Zarządzanie Składowiskiem Odpadów Komunalnych w Chróścicach przy ul.Polnej w 2025r

Gmina Dobrzeń Wielki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00004060
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00004060/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-03 08:45
Lokalizacja
Dobrzeń Wielki, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9d02e1c6-a351-4151-b33c-5809e87f5267
Identyfikator
9910495569
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania wysypiskami

Wykonawcy

1 przyznane

PROWOD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKup, PL · lot 0
358 815,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00004060 z dnia 2025-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zarządzanie Składowiskiem Odpadów Komunalnych w Chróścicach przy ul.Polnej w 2025r

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobrzeń Wielki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 44

1.5.2.) Miejscowość: Dobrzeń Wielki

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-081

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: +48774695524

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jkurtz@dobrzenwielki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dobrzenwielki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zarządzanie Składowiskiem Odpadów Komunalnych w Chróścicach przy ul.Polnej w 2025r

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d02e1c6-a351-4151-b33c-5809e87f5267

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00004060

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039139/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zarządzanie składowiskiem odpadów komunalnych w Chróścicach przy ul.Polnej w 2025r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00658610

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust.1 pkt.13 ustawy z dnia 11 września 2019r.Prawo zamówień publicznych( Dz. U. z 2024r. poz. 1320) Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki ( in – house) jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego , o którym mowa w art. 4 i art.5 ust 1 pkt.1 osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający wspólnie z innymi zamawiającymi , o których mowa w art.4 i art.5 ust.1 pkt.1, sprawuje nad dana osobą prawną kontrolę ,która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne sprawowanie kontroli ma miejsce, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki :
CD i Informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.476.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zarządzanie Składowiskiem Odpadów Komunalnych w Chróścicach przy ul.Polnej w 2025r

4.5.3.) Główny kod CPV: 90531000-8 - Usługi zarządzania wysypiskami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 358815,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 358815,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 358815,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROWOD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7541000021

7.3.3) Ulica: Rynek 4

7.3.4) Miejscowość: Kup

7.3.5) Kod pocztowy: 46-082

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 358815,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

CD Uzasadnienia

- w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej wchodzą przedstawiciele wszystkich uczestniczących zamawiających, z zastrzeżeniem, że poszczególny przedstawiciel reprezentować więcej niż jednego zamawiającego,
- uczestniczący zamawiający mogą wspólnie wywierać dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje kontrolowanej osoby prawnej,
- kontrolowana osoba prawna nie działa w interesie sprzecznym z interesami zamawiających sprawujących nad nią kontrolę,
b) ponad 90 % działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiających sprawujących nad nią kontrolę lub przez inne osoby prawne kontrolowane przez tych zamawiających,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Opisane powyżej przesłanki spełnia spółka komunalna - PROWOD Sp. z o.o., która powstała z przekształcenia Międzygminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PROWOD Sp. z o.o. z siedzibą w Czarnowąsach z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółką z o.o. z siedzibą w Kup (Akt notarialny z dnia 09.12.2015 Repertorium A numer 12107/2015).
PROWOD Sp. z o.o. jest osoba prawną , nad którą Gmina Dobrzeń Wielki , z Gminą Murów oraz Gminą Popielów sprawują kontrolę i posiadają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami spółki.
Średni procent przychodu z działalności PROWOD Sp. z o.o. , za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia, ustalono na podstawie przedstawionych dokumentów finansowych , z których jednoznacznie wynika, iż spółka ze sprzedaży usług na rzecz Gminy Dobrzeń Wielki osiągnęła przychód z działalności na poziomie 90 % . W PROWOD Sp. z o.o. nie ma udziału kapitału prywatnego.
2025-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi