Zimowe utrzymanie dróg i chodników gminnych na terenie gminy Szczebrzeszyn w roku 2025
GMINA SZCZEBRZESZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00003869
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00003869/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-03 08:16
- Lokalizacja
- Szczebrzeszyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-546c51c9-b617-4268-bc51-0bc619995a05
- Identyfikator
- 9222699726
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00003869 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg i chodników gminnych na terenie gminy Szczebrzeszyn w roku 2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEBRZESZYN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368606
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczebrzeszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-460
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szczebrzeszyn.pl, um@szczebrzeszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szczebrzeszyn.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zimowe utrzymanie dróg i chodników gminnych na terenie gminy Szczebrzeszyn w roku 20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-546c51c9-b617-4268-bc51-0bc619995a05
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00003869
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00659075
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie wszczęte zostało w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dn. 11.09.2019 r.Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11 zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, osobie prawnej, po spełnieniu następujących warunków:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej;
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę;
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Dalsza część w Sekcji Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP 271.2.22.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie: Zimowe utrzymanie dróg i chodników gminnych na terenie gminy Szczebrzeszyn w roku 2025 zgodnie ze standardami zimowego utrzymania dróg.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie usługi
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia całodobowego zimowego utrzymania dróg gminnych zgodnie z wykazem dróg przeznaczonych do zimowego utrzymania w zakresie:
a) utrzymania przejezdności dróg gminnych zgodnie ze standardami zimowego utrzymania dróg,
b) odśnieżania jezdni, chodników, placów, parkingów oraz zwalczanie i zapobieganie gołoledzi, oblodzeni, zlodowaceń, śliskości pośniegowej przy użyciu własnego sprzętu oraz własnych materiałów do zwalczania śliskości zimowej (piasek, sól),
c) posypywania, jezdni chodników, placów i parkingów materiałami szorstkimi w przypadku gołoledzi, oblodzenia, zlodowaceń, śliskości pośniegowej oraz w miejscach uciążliwych dla ruchu takich jak: zakręty, spadki, wzniesienia i skrzyżowania dróg
d) wywozu śniegu na zlecenia Zamawiającego, zgodne z przepisami przeprowadzania operacji wywozu śniegu.
2) Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w pełnej gotowości taboru specjalnego do zimowego utrzymania dróg, poprzez prowadzenie dyżurów w czasie trwania umowy. Dyżurny będzie w razie konieczności wzywał potrzebną ilość sprzętu, wraz z utrzymaniem stałej gotowości technicznej i świadczenia usług przez wszystkie jednostki sprzętowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczebrzeszynie Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9223047196
7.3.3) Ulica: Gorajska
7.3.4) Miejscowość: Szczebrzeszyn
7.3.5) Kod pocztowy: 22-460
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87804,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |