Budowa sieci kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w miejscowości Gamów " - etap I (Postępowanie- 2)
Gmina Rudnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00299624
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00299624/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-10 09:56
- Lokalizacja
- Rudnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1768a833-05fe-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6392003366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00299624 z dnia 2022-08-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w miejscowości Gamów " - etap I (Postępowanie- 2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rudnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258523
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kozielska1
1.5.2.) Miejscowość: Rudnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-411
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48324106428
1.5.8.) Numer faksu: +48324106428
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-rudnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-rudnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w miejscowości Gamów " - etap I (Postępowanie- 2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1768a833-05fe-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00299624
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033337/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa sieci kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w miejscowości Gamów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00266361/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4877610,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zad. inwestycyjnego pn. ”Budowa sieci kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w miejscowości Gamów” – etap I” W ramach niniejszego przedmiotu zamówienia tj. etapu I inwestycji wyodrębniono 2 zad.:
zad. 1 obejmujące zarówno zaprojektowanie jak i wykonie robót i obiektów tam przewidzianych, oraz zadanie 2 obejmujące wyłącznie zaprojektowanie robót i obiektów (obiekty z tego zadania zostaną wykonane w ramach II etapu inwestycji, nieobjętego niniejszym przedmiotem zamówienia).
1W ramach niniejszego przed. zamówienia należy wykonać dok. projektową obejmującą cały zakres ujęty w koncepcji i obejmujący wszystkie obiekty i roboty budowlane tam przewidziane (w rozbiciu na zad. 1 (obejmujące etap I objęty wykonawczo niniejszym przedmiotem zamówienia) oraz na zad. 2 (obejmujące etap II nieobjęty wykonawczo niniejszym przedmiotem zamówienia ))wraz z uzyskaniem stosownych odrębnych pozwoleń na budowę. Następnie na podstawie opracowanego i zatwierdzonego projektu, wykonanie jedynie prac budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach 1 zad. tj. wynikających z zakresu robót budowlanych objętych niniejszym PFU.
2Ogólny zakres robót/prac:
A Zad. 1 obejmuje zaprojektowanie i wykonanie następujących obiektów i robót:
a) sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjne w północno-zachodniej części miejscowości Gamów wraz z przyłączami (sięgaczami) do wszystkich działek zabudowanych, znajdujących się w obszarze inwestycji (ulice, Modzurowska, Stawowa, Ogrodowa i cześć ulicy Długiej) – zakres przedsięwzięcia planowanej inwestycji) obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej, celem uzbrojenia w sieć kanalizacyjną cześć obszaru istniejącej zabudowy miejscowości Gamów (około 53 budynki). Sieć kanalizacji sanitarnej objęta zad.1 obejmuje część zlewni I (ograniczonej naturalnymi spadkami terenu, umożliwiającymi grawitacyjny spływ ścieków sanitarnych). Zakres zad. 1 (w odniesieniu do oznaczeń w koncepcji) przedstawia się następująco:
• PI – SI/1 – SI/6, • SI/1 – SI/15 – SI/24, • SI/15 – SI/25 – SI/28,
• SI/6 – SI/29 – SI/42, • SI/31 – SI/43 – SI/54;
b) lokalnej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości nominalnej ok. 30 m3/d (umożliwiającej docelowo oczyszczanie ścieków z całej zlewni I kanalizacji sanitarnej) pracującej w technologii nisko obciążonego osadu czynnego
w systemie SBR (sekwencyjny reaktor biologiczny) – oczyszczalnię tą przewiduje się wykonać przy ul. Stawowej na działce nr 242 obręb Gamów (ze zrzutem oczyszczonych ścieków do przepływającego nieopodal rowu / cieku Łopień);
c) przebudowy (modernizacji) sieci wodociągowej – zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę istniejącej, o złym stanie technicznym sieci wodociągowej zasilającej obszar istniejącej zabudowy wraz z przebudową przyłączy na odcinku od sieci do budynku z wymianą zestawów wodomierzowych i spięciem nowego przyłącza z instalacją wewnętrzną odbiorów wody. Zakres przebudowy dla zad. 1
(w odniesieniu do oznaczeń w koncepcji) przedstawia się następująco:
• W74 – W110 (wraz ze spięciem punktów W74 i W110 z istniejącą siecią wodociągową);
• W110 – W259 – W270 – W258 – W271 – W290,
• W100 – W242 – W249 – W235 – W250 – W258;
• W235 – W218 (wraz ze spięciem punktu W218 z istniejącą siecią wodociągową),
• W84 – W169 – W164 (wraz ze spięciem punktu W164 z istniejącą siecią wodociągową),
d) odtworzenie nawierzchni dróg po zakończonych robotach związanych z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Podane powyżej długości sieci, ilości odcinków przyłączy i innej infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektów są przybliżone i wynikają z przyjętych rozwiązań koncepcyjnych. Ostateczny zakres inwestycji wynikać będzie z przyjętych przez Wykonawcę rozwiązań projektowych, zaakceptowanych przez Zamawiającego i Inżyniera Kontraktu na wstępnym etapie prac projektowych. Różnice długości i średnic sieci objętej zakresem zamówienia, ilości odcinków przyłączy, zakresu odbudowy dróg i innej infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu, w stosunku do wartości podanych w PFU nie będą stanowiły podstawy do żądania przez Wykonawcę zwiększenia wynagrodzenia.
B- Zad. 2 obejmuje wyłącznie zaprojektowanie następujących obiektów
i robót (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę):
a) sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjne w części miejscowości Gamów wraz z przyłączami (sięgaczami) do wszystkich działek zabudowanych, znajdujących się w obszarze inwestycji (ulice: Wiatrakowa, Mickiewicza, Kurzydyma, Szkolna i cześć ulicy Długiej) – zakres przedsięwzięcia (planowanej inwestycji) obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej, celem uzbrojenia w sieć kanalizacyjną pozostałego (nieobjętego zad. 1) obszaru istniejącej zabudowy miejscowości Gamów (około 67 budynków). Sieć kanalizacji sanitarnej obejmuje 2 zlewnie – częściowo zlewnię I i całościowo zlewnię II (ograniczone naturalnymi spadkami terenu, umożliwiającymi grawitacyjny spływ ścieków sanitarnych). Zakres zadania II (w odniesieniu do oznaczeń w koncepcji) przedstawia się następująco
• SI/6 – SI/14, • PII – SII/1 – SII/70,
b) przebudowy (modernizacji) sieci wodociągowej w miejscowości Gamów – zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę istniejącej, o złym stanie technicznym sieci wodociągowej zasilającej obszar istniejącej zabudowy wraz z przebudową przyłączy na odcinku od sieci do budynku z wymianą zestawów wodomierzowych i spięciem nowego przyłącza z instalacją wewnętrzną odbiorów wody. Zakres przebudowy dla zad II (w odniesieniu do oznaczeń w koncepcji) przedstawia się następująco
• W1 – W74, • W110 – W117, • W115 – W291 – W306,
• W37 – W119 – W164, • W159 – W198 – W204,
• W147 – W170 – W176, • W148 – W177 – W197 – W61;
• W60 – W236 – W241; • W42 – W205 – W218,
c) oczyszczalnia ścieków – budowa lokalnej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości nominalnej ok. 30 m3/d (umożliwiającej docelowo oczyszczanie ścieków z całej zlewni II kanalizacji sanitarnej) pracującej w technologii nisko obciążonego osadu czynnego w systemie SBR (sekwencyjny reaktor biologiczny) – oczyszczalnię tą przewiduje się wykonać przy ul. Długiej na działce nr 736 obręb Gamów (ze zrzutem oczyszczonych ścieków do przepływającego nieopodal rowu 305);
d) odtworzenie nawierzchni dróg po zakończonych robotach związanych z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
5.4. Szczegółowy opis w zakresie przedmiotu zamówienia (tj. opracowania dok. proj. oraz wykonania robót budowlanych w ramach I zad. zawiera zał. nr 1 do SWZ tj. PFU). który zawiera opis inwestycji Pozostałe wymagania określone zostały we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 2 do SWZ.
5.6 Rozwiązania równoważne
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca analizując PFU powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w PFU towarzyszy wyraz lub „równoważne”
1) Stosownie do treści art. 102 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że wymagania o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w PFU stanowiącym zał. nr 1 do niniejszej specyfikacji.Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w PFU.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem
2) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 i 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3)Tam, gdzie w dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy pzp,Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust.4 ustawy pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji(PFU)
1) Na wykonaną kompletną dokumentację projektową, Wykonawca udziela gwarancji równej gwarancji na wykonane roboty budowlane. Okres gwarancji na dokumentację projektową rozpoczyna się z dniem jej odbioru a kończy z dniem upływu gwarancji wykonawcy udzielonej na wykonane roboty budowlane.
2) Na roboty budowlane- Wykonawca udziela gwarancji na okres minimum 36 miesięcy od daty podpisania przez Strony protokołu odbioru końcowego inwestycji. Uwaga: (okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane stanowi kryterium oceny ofert).
3) Na zamontowane materiały i urządzenia Wykonawca udziela gwarancji na okres minimum 36 miesięcy od daty podpisania przez Strony protokołu odbioru końcowego inwestycji. (okres gwarancji jakości na materiały i urządzenia stanowi kryterium oceny ofert).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę , którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6162300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6162300,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |