Przebudowa budynku komunalnego – remiza OSP w miejscowości Łąka

Gmina Trzebownisko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00292191
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00292191/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-04 13:04
Lokalizacja
Trzebownisko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aec5e9e6-f93d-11ec-8000-d680d39e541a
Identyfikator
5170037677
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychBetonowanieZbrojenieRoboty izolacyjneRoboty elewacyjneRoboty malarskieMontaż konstrukcji metalowychRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty muroweRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Wykonawcy

1 przyznane

JAN KOPACZJeżowe, PL · lot 0
319 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00292191 z dnia 2022-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku komunalnego – remiza OSP w miejscowości Łąka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzebownisko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582157

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Trzebownisko 976

1.5.2.) Miejscowość: Trzebownisko

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-001

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 17 77 13 700

1.5.8.) Numer faksu: +48 17 77 13 719

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@trzebownisko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://trzebownisko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/trzebownisko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku komunalnego – remiza OSP w miejscowości Łąka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aec5e9e6-f93d-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00292191

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017054/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Przebudowa budynku komunalnego – remiza OSP w miejscowości Łąka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00235686/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BR.271.1.20.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 284552,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa budynku komunalnego – remiza OSP w miejscowości Łąka
Przedmiotem zadania będą następujące elementy:
- zmiana kolorystyki elewacji
- Wymiana/przeniesienie/remont elementów instalacyjnych zamontowanych na elewacjach, w tym urządzeń chłodniczych, oświetlenia, rynien i rur spustowych, itd.,
- Usunięcie starych zadaszeń, oraz wykonanie nowych nad wejściami do budynków,
- Remont istniejących schodów zewnętrznych, w tym wymiana balustrad i płytek, wykonanie zadaszenia schodów i montaż siatki stalowej pod schodami,
- Wymiana kostki brukowej wokół budynku
- Przebudowa wiaty na imprezy plenerowe
- Usunięcie istniejącej posadzki drewnianej i zastąpienie jej posadzką betonową, przemysłową wraz z wykonaniem nowego podestu drewnianego (sceny),
- Wymiana część istniejącej konstrukcji murowanej i stalowej na nową stalową kratownicę wraz ze słupkami. Kratownica wraz z słupami stalowymi stanowić będzie przedłużenie już istniejącej konstrukcji, nowa dobudowa kryta będzie blachą trapezową tak jak reszta dachu, oraz obita będzie również blacha trapezową, zgodnie z rysunkiem dołączonym do projektu,
- Wymiana rynien,
- Przebudowa instalacji elektrycznej,
- Wymiana balustrady,
- Usunięcie drewnianych elementów dekoracyjnych,
- Uszczelnienie ubytków w istniejącym dachu blaszanym,
- Wykonanie podsufitki
- Wykonanie muralu na ścianie wschodniej (cała ściana ok 80m2).
2. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego wszelkimi aktami prawnymi właściwymi w przedmiocie zamówienia przepisami techniczno–budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi oraz zasadami wiedzy budowlanej.
3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik do SWZ
4. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca ma obowiązek odpowiednio zagospodarować, zabezpieczyć i oznakować teren budowy oraz utrzymywać w odpowiednim stanie do zakończenia budowy.
5. Zamawiający wymaga stałej obecności na budowie kierownika budowy, w czasie wykonywania robót budowlanych.
6. Wykonawca po zakończeniu robót budowlanych jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w trzech egzemplarzach (dokumentację budowy, pomiary geodezyjne powykonawcze, dokumenty wyrobów).
7. Wykonawca zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, w tym za szkody i od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z prowadzonymi pracami, na kwotę nie niższą niż wartość kontraktu brutto.
8. Wykonawca zobowiązany będzie najpóźniej w dniu podpisania umowy przedłożyć;
- Kosztorys ofertowy
- Harmonogram rzeczowo-finansowy.
9. Wszelkie materiały rozbiórkowe nie nadające się do powtórnego użycia, Wykonawca robót budowlanych ma obowiązek wywieźć i zutylizować własnym staraniem i na własny koszt.
a) Własnością Zamawiającego są materiały z rozbiórki nadające się do powtórnego użycia, nie przewidziane wg projektu do wbudowania/ponownego zastosowania Ww. materiały, mają być przewiezione w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
b) Z czynności kwalifikacji materiałów z rozbiórki na nadające się i nie nadające się do powtórnego użycia, w tym złom metalowy Wykonawca robót budowlanych spisze pisemny protokół, przy udziale Zamawiającego.
10. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich podstawowych i towarzyszących robót budowlanych, usług i dostaw, związanych z wykonaniem zamówienia na obiekt gotowy do użytkowania opisanych w SWZ, wynikających z obowiązujących przepisów prawa i opracowanej dokumentacji projektowej.
11. Zakres zamówienia obejmuje inne niezbędne do zrealizowania zamówienia roboty towarzyszące podstawowemu zakresowi robót, nie ujęte w przedmiarach i SWZ, a bez których nie można wykonać zamówienia. W związku z powyższym zaleca się szczegółowe sprawdzenie dokumentacji projektowej i przyszłego placu budowy.
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia w postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
13. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, tj. w szczególności w dokumentacji technicznej, w przedmiarze robót.
14. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
15. Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych wyznaczają minimalne standardy, które musi spełnić oferowany produkt lub usługa.
16. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
17. Zamawiający rezygnuje z podziału zamówienia na części z uwagi na nadmierne trudności techniczne oraz problem w skoordynowaniu działań różnych wykonawców realizujących poszczególne zakresy robót skutkujące poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia, przerzucaniem odpowiedzialności przez wykonawców poszczególnych części zamówienia, trudności z jednoznacznym ustaleniem przyczyn błędów w wykonaniu zamówienia w przypadku prac prowadzonych przez kilku wykonawców, a co za tym idzie kłopoty w dochodzeniu roszczeń – gwarancji i rękojmi. W konsekwencji zwiększony mógłby zostać także koszt wykonania zamówienia. Dodatkowo zdaniem Zamawiającego wskazane jest, aby roboty budowlane wykonywał jeden Wykonawca, ze względu na zachowanie rygorów technologicznych podczas realizacji robót budowlanych
18. Zatrudnienie pracowników: Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320).
Określenie wymagań o których mowa w art. 95 Pzp dotyczące realizacji zamówienia oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy:
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy.
1) rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia;
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- pracownicy fizyczni i operatorzy podstawowych maszyn budowlanych na terenie placu budowy – 2 osoby.
- Osoby wykonujące czynności wskazane przez Zamawiającego powinny być zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, co najmniej przez cały okres, w którym będą realizować wskazane wyżej czynności. Obowiązek ten nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje zgodnie z posiadanymi uprawnieniami w szczególności: osób samozatrudnionych, itp.
- W celu weryfikacji zatrudnienia w/w osób Wykonawca powinien oświadczyć w formularzu ofertowym, że osoby wykonujące w/w czynności w trakcie realizacji zamówienia będą zatrudnione na podstawie stosunku pracy.
- Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projektowanych postanowieniach umownych Zamówienia, stanowiący Załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45262520-2 - Roboty murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 613609,78 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZPHU RE-MAT JAN KOPACZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8651488975

7.3.3) Ulica: Jeżowe

7.3.4) Miejscowość: Jeżowe

7.3.5) Kod pocztowy: 37-430

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane