„Budowa drogi gminnej Wymysłów -Rataje nr 394044T od drogi powiatowej Wąchock -Siekierno -Leśna (przez miejscowości Rataje , Węglów, Wielka Wieś) na odcinku od nowej nawierzchni bitumicznej do lasu
GMINA WĄCHOCK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00297473
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00297473/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-09 09:41
- Lokalizacja
- Wąchock, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6123b7c8-e0ac-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6641985659
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00297473 z dnia 2022-08-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi gminnej Wymysłów -Rataje nr 394044T od drogi powiatowej Wąchock -Siekierno -Leśna (przez miejscowości Rataje , Węglów, Wielka Wieś) na odcinku od nowej nawierzchni bitumicznej do lasu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WĄCHOCK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009930
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wielkowiejska 1
1.5.2.) Miejscowość: Wąchock
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-215
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 41 27 36 130
1.5.8.) Numer faksu: 41 27 36 159
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wachock.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina.wachock.sisco.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wachock.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi gminnej Wymysłów -Rataje nr 394044T od drogi powiatowej Wąchock -Siekierno -Leśna (przez miejscowości Rataje , Węglów, Wielka Wieś) na odcinku od nowej nawierzchni bitumicznej do lasu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6123b7c8-e0ac-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00297473
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00045578/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa drogi gminnej Wymysłów - Rataje nr 39404T - etap III, 155 mb
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00186035/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BGK.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 261254,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Budowa drogi gminnej Wymysłów -Rataje nr 394044T od drogi powiatowej Wąchock -Siekierno -Leśna (przez miejscowości Rataje , Węglów, Wielka Wieś) na odcinku od nowej nawierzchni bitumicznej do granicy lasu odcinek - 155 mb - etap III”.Projekt budowy drogi przewiduje wykonanie następującego zakresu robót :
Wykopy:
- Wykonanie niezbędnych robót ziemnych ( wykopy)
- konstrukcja drogi
• Podbudowa tłuczniowa 5 cm kruszywo frakcji 0-31,5mm
• Podbudowa tłuczniowa 15 cm kruszywo frakcji 31,5-63,0 mm
• Warstwa odcinająca z piasku stabilizowanego cementem C3/4 grubości 20 cm
- konstrukcja zjazdów:
• Podbudowa tłuczniowa 5 cm kruszywo frakcji 0-31,5mm
• Podbudowa tłuczniowa 15 cm kruszywo frakcji 31,5-63,0 mm
• Warstwa odcinająca z piasku stabilizowanego cementem C3/4 grubości 20 cm
• Krawężnik betonowy 15x30x100 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15
• Nawierzchnia zjazdów koska brukowa betonowa o gr. 8 cm
- Nawierzchnia jezdni :
• Warstwa ścieralna z asfaltobetonu gr 4 cm
• Warstwa wiążąca z asfaltobetonu gr 5 cm
• Pobocza szer. 0,75 m z kruszywa 0-31,5 grubości warstwy 15 cm
• Kanał kanalizacji kablowej kanału technologicznego.
Budowa telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej – kanału technologicznego
W ciągu budowanej drogi, na całym odcinku objętym opracowaniem, dla potrzeb Zarządcy drogi oraz dla Operatorów telekomunikacyjnych, wybudować kanał technologiczny (ciąg telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej) składający się z 1 rury HDPE 110/6,3, 3 rur optotelekomunikacyjnych typu HDPE 40/3,7 z wyróżnikami barwnymi (czerwony, zielony, po-marańczowy) oraz prefabrykowanej wiązki mikrorur (7x12/8 mm) układanych w warstwach z zachowaniem minimalnego przykrycia 0,7 m.
Wiązki mikrorur powinny mieć konstrukcję ścisłej tuby w rurze dwuwarstwowej. Rury ru-rociągu opto łączyć w studniach kablowych złączkami skręcanymi. Po zmontowaniu odcinków kanalizacji przeprowadzić próby szczelności oraz kalibrację, a po ich zakończeniu zabezpieczyć końce wszystkich rur przed przenikaniem kurzu i wilgoci. Wraz z rurociągiem ułożyć ka-bel sygnalizacyjny typu XzTKMXpw 2x2x0,8. W połowie głębokości przykrycia ziemią ułożyć taśmę ostrzegawczą z napisem: „UWAGA! Kabel światłowodowy. Kabel nie zawiera metalu. Własność Gminy Skarżysko-Kamienna , telefon służb eksploatacyjnych (podać nr telefonu PID właściwego oddziału. Na ciągu kanalizacji nabudować studnie kablowe typu SK. Wybudowane studnie wyposażyć w dodatkowe pokrywy wewnętrzne z zamkiem systemowym. Zwieńczenia studni winny być wykonane z ramy żeliwnej osadzonej w betonowym wieńcu, pokrywy studni typu ciężkiego z żeliwnym wietrznikiem i okuciami, wypełnione zbrojonym betonem. Wietrzniki pokryw winny być bez logo operatora. Studnie trwale oznaczyć tabliczką metalową grawerowaną z danymi Właściciela mocowaną do pokrywy studni kablowych.
2) Projekt budowy sieci elektroenergetycznej w ramach wykonania oświetlenia drogi gminnej Wymysłów – Rataje w miejscowości Rataje.
• Przedmiotem opracowania jest zasilanie i oświetlenie drogi gminnej nr 0589T WYMYSŁÓW – RATAJE
Zakres opracowania obejmuje projekt budowy linii oświetlenia drogi gminnej na działkach: nr 261105-5.0005-152, 95,10/2 obr. 0005 Rataje
Niniejsze opracowanie obejmuje:
- budowę odcinka linii napowietrznej NN oświetlenia
- wykonanie stanowisk słupowych ,
- wykonanie skrzyżowań z infrastrukturą podziemną,
- informacja nt zasilania oświetlenia (zasilanie oświetlenia wg oddzielnego opracowania)
Po stronie działek prywatnych należy zabudować słupy żelbetowe typu E, ŻN łącznie pięć sztuk dla poprowadzenia linii napowietrznej NN ASXSN 2x35 mm² zasilającej oprawy oświetleniowe ze źródłami światła o mocy 26W. Słupy należy lokalizować w pasie drogowym zachowując podane w decyzji lokalizacyjnej odległości od krawędzi jezdni. Całkowita długość linii oświetleniowej wynosi 191 mb.
Zasilanie oświetlenia
• Zasilanie należy wykonać w ramach istniejącej umowy przyłączeniowej i warunków przyłączenia nr 22-13/WP/00738 z dnia 10.03.22r. Należy wybudować kablowe przyłącze ze stacji trafo Rataje 4 pole 2, kablem YAKXS 4x35mm² do szafy ZKOU zlokalizowanej w granicy działki. Z szafy ZKOU wyprowadzić zasilanie kablem YAKXS 4x25mm² na słup wirowany linii oświetlenia ulicznego.
• Projektowana linia oświetlenia ulicznego zasilana będzie z istniejącej stacji trafo Rataje 4 i szafy oświetleniowej ZKOU w ramach istniejącej umowy przyłączeniowej pomiędzy RE Skarżysko-Kamienna a gminą Wąchock..
Początek linii słup przyłączeniowy na działce nr 149/2. Projektuje się linię napowietrzną przewodem AsXSn 2x35mm² mając na uwadze dalszą rozbudowę linii oświetleniowej,
• Słupy oświetleniowe - należy zastosować słupy oświetleniowe 10,5 metrowe typu E, należy ustawić zgodnie z projektem zagospodarowania rys. E-1:
1. - istn. słup na działce nr 149/2 - skąd bierzemy zasilanie,
2. - proj. słup nr 1UG typu E-10,5/6
3. - proj. słup nr 2UG typu ŻN -10,5
4. - proj. słup nr 3UG typu ŻN -10,5
5. - proj. słup nr 4UG typu ŻN -10,5
6. – proj. słup nr 5UG typu E-10,5/6
• Oprawy uliczne LED dostarczy Zamawiający, pozostałe elementy zapewnia Wykonawca, dlatego w kosztorysie ofertowym Wykonawca nie uwzględnia kosztów wynikających z zakupu opraw.
4. Uzbrojenie terenu
W celu uniknięcia ewentualnych kolizji lub awarii istniejącego uzbrojenia z elementami projektowanymi, należy napotkane uzbrojenie traktować, jako czynne i zabezpieczyć je przed uszkodzeniem np. przez podwieszenie w przekroju poprzecznym wykopu.
Po przeanalizowaniu pozyskanych podkładów mapowych, stwierdza się konieczność wykonania zabezpieczenia sieci wodociągowej. Po wykonaniu ręcznego wykopu, celem odkrycia istniejących urządzeń, należy wykonać zabezpieczenie przed zawilgoceniem i mechanicznym uszkodzeniem rur sieci wodociągowej poprzez założenie rur osłonowych dwudzielnych. W przypadku nie zapewnienia bezpiecznego przykrycia , tj.: 1,6-2,0m od niwelety jezdni, należy ocieplić rury wodociągowe np. łupkami poliuretanowymi. Zabezpieczoną sieć wodociągową należy przykryć minimum 20cm zasypkę piaskową a następnie rozłożyć folię ostrzegawczą . Pozostałą część wykopu należy wypełnić gruntem rodzimym zagęszczanym warstwami nie większymi niż 20cm.
Przyłącza wodociągowe – skrzynki z zasuwami oraz studnie rewizyjne kanalizacji sanitarnej należy dostosować wysokościowo do wykonanej nawierzchni drogi.
Wszelkie prace związane z zabezpieczeniem wodociągu należy wykonać pod nadzorem przedstawiciela wydziału sieci Wod.-Kan. I Utrzymania Ruchu przedsiębiorstwa kanalizacji spółka z o.o. w Starachowicach oraz zgodnie z załączonymi do projektu warunkami PWiK Starachowice.
5. Obsługa geodezyjna bieżąca.
6. Wykonanie Inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w wersji papierowej w 4 egzemplarzach.
7. Szczegółowy zakres określony jest w przedmiarze robót który należy rozpatrywać łącznie z projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi,
8. Wykonawca powinien dokonać wizji lokalnej w celu zapoznania się z terenem budowy. Z uwagi na fakt, ze roboty objęte zamówieniem będą realizowane na terenie ogólnodostępnym Wykonawca może dokonać wizji lokalnej samodzielnie.
9. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i finansową za zniszczenie własności prywatnej, samorządowej i państwowej podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
10. Wszelkie uzgodnienia z gestorami sieci i zarządcami dróg w pasie których prowadzone będą roboty budowlane leżą po stronie Wykonawcy.
UWAGA
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
44132000-4 - Elementy przepustów
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 408358,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 514140,33 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 408358,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGMAS Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Małgorzata Sławińska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 260772066
7.3.3) Ulica: Szydłowiecka 14
7.3.4) Miejscowość: Skarżysko - Kamienna
7.3.5) Kod pocztowy: 26-110
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, Zakład Elektryczny ZELKO Jarosław Kowalczyk
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 408358,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-09-30| 2022-08-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |