Budowa drogi gminnej nr 191710 C i nr 191727 C wchodzących w skład ul. Morelowej w Izbicy Kujawskiej w ramach zadania pn. budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych z ciągami pieszo rowerowymi

GMINA IZBICA KUJAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00296747
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00296747/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-08 14:36
Lokalizacja
Izbica Kujawska, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cff0bbb0-08d5-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8882894327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00296747 z dnia 2022-08-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej nr 191710 C i nr 191727 C wchodzących w skład ul. Morelowej w Izbicy Kujawskiej w ramach zadania pn. budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych z ciągami pieszo rowerowymi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA KUJAWSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866850

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Pilsudskiego 32

1.5.2.) Miejscowość: Izbica Kujawska

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-865

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542865009

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@izbicakuj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.izbicakuj.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.bip.izbicakuj.pl/index.php?id=23

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej nr 191710 C i nr 191727 C wchodzących w skład ul. Morelowej w Izbicy Kujawskiej w ramach zadania pn. budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych z ciągami pieszo rowerowymi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cff0bbb0-08d5-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00296747

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00031331/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa drogi gminnej nr 191710 C i nr 191727 C wchodzących w skład ul. Morelowej w Izbicy Kujawskiej w ramach zadania pn. budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych z ciągami pieszo rowerowymi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00270127/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKLP.271.06.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 956080,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej nr 191710C i nr 191727C wchodzących w skład ul. Morelowej w Izbicy Kujawskiej w ramach zadania pn. budowa, rozbudowa i przebudowa sieci dróg gminnych z ciągami pieszo-rowerowymi na osiedlu Morele w Izbicy Kujawskiej.
Zakres rzeczowy obejmuje m.in.:
• frezowanie nawierzchni bitumicznej jezdni,
• rozebranie istniejących krawężników i chodników,
• rozebranie nawierzchni skrzyżowania pod konstrukcję skrzyżowania wyniesionego,
• korytowanie pod konstrukcję nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i ścieżki pieszorowerowej,
• wbudowanie warstw podbudowy pomocniczej i zasadniczej,
• ustawienie obrzeży, krawężników i oporników na ławie betonowej z oporem, Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów, włazów nastudziennych,
• ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni jezdni,
• ułożenie nawierzchni z kostki brukowej dla chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, wyniesionych skrzyżowań i zjazdów,
• humusowanie terenów zielonych.
Materiał z rozbiórki nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, krawężników, kostkę brukową i obrzeża należy przekazać Inwestorowi.

Kanał główny kanalizacji deszczowej zaprojektowano z rur 250PVC o długości całkowitej 220,3m z wpustami drogowymi w ilości 11 sztuk, a przykanaliki do wpustów z rur 200PVC o sumarycznej długości 41,8m. Studnie na kanale głównym betonowe o średnicy 1000mm z osadnikami gł. 0,7m - 6 sztuk. Studnie wpustów betonowe o średnicy 500mm również z 0,7m osadnikiem. Wpusty drogowe żeliwne D400.

Zakres projektu obejmuje wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej drogi gminnej nr 191710C oraz rozebranie krawężników i nawierzchni chodnika. Szerokość nawierzchni jezdni wynosi 6,0m. Projekt zakłada odtworzenie nawierzchni po robotach kanalizacyjnych. Projektuje się lewostronny ciąg pieszo-rowerowy z bezfazowej kostki brukowej betonowej koloru czerwonego. Również zjazdy wzdłuż ciągu należy wykonać z takiej samej nawierzchni. Prawostronny chodnik należy wykonać o szerokości do istniejących ogrodzeń.

Konstrukcję nawierzchni skrzyżowania wskazanego w części rysunkowej należy rozebrać i wykonać zgodnie z projektem – tj. z kostki brukowej betonowej jako skrzyżowanie wyniesione.

Dla drogi gminnej nr 191727C projektuje się nawierzchnię o szerokości 5,0m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową i prawostronnym chodnikiem. W ciągu tej drogi występuje obszar wyłączony z opracowania – w obrębie skrzyżowania. Nawierzchnia ta została zaprojektowana w ramach I etapu przebudowy dróg na osiedlu Morele. W ramach tego skrzyżowania należy wykonać roboty kanalizacyjne włącznie z rozebraniem istniejącej nawierzchni skrzyżowania oraz jej odbudowaniu.

Charakterystyka projektowanej drogi:
• Kategoria drogi: gminna,
• Klasa drogi: Lokalna (L),
• Kategoria ruchu: KR1,
• Długość: 360 mb
• Szerokość nawierzchni: 6,0 – 5,0 m,
• Szerokość pasa ruchu: 3,0 – 2,5 m,
• Przekrój jezdni: 1x2
• Rodzaj nawierzchni – beton asfaltowy,
• Rodzaj chodnika: jednostronny z kostki brukowej betonowej
• Ciąg pieszo-rowerowy: jednostronny z kostki brukowej betonowej

Przedmiotem zamówienia jest również przebudowa skrzyżowania polegająca na zmianie jego geometrii oraz wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej.

Zakres rzeczowy obejmuje:
• frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej
• rozebranie krawężników i chodników
• ustawienie krawężników drogowych
• ułożenie siatki wzmacniającej konstrukcję nawierzchni
• ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego
• wbudowanie nawierzchni chodnika
Materiał z rozbiórki nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, krawężników, kostkę brukową i obrzeża należy przekazać Inwestorowi.

Odwodnienie jezdni zrealizowane jest powierzchniowo za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do systemu kanalizacji deszczowej zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 270.


Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:

• wprowadzenia stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonymi projektami,
• wprowadzenia oznakowania tymczasowej organizacji ruchu w miejscu i na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzonymi projektami.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa – stanowiąca załącznik nr 4, 5, 6 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub koszty najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1490000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1523731,56 PLN

2022-08-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane