Przebudowa drogi gminnej Mościszki-Dalewo na odcinku Mościszki-granica Gminy Krzywiń – ETAP II

Gmina Krzywiń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00296518
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00296518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-08 13:55
Lokalizacja
Krzywiń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5383a689-099f-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6981722189
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00296518 z dnia 2022-08-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Mościszki-Dalewo na odcinku Mościszki-granica Gminy Krzywiń – ETAP II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzywiń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Krzywiń

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-010

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 65 5170525

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@krzywin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzywin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/krzywin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Mościszki-Dalewo na odcinku Mościszki-granica Gminy Krzywiń – ETAP II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5383a689-099f-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00296518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003512/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272413/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi gminnej Mościszki-Dalewo na odcinku Mościszki-granica Gminy Krzywiń – etap II.
Zakres zadania:
Przebudowę drogi na działce o nr geod. 254 w obrębie geodezyjnym Mościszki polegającej na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na odcinku od km 0+000 do km 1+225 o łącznej długości 1225 m, wykonanie rowów odwadniających, wykonanie przepustu oraz innych robót towarzyszących.
PODSTAWOWE DOCELOWE WSKAŹNIKI PROJEKTOWE DROGI (po zrealizowaniu całości robót objętych dokumentacją techniczną, włącznie z kolejnymi etapami wykonawstwa):
- klasa proj. drogi gminnej - L (lokalna)
- kategoria obciążenia ruchem - KR 2
- prędkość projektowa Vp - 50km/h i 90km/h
- szerokość jezdni - 5,50m
- szerokość poboczy - 1,00m
- przekrój jezdni daszkowy oraz jednostronny - 2%
- obustronne rowy drogowe o pochyleniu skarp - 1:1,5

PODSTAWOWE WSKAŹNIKI DROGI W ZAKRESIE ZAMÓWIENIA:
Nawierzchnia jezdni ( km 0+000 do km 1+225)
• warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70 - 5 cm
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 - 7 cm
• podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie - 20 cm
• warstwa wzmacniająca z gruntu stabilizowanego cementem kl. C1,5/2 - 15 cm
Zjazdy do pól
• kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie 025mm - 10 cm
• podsypka żwirowa zagęszczona - 10cm

UWAGA! Część robót na tym odcinku drogi, w tym korytowanie i wykonanie podbudowy, została wykonana w. Ta część zamówienia została zrealizowana w innym postępowaniu. Postępowanie, w tym opis przedmiotu zamówienia dostępne jest: http://bip.krzywin.pl/krzywin/bip/zamowienia-publiczne.html?pid=1782

Ponadto informujemy, iż w obszarze inwestycji znajduje się czynna sieć gazowa. Wykonawca zobligowany jest do realizacji inwestycji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, tj. M.in ręczne przeprowadzenie robót będących w kolizji z siecią gazową. W przypadku niewystarczającego zagłębienia sieci względem konstrukcji nawierzchni Wykonawca zobligowany jest do poinformowania o tym fakcie Inwestora.

Kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
• specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
• dokumentacja projektowa,
• kosztorys ofertowy „ślepy”,
• przedmiary robót.

Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną (projektami budowlanymi, projektami wykonawczymi, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, kosztorysami ofertowymi), stanowiącymi załącznik do niniejszej specyfikacji.
Wykonawca będzie przeprowadzał na własny koszt pomiary i badania materiałów oraz robót zgodnie z zasadami kontroli jakości materiałów i robót określonych w ST.
Na przedmiotowe zadanie Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 3 - letniego okresu gwarancji i rękojmi - okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert dnia 8 sierpnia 2022 roku podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 700 000,00 zł. Ofertę w postępowaniu złożył jeden Wykonawca. Cena oferty wynosiła 1 984 703,40 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej. Wobec tego Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zmuszony jest unieważnić postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1984703,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1984703,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-08-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane