Wykonanie oznakowania poziomego – piktogramy na drogach gminnych na terenie miasta Gniezna
Miasto Gniezno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00301176
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00301176/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-11 07:32
- Lokalizacja
- Gniezno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-687b425c-08e3-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 7841001591
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00301176 z dnia 2022-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie oznakowania poziomego – piktogramy na drogach gminnych na terenie miasta Gniezna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gniezno
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gnieźnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630189018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lecha 6
1.5.2.) Miejscowość: Gniezno
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 614260457
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@gniezno.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gniezno.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie oznakowania poziomego – piktogramy na drogach gminnych na terenie miasta Gniezna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-687b425c-08e3-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00301176
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028766/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Oznakowanie poziome
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00270504/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WD.271.1.19.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 26422,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie oznakowania poziomego - piktogramy na drogach gminnych na terenie miasta Gniezna”.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w oparciu o specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącą załącznik do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).
1.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) wykonanie oznakowania poziomego - piktogram znaku B-43 i B-44 (kolor) o wymiarach 1,4x1,4 m z masy termoplastycznej -19 szt.,
b) wykonanie oznakowania poziomego - piktogram znaku B-36 (kolor) o wymiarach Ø 800 mm z masy termoplastycznej – 4 szt.
W przypadku konieczności usunięcia istniejącego oznakowania w miejscach wykonania nowych piktogramów, stare oznakowanie należy usunąć.
1.2. Zadania zawarte w punkcie 1.1. należy wykonać zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ. Szczegółowy zakres dotyczący wykonania piktogramów zostanie przekazany Wykonawcy w dniu podpisania Umowy.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewnia:
2.1. Oznakowanie miejsca wykonania przedmiotu zamówienia na własny koszt, na podstawie zatwierdzonego projekty tymczasowej zmiany organizacji ruchu wykonanego, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.2. Narzędzia i urządzenia niezbędne do wykonania zamówienia.
2.3. Wykonanie prac zgodnie z Drogowymi Ogólnymi Specyfikacjami Technicznymi oraz Załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2019r. poz. 2311 t. j.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233221-4 - Malowanie nawierzchi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na postawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie z cytowanym przepisem „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.Uzasadnienie
Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Kwestie związane z opatrywaniem ofert podpisem elektronicznym reguluje art. 63 ust. 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Zamawiający – implementując wymóg ustawowy – zawarł w SWZ wymóg sporządzenia oferty i podpisania (pod rygorem nieważności) w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W dniu 25 lipca 2022 r. Wykonawca Zakład Ogólnobudowlany Darbud Dariusz Łuczak z siedzibą w Skrzynkach ul. Dworcowa 13 62-060 Stęszew złożył ofertę na przedmiotowe zamówienie. W toku badania ofert, Zamawiający stwierdził, iż formularz ofertowy Wykonawcy nie spełnia wskazanego wymogu, tj. nie został sporządzony w formie elektronicznej (tzn. podpisany prawidłowo kwalifikowanym podpisem elektronicznym), ani nie został opatrzony podpisem zaufanym ani podpisem osobistym.
Zgodnie z opinią Urzędu Zamówień Publicznych „Jak należy podpisać ofertę w postaci elektronicznej” w przypadku, gdy w postępowaniu komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem miniPortal/ePUAP, przekazanie oferty następuje za pomocą formularza przeznaczonego do złożenia, zmiany, wycofania oferty. Jak większość formularzy udostępnianych przez miniPortal/ePUAP, również i ten formularz może być przed wysłaniem podpisany przez użytkownika (podpis następuje z wykorzystaniem właściwej funkcji systemu ePUAP tj. „PODPISZ I WYŚLIJ”). Podpis ten składany jest wyłącznie na formularzu do złożenia, zmiany, wycofania oferty. Co za tym idzie, podpis na formularzu to jedynie funkcjonalność systemu ePuap, z której mogą, ale nie muszą skorzystać wykonawcy przekazujący ofertę przy pomocy tego systemu. Oznacza to, że podpis złożony jedynie na ww. formularzu nie może wywierać skutków w odniesieniu do złożonej za jego pomocą oferty wykonawcy. Oferta bowiem, zgodnie z art. 63 ustawy Pzp, a nie formularz elektroniczny za pośrednictwem którego jest przekazywana, musi zostać opatrzona właściwym podpisem.
Oferta, która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
Wobec powyższego oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Z uwagi, że w przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która została odrzucona, Zamawiający obowiązany jest unieważnić postępowanie
| 2022-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |