Budowa odcinka przyłącza sieci ciepłowniczej dla budynku administracyjno-biurowego zlokalizowanego przy ul. Porcelanowej 21 w Katowicach
Katowickie Inwestycje S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00295210
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00295210/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-08 08:30
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5355ca25-f158-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9542588939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00295210 z dnia 2022-08-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa odcinka przyłącza sieci ciepłowniczej dla budynku administracyjno-biurowego zlokalizowanego przy ul. Porcelanowej 21 w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. (dawniej Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna sp. z o.o.)
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wandy 6
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-322
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 350 00 75
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kisa.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa odcinka przyłącza sieci ciepłowniczej dla budynku administracyjno-biurowego zlokalizowanego przy ul. Porcelanowej 21 w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5355ca25-f158-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00295210
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00219424/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KISA_TP_03_I_2022_PRZYŁĄCZE CIEPŁOWNICZE PORCELANOWA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa przyłącza ciepłowniczego rurociągami preizolowanymi od sieci ciepłowniczej Zakładu Utylizacji Odpadów (ZUO) przy ulicy Hutniczej 8 do budynku administracyjno-biurowego (biurowiec) przy ul. Porcelanowej 21 w Katowicach. Celem inwestycji jest podłączenie budynku administracyjno-biurowego zlokalizowanego przy ul. Porcelanowej 21, do sieci ciepłowniczej ZUO.
1.1. Zakres zamówienia obejmuje:
-zaprojektowanie i budowę przyłącza ciepłowniczego rurami preizolowanymi o średnicy min. DN50 mm i długości ok. 500 m,
-odtworzenie naruszonej nawierzchni do stanu pierwotnego, w tym:
• nawierzchnia z kostki brukowej ok. 300 m2
• tereny zielone.
-Montaż 2 szt. wymienników ciepła oraz naczyń wzbiorczych,
-Montaż pomp z układem sterującym,
-Montaż armatury odcinającej oraz układu pomiarowego,
1.2. Roboty objęte zamówieniem należy zaprojektować i wykonać w szczególności
a) „Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Sieci Ciepłowniczych z Rur i Elementów Preizolowanych” wydane przez COBRTI INSTAL.
b) Ustawę z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. 2021. 2351 j.t.).
c) Ustawę z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne . U.2021.716 j.t.).
d) Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021.2454 j.t.).
e) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2020.1609 j.t.).
f) Inne dokumenty wymienione w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych
45000000-7 - Roboty budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.Uzasadnienie prawne:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
/art. 255 pkt.3) ustawy Pzp/
Uzasadnienie faktyczne:
Bezpośrednio przed otwarciem oferty Zamawiający podał, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 369 000,00 PLN.
W przedmiotowym postępowaniu w terminie złożono jedną ofertę z ceną 1 549 800,00 PLN brutto.
Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie, gdyż cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1549800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1549800,00 PLN
| 2022-08-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |