„Modernizacja nawierzchni dróg i chodników-Wykonanie nawierzchni (mikrodywanik) w ciągu drogi powiatowej nr 1640 O”

Powiat Nyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00297662
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00297662/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-09 10:33
Lokalizacja
Nysa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-72de80ac-0988-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
7532132088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00297662 z dnia 2022-08-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja nawierzchni dróg i chodników-Wykonanie nawierzchni (mikrodywanik) w ciągu drogi powiatowej nr 1640 O”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nysa

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774085065

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.spnysa.nv.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja nawierzchni dróg i chodników-Wykonanie nawierzchni (mikrodywanik) w ciągu drogi powiatowej nr 1640 O”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72de80ac-0988-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00297662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016897/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja nawierzchni dróg i chodników.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271871/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.272.2.17.2022.RM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 180960,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja nawierzchni dróg i chodników-Wykonanie nawierzchni (mikrodywanik) w ciągu drogi powiatowej nr 1640 O” na długości około 1 040 m
Kategoria obciążenia ruchem KR-3.
Klasa drogi „Z”

Szczegółowy zakres robót zawiera:
1) przedmiar robót,
2) STWiOR

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
1) zachowania przepisów BHP,
2) wykonania nawierzchni bitumicznej – mikrodywanik ( wyrównanie + warstwa ścieralna ) na całej szerokości jezdni,
3) powierzchnia istniejącej nawierzchni powinna być starannie oczyszczona z luźnych ziaren i cząstek nawierzchni, zanieczyszczeń obcych i pyłów. Czyszczenie powierzchni powinno odbywać się z użyciem szczotki mechanicznej i może być przeprowadzone na mokro.
Wszelkie urządzenia (włazy, kratki, zasuwy) powinny być zabezpieczone (zasłonięte lub zaklejone taśmą ochronną)
w celu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem.
4) w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu określonego w pkt.6 , termin ten może ulec przedłużeniu nie więcej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
5) Wykonawca we własnym zakresie opracuje projekt tymczasowej organizacji i uzyska jego zatwierdzenie .
Na podstawie zatwierdzonego projektów tymczasowej dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu na czas prowadzonych robót,
6) roboty związane z wykonaniem mikrodywanika na w/w drodze:
- prowadzone na podstawie zgłoszenia art. 30 ustawy Prawo budowlane,
7) wykonawca opracuje harmonogram robót,
8) Wykonawca jako wytwórca odpadów powstających w trakcie prowadzonych robót odpowiada za ich składowanie oraz w razie konieczności powinien uregulować stan formalno- prawny w zakresie gospodarki odpadami ( ustawa z dnia 14.12.2012r. o odpadach Dz. U. z 2018r.poz. 992 z póź.zm.),
9) Wykonawca sporządzi operat kolaudacyjny,
10) przed przystąpieniem do prac związanych z remontem w/w drogi Wykonawca winien zapoznać się
z położeniem znaków geodezyjnych w obrębie obszaru inwestycyjnego w Powiatowym Ośrodku Geodezyjno- Kartograficznym w Nysie i zabezpieczyć je przed zniszczeniem,

UWAGA!!!!
1) Ścinkę mechaniczną zawyżonych poboczy drogi Zamawiający wykona we własnym zakresie.
2) Nie dopuszcza się do przystąpienia, do wykonywania robót podczas opadów atmosferycznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę,którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 196613,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 420974,49 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Oferta nr 1
BITUNOVA Sp. z o.o., ul. Wólczyńska 237, 01-919, Warszawa cena brutto: 196 613,04 zł
podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt.5 jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Do oferty nie dołączono kosztorysu wraz z zestawieniem cen sprzętu i materiałów oraz składników cenotwórczych (zapisy SWZ pkt. XIV). Ponieważ kosztorys ofertowy i jego załączniki nie są dokumentami potwierdzającymi spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego, dlatego kosztorysu ofertowego, nie można uzupełnić. Nie został on wymieniony wśród dokumentów, których uzupełnienia może żądać Zamawiający- w oparciu o zamknięty zakres dokumentów określonych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30.12.2020r. (Dz. U. z 2020r. poz.2415) w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Uzupełnienie kosztorysu stanowiłoby niedopuszczalną modyfikację oferty
w rozumieniu art. 187 ustawy Pzp. Zgodnie bowiem z w/w art. niedopuszczalne jest dokonywanie istotnych zmian
w treści ofert oraz zmian wymagań zawartych w opisie potrzeb i wymagań lub SWZ.
W ofercie brak również dokumentów, z których wynika prawo do podpisania oferty (odpowiednie pełnomocnictwo),
oraz w oświadczeniu art. 125 ust.1 o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania brak informacji czy wykonawca podlega wykluczeniu lub nie podlega wykluczeniu (szczegółowy opis przygotowania oferty oraz wymagania formalne dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów zawiera pkt. XIII SWZ).
2022-08-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane