projektowymi.
− konsultacje projektowe – stała gotowość do konsultacji z zespołem wykonawczym w przypadku wątpliwości lub konieczności interpretacji zapisów projektowych.
− dokonywanie zmian w dokumentacji projektowej – jeśli w trakcie realizacji pojawią się uzasadnione techniczne lub formalne potrzeby wprowadzenia zmian, nadzór autorski zapewnia ich przygotowanie oraz wdrożenie.
− weryfikację materiałów budowlanych i rozwiązań technicznych – zatwierdzanie używanych materiałów budowlanych oraz rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych w celu zapewnienia ich zgodności z dokumentacją oraz standardami jakościowymi przewidzianymi w projekcie.
− rozwiązywanie kolizji projektowych – identyfikacja i rozwiązywanie potencjalnych konfliktów między różnymi instalacjami i elementami konstrukcyjnymi na etapie realizacji, aby uniknąć problemów w późniejszych fazach budowy.
Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego obejmującego wszystkie branże podczas wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji, poprzez uczestniczenie w spotkaniach na terenie budowy lub w siedzibie Zamawiającego na wezwanie Zamawiającego lub Wykonawcy pełniących nadzór autorski osób danej branży. Zakłada się konieczność 20 pobytów Wykonawcy na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego w ramach nadzoru autorskiego w toku sprawowania nadzoru. W przypadku wyczerpania określonej ilości pobytów w ramach nadzoru autorskiego, pełnienie nadzoru odbywać się będzie za odrębną odpłatnością.
Ilość pobytów w ramach nadzoru autorskiego jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert: minimalna ilość pobytów 10 , maksymalna ilość pobytów 20.
W przypadku podania przez Wykonawcę mniejszej niż minimalna Ilość pobytów w ramach nadzoru autorskiego (10) podlegać będzie odrzuceniu zgodnie z treścią art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp (treść oferty niezgodna z warunkami zamówienia).
W przypadku podania przez Wykonawcę większej niż maksymalna Ilość pobytów w ramach nadzoru autorskiego (20) do oceny oferty zostanie przyjęta ilość 20.
3. Prawo opcji:
1) Zamawiający zakłada skorzystanie z prawa opcji w terminie do 10 miesięcy od dnia uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.
2) Skorzystanie z Prawa opcji nie będzie stanowić zmiany umowy.
3) Na okoliczność skorzystania z Prawa opcji zostanie wydane Wykonawcy polecenie jego realizacji. Do realizacji Prawa opcji zastosowanie będą miały zapisy zawartej umowy;
4) Zamawiający uprzedzi Wykonawcę o skorzystaniu z Prawa opcji na 7 dni przed wydaniem polecenia.
5) Termin realizacji zamówienia obejmujący Prawo opcji – 120 dni od dnia wydania polecenia przez Zamawiającego.
6) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, wynagrodzeniem prawa opcji będzie kwota określona przez Wykonawcę w złożonej ofercie dla prawa opcji.
7) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się żadna nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona wyłącznie charakter informacyjny.
5. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych– uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział przedmiotowego zamówienia na części jest niezasadny z punktu widzenia technicznego i organizacyjnego. Podział zakresu na części, które składałyby się na całość zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
7. Oferty wariantowe: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Zamówienia uzupełniające: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 980310,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1458780,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 980310,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Euro-Projekt Grzegorz Latecki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 170140657
7.3.3) Ulica: ul. Łokietka 45
7.3.4) Miejscowość: Elbląg
7.3.5) Kod pocztowy: 82-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 980310,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |