Modernizacja ulicy Górskiej wzdłuż Placu Turka
GMINA MIASTA BOCHNIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00298254
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00298254/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-09 12:39
- Lokalizacja
- Bochnia, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10ef0a84-0358-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8681001825
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00298254 z dnia 2022-08-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ulicy Górskiej wzdłuż Placu Turka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA BOCHNIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661033
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kazimierza Wielkiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Bochnia
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 014 61-49-100
1.5.8.) Numer faksu: 014 61-18-399
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bochnia.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/umbochnia,m,404079,2022.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja ulicy Górskiej wzdłuż Placu Turka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10ef0a84-0358-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00298254
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027621/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja ulicy Górskiej wzdłuż Placu Turka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00255432/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 271.19.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 81292,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest zadanie pn.: Modernizacja ulicy Górskiej wzdłuż Placu Turka.
2. Zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni drogi gminnej ul. Górska w Bochni i będzie polegał na wymianie istniejącej nawierzchni na nową w zakresie:
1) sfrezowania i wykonania warstwy ścieralnej,
2) regulacji krawężników przy wjeździe na posesje i wykonanie nawierzchni nowej z kostki betonowej,
3) regulacji studzienek w nawierzchni asfaltowej Podbudowa dogi pozostaje bez zmian.
3. Zakres robót:
1) działka nr 6084 w Bochni, Gmina Miasta Bochnia, droga gminna 4KDD ul. Górska nr 580033K od ok km 0+000 do km 0+127,
2) prace zostaną wykonane w granicach własności, bez naruszania dóbr i nieruchomości osób trzecich,
3) zakres (początek i koniec) robót na ulicy Górskiej to: od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do kanału Babica,
4) przebieg geometryczny przedmiotowego odcinka ulicy pozostaje bez zmian.
4. Obszar, na którym prowadzone będą prace, znajduje się w terenie objętym MPZP „ŚRÓDMIEŚCIE”, uchwalony przez Radę Miejską w Bochni Uchwałą Nr XVII/174/08 z dnia 27 lutego 2008 r. ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Woj. Małopolskiego Nr 240, poz. 1513 z 2008 r. w obszarze układu urbanistycznego wpisany do rejestru zabytków pod nr A-244. Uzyskano pozwolenie konserwatorskie na prowadzenie robót budowlanych.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
a) przedmiar robót,
b) STWiORB,
c) pozwolenie konserwatorskie, zgłoszenia i uzgodnienia,
d) projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Przed otwarciem ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania została zamieszczona informacja, że na sfinansowanie zamówienia zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości: 99 000,00 zł.
W niniejszym postępowaniu została złożona jedna oferta z ceną brutto w wysokości
241 574,95 zł, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po analizie Zamawiający stwierdził, że nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, ponieważ przekracza ona możliwości finansowe Zamawiającego.
W związku z tym, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do ceny najkorzystniejszej oferty, zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241574,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 241574,95 PLN
| 2022-08-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |