Opracowanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach zadania BO pn. „Osiedle Śródmieście Bielsko: Remont chodnika na Placu Lutra”

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00299615
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00299615/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-10 09:54
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a44fe021-08ee-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00299615 z dnia 2022-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach zadania BO pn. „Osiedle Śródmieście Bielsko: Remont chodnika na Placu Lutra”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 4971851

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,93844,11d96f2eaae3b4d1e21c62f556828c12.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach zadania BO pn. „Osiedle Śródmieście Bielsko: Remont chodnika na Placu Lutra”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a44fe021-08ee-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00299615

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271436/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.99.2022.JB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 105546,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowlanych związanych z przebudową chodnika na Placu Lutra w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego pn. „Osiedle Śródmieście Bielsko: Remont chodnika na Placu Lutra”.
Na przedmiotowe zadanie składa się wykonanie:
- kompletnej dokumentacji projektowej, zwanej dalej „Dokumentacją” (na podstawie PFU wraz z załącznikami oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami);
– wszelkich robót budowlanych związanych z przebudową chodnika na Placu Lutra.
Roboty budowlane wchodzące w zakres przedmiotowego zamówienia należy wykonać zgodnie z zaakceptowaną przez Zamawiającego Dokumentacją, Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) wraz z załącznikami (załącznik nr 5 do SWZ) oraz postanowieniami wzoru Umowy (załącznik nr 4 do SWZ).
Inwestycja realizowana będzie na terenie działki o numerze ewidencyjnym 63/2, obręb Śródmieście Bielsko.

UWAGA.
Teren objęty PFU jest obszarem ochrony konserwatorskiej. Wykonawca ma obowiązek uzgodnić cały zakres prac z Konserwatorem Zabytków.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wszystkie prace niezbędne dla skutecznej realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, tj. opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych.
Zakres przedmiotu zamówienia dotyczący opracowania kompletnej dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności:
• wykonanie mapy do celów projektowych - zakres mapy powinien obejmować lokalizacje przedmiotu opracowania wraz z terenem przyległym, niezbędnym do poprawnego rozwiązania projektowanych elementów infrastruktury. Mapa powinna obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną;
• opracowanie projektu zagospodarowania terenu zawierającego część opisową oraz część rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy, poprzedzone inwentaryzacją stanu istniejącego;
• opracowanie projektu budowlanego; Opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry oraz rodzaj materiałów. Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinny spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego;
• opracowanie projektu wykonawczego, ze stopniem szczegółowości umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, określającym parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń;
• uzyskanie pozwoleń, uzgodnień, oświadczeń i decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych, przygotowanie wniosku i uzyskania skutecznego zgłoszenia przyjęcia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
• opracowanie kosztorysu powykonawczego.
Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, a w szczególności:
- Ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. – Prawo budowlane;
- Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska;
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego;
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań zabytków;
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.

Zakres przedmiotu zamówienia dotyczący wykonania robót budowlanych obejmuje w szczególności:
• Rozbiórkę chodnika (nawierzchnia asfaltowa) ok. 300 m2;
• Oczyszczenie istniejących kamieni polnych „otoczaków” w celu ich wykorzystania do ułożenia nawierzchni chodnika;
• Wykonanie warstwy podbudowy i podsypki;
• Udrożnienie odwodnienia, montaż wpustów deszczowych;
• Ułożenie nawierzchni z otoczaków z wykorzystaniem odzyskanego materiału;
• Wykonanie opływowego ścieku z otoczaków;
• Umiejscowienie kamienia z tablicą informacyjną dot. BO.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, bowiem w terminie składania ofert, tj. do dnia 10 sierpnia 2022 r. do godz. 9:00 nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane