Remont dróg na terenie Gminy Miasto Zgierz – ul. Rembowskiego

Gmina Miasto Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00297831
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00297831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-09 11:13
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89ca579f-e88b-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7322037248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00297831 z dnia 2022-08-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg na terenie Gminy Miasto Zgierz – ul. Rembowskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Jana Pawła II 16

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/umz.zgierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg na terenie Gminy Miasto Zgierz – ul. Rembowskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89ca579f-e88b-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00297831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00067291/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Remont dróg na terenie Gminy Miasto Zgierz – ul. Rembowskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207758/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PŚ.271.18.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni jezdni drogi o długości ok. 883 m oraz chodników i zjazdów ul. Rembowskiego w Zgierzu stanowiącej drogę gminną zlokalizowaną na działkach nr ewid. 29/11, 29/4, 91, 29/6, 29/7, 231 w obrębie 129 oraz 198/3, 203/1, 213/5, 213/2,213/4 w obrębie 128. Zamawiający posiada zgłoszenie budowy lub wykonania innych robót budowlanych (PB-2) z adnotacją o nie wniesieniu sprzeciwu, stanowiące załącznik nr 1 do OPZ oraz opis techniczny z projektem zagospodarowania terenu stanowiący załącznik nr 2 do OPZ.
Przedmiar robót (załącznik nr 3), należy traktować jako materiał pomocniczy, niebędący podstawą opisu przedmiotu zamówienia i obliczenia ceny ryczałtowej oferty.
Zakres robót obejmuje:
1. Rozbiórkę zdegradowanych nawierzchni jezdni i chodników
2. Remont podbudowy zjazdów oraz chodników z dostosowaniem do nowej nawierzchni
3. Remont nawierzchni jezdni, chodników oraz zjazdów
4. Regulację lub wymianę w razie konieczności istniejących włazów/studni/zaworów
uzbrojenia podziemnego
5. Zastosowanie w obrębie przejść dla pieszych rozwiązania umożliwiającego osobom
niewidomym wyczucie kierunku poruszania się za pomocą rodzaju/struktury
nawierzchni, tj. płytki kierunkowe oraz płytki sygnalizacyjne
6. Odnowienie oznakowania poziomego oraz pionowego zgodnie ze stałą organizacją
ruchu - 2 przejścia dla pieszych
7. Wycinkę 6 szt. drzew oraz wykonanie nasadzeń zastępczych w ilości 10 szt. Lipa
drobnolistna „Rancho" o obwodzie pnia 14-16 cm, mierzonym na wysokości 100 cm.
Ustala się termin wykonania robót budowlanych na dzień 15 grudnia 2022 r.
Szczegółowe wymagania i warunki realizacji zamówienia:
1) Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia , są to m. in.:
koszty prób, badań, usunięcia ewentualnych kolizji, regulacji wysokościowych.
2) Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie przed złożeniem oferty.
3) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt: wykona badania geologiczne
podłoża gruntowego, pozyska wszystkie wytyczne, warunki i uzgodnienia niezbędne
do właściwego zaprojektowania i wykonania przedmiotu zamówienia.
4) Przed rozpoczęciem robót należy uzyskać uzgodnić tymczasową organizację ruchu
na czas robót.
5) Wszelkie prace związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia należy prowadzić
z jak najmniejszą uciążliwością dla mieszkańców , zapewniając im dostęp do posesji.
6) O planowanych utrudnieniach oraz zamknięciu odcinka ulicy dla ruchu należy
powiadomić mieszkańców z 7 dniowym wyprzedzeniem.
7) Wszystkie użyte materiały winny spełniać obowiązujące normy i posiadać niezbędne
deklaracje zgodności, atesty, certyfikaty.8) Materiał z rozbiórki nadający się do wbudowania należy składować na paletach
1 przetransportować w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
9) Zamawiający wymaga zakupu i montażu tablic informacyjnych projektowych w liczbie
2 szt. wskazujących na współfinansowanie zadania ze środków Rządowego Funduszu
Rozwoju Dróg, zgodnie ze wzorem, który zostanie udostępniony przez Zamawiającego.
Załącznikami do opisu przedmiotu zamówienia są:
1) zgłoszenie budowy łub wykonania innych robót budowlanych - zał. nr 1,
2) opis techniczny z projektem zagospodarowania terenu - zał. nr 2,
3) przedmiar robót - zał. nr 3,
Zamawiający wymaga w zakresie realizacji zamówienia zatrudnienia przez
Wykonawcę i Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane niżej czynności:
- roboty drogowe,
- roboty brukarskie

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1381695,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1381695,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-08-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane