Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czermin w miejscowościach Grab i Czermin
GMINA CZERMIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00302920
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00302920/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-11 14:55
- Lokalizacja
- Czermin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b550f25-0d9f-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6080036806
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00302920 z dnia 2022-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czermin w miejscowościach Grab i Czermin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERMIN
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Rolnictwa, Budownictwa i Ochrony Środowiska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854903
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 47
1.5.2.) Miejscowość: Czermin
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-304
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627416031
1.5.8.) Numer faksu: 627417324
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugczermin@czermin.wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czermin.wlkp.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czermin_wlkp/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czermin w miejscowościach Grab i Czermin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b550f25-0d9f-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00302920
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014954/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00280149/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RB.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.:„Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Grab i Czermin”. Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje:
1) przebudowę drogi gminnej dz. nr 513/2 ark. m. 2 obręb Grab:
a) Wykonanie robót pomiarowych – 0,48 km,
b) Wykonanie koryta na poszerzenie drogi,
c) Wykonanie podbudowy na poszerzeniach oraz wyrównanie istniejącej nawierzchni z kruszywa łamanego,
d) Mechaniczne profilowanie i zagęszczanie istniejącej nawierzchni z kruszywa łamanego,
e) Mechaniczne wyrównanie profilu za pomocą układarki istniejącej nawierzchni kruszywem naturalnym łamanym granitowym frakcji 0-31,5 mm,
f) Skropienie istniejącej nawierzchni emulsją asfaltową,
g) Wykonanie nawierzchni ścieralnej AC 11s gr. 6 cm, dla ruchu KR2 i utwardzenie poboczy obustronne kruszywem granitowym łamanym gr. 10 cm.,
h) Mechaniczne oczyszczanie rowu z namołu gr do 30 cm z profilowaniem skarp,
i) Prace porządkowe wzdłuż pasa drogowego.
2) przebudowę drogi gminnej dz. 1/2 ark. m. 5 obręb Czermin:
a) Roboty pomiarowe – 0,166 km,
b) Frezowanie istniejącej nawierzchni w miejscu włączenia,
c) Mechaniczne ścinanie pobocza,
d) Mechaniczne wykonanie koryta pod niezbędne poszerzenia nawierzchni drogi z wbudowaniem ziemi w nasypy,
e) Przebudowa istniejącego przepustu drogowe DN 400 o dł. 7 m wraz z wykonaniem podbudowy
z kruszywa łamanego,
f) Wykonanie podbudowy na istniejących poszerzeniach z kruszywa łamanego oraz wyrównanie istniejącej nawierzchni z kruszywa łamanego kruszywem granitowym gr. do 10 cm za pomocą układarki i mechanicznym zagęszczeniem,
g) Wykonanie nawierzchni ścieralnej z masy bitumicznej gr. 6 cm dla ruchu KR2,
h) Przebudowa istniejącego rowu przydrożnego,
i) Mechaniczne plantowanie skarp i nasypów wzdłuż istniejącego pasa drogowego,
j) Prace porządkowe wzdłuż pasa drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej, która stanowi załącznik do SWZ.
Zamawiający wymaga aby ułożenie nawierzchni ścieralnej wykonane było metodą „bez szwu”.
Zamawiający wymaga:
- zorganizowania zaplecza socjalno - technicznego budowy w rozmiarach koniecznych do realizacji robót na terenie przekazanym przez Wykonawcę (w szczególności toaletę),
- prowadzenia robót bez zakłócania kontaktów międzyludzkich,
- przedstawienia Zamawiającemu informacji, gdzie zostaną zgromadzone materiały jak i sprzęt oraz sposobu zabezpieczenia mienia,
- utrzymania terenu wokół robót, który nie spowoduje utrudnień dla mieszkańców,,
- zapewnienia bezpiecznych warunków realizacji robót i przestrzegania przepisów BHP na terenie robót ,
- wykonywania robót zgodnie z wymogami Prawa budowlanego jak również z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu,
- wszystkie osoby będące na placu budowy muszą posiadać kamizelki odblaskowe z informacją
o Wykonawcy (m.in. nazwa firmy),
- użycia materiałów posiadających aktualne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie
w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. ze zm. o wyrobach budowlanych,
- wykonania prób, badań i pomiarów odbiorowych,
- zabezpieczenie terenu robót dla osób postronnych,
Uwaga! Ilekroć w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej, przedmiarze robót lub kosztorysach „ślepych” wskazano markę lub pochodzenie produktu lub urządzenia, należy przyjąć, że za każdą nazwą jest umieszczone słowo „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w w/w dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art.101 ust.5 ustawy). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty. Jeżeli dokumentacja techniczna, przedmiar robót lub inny dokument wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, znaki towarowe lub pochodzenie lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa ustawie, Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy dopuszcza składanie "produktów" równoważnych, zaoferowanie rozwiązań "równoważnych" w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
Wszelkie "produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy.
Wynagrodzenie ryczałtowe.
Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy.
Wykonawca zobowiązuje się, że personel realizujący zamówienie (operatorzy maszyn, sprzętu i pojazdów silnikowych) będą w okresie trwania umowy zatrudnieni na podstawie Umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r., poz. 1040, 1043 i 1495), przy czym 2 pracowników zatrudnionych będzie w wymiarze pełnego etatu. Wykonawca przed podpisaniem umowy będzie zobowiązany udostępniać kopie umów o pracę, dokumentów potwierdzających bieżące opłacanie składek i należnych podatków z tytułu zatrudnienia w/w pracowników. Sankcje z tytułu niespełniania tych wymagań zawarte zostały w Projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |