Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich w formule "zaprojektuj i wybuduj"

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00301269
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00301269/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-11 08:29
Lokalizacja
Końskie, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea34bbf3-d68d-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6581462655
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnejUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00301269 z dnia 2022-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich w formule "zaprojektuj i wybuduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290707878

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strażacka 14

1.5.2.) Miejscowość: Końskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 413750030

1.5.8.) Numer faksu: 412010420

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@strazkonskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-konskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swietokrzyska_straz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich w formule "zaprojektuj i wybuduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea34bbf3-d68d-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00301269

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00164939/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165201/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 14186991,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich”. Formuła realizacji: „zaprojektuj i wybuduj”.

Strażnica Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich będzie obiektem typu „koszary” przeznaczonym do przygotowania strażaków i sprzętu ratowniczego do prowadzenia akcji ratowniczych (gaszenia pożarów, ograniczania skutków klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń), w szczególności poprzez:
• przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach, alarmowanie sił i środków tworzących
i współpracujących z Krajowym Systemem Ratowniczo Gaśniczym oraz koordynacja działań ratowniczo – gaśniczych,
• zapewnienie prawidłowych bezpiecznych i higienicznych warunków pełnienia 24 godzinnej służby przez strażaków,
• zabezpieczenie pomieszczeń do służby pracowników ośmiogodzinnych i warunków do przyjmowania petentów, w tym osób niepełnosprawnych,
• garażowanie pożarniczych samochodów gaśniczych, specjalnych oraz przechowywanie sprzętu ratowniczego i materiałów niezbędnych dla potrzeb ochrony przeciwpożarowej,
• zapewnienie możliwości wykonywania prac konserwacyjnych oraz napraw sprzętu i urządzeń pożarniczych, będących na wyposażeniu jednostki,
• dezynfekcji sprzętu,
• ładowanie butli powietrznych oraz konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych,
• zapewnienie właściwych warunków technicznych alarmowania strażaków,
• stworzenie pomieszczeń i placów do organizowania doskonalenia zawodowego strażaków PSP i szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych,
• stworzenie warunków do utrzymania i rozwijania kondycji fizycznej strażaków,
• zabezpieczenie mienia przed kradzieżą lub zniszczeniem,
• prowadzenia działań edukacyjno – oświatowych.

Dane ogólne budynku:
Powierzchnia użytkowa budynku ok. 2800 m2
Ilość garaży 6 (garaże dwustanowiskowe przejezdne, możliwość garażowania 12 „ciężarowych” pojazdów pożarniczych).
Konstrukcja garażu -jednoprzestrzenna hala, bez słupów i podpór wewnątrz.
Część komendy powiatowej i jednostki ratowniczo – gaśniczej piętrowa,
(należy rozważyć częściowe podpiwniczenie strażnicy).
Ogrzewanie i system ciepłej wody użytkowej – gruntowe pompy ciepła połączone z systemem fotowoltaicznym (w przypadku braku możliwości wykorzystania systemu pomp ciepła dopuszcza się alternatywny sposób ogrzewanie gazem.

Pierwszym etapem zadania pn: Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich jest opracowanie projektu budowlanego strażnicy na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na „Budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich w formule zaprojektuj i wybuduj” wpłynęły dwie oferty, których ceny przekraczały kwotę 18 450 000 zł przewidzianą na realizację zadania. Zamawiający podjął starania w celu zwiększenia kwoty na realizację zadania do ceny oferty najkorzystniejszej jednakże do upływu terminy związania ofertą nie uzyskał zgody na zwiększenie wartości zadania oraz nie pozyskał dodatkowych środków na realizację inwestycji.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 przywołanej powyżej ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Biorąc powyższe pod uwagę postanowiono unieważnić niniejsze postępowanie.
2022-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane