Zagospodarowanie terenu parku w m. Czarna Górna celem przywrócenia mu funkcji rekreacyjnej
GMINA CZARNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00303270
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00303270/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-12 08:18
- Lokalizacja
- Czarna Górna, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-baea3acf-067b-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6891190205
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00303270 z dnia 2022-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu parku w m. Czarna Górna celem przywrócenia mu funkcji rekreacyjnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440028
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 74
1.5.2.) Miejscowość: Czarna Górna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-710
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 134619009
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@czarna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czarna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu parku w m. Czarna Górna celem przywrócenia mu funkcji rekreacyjnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-baea3acf-067b-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303270
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00078195/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 „Zagospodarowanie terenu parku w m. Czarna Górna celem przywrócenia mu funkcji rekreacyjnej”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego; Europa inwestująca w obszary wiejskie na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00265206/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 159927,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu parku w miejscowości Czarna Górna, gmina Czarna (powiat bieszczadzki, województwo podkarpackie), dz. nr ew. 124/10. Inwestycja będzie realizowana na działce będących własnością Zamawiającego.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- rozbiórkę i budowę ciągów z kostki betonowej,
- budowę oświetlenia parkowego – lampy solarne LED niepodłączone do sieci,
- posadowienie ławek i koszy na śmieci, tablic informacyjnych, leżaków, huśtawki i budek
lęgowych i domków dla owadów,
- wykonanie trawników oraz nasadzeń roślinnych,
- prace pielęgnacyjne w drzewostanie.
Zakres robót:
1) Budowa ciągów pieszych
- powierzchnia ciągów pieszych z kostki betonowej: 254 m2
- szerokość ciągów pieszych: 1,2-1,5 m
ZAKRES ROBÓT:
- wykonanie koryta pod warstwy podbudowy nawierzchni,
- rozebranie mechaniczne nawierzchni betonowej/z płyt, 297m2, obrzeża 310mb,
- humusowanie terenu wraz z wyrównaniem,
- ręczne formowanie nasypu,
- wykonanie warstwy wyrównującej z pospółki/piasku, 5cm
- wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego gr. 15cm,
- wykonanie podbudowy z klińca kamiennego gr. 8cm
- wykonanie warstwy z piasku gr. 5 cm,
- wykonanie nawierzchni pieszych z kostki betonowej gr.6cm
- ustawienie obrzeży betonowych 8x30x100cm na ławie z podsypki piaskowo-cementowej 310 mb
- wywiezienie zanieczyszczeń samochodami
2) Budowa oświetlenia wewnętrznego zasilanego solarnie: 4szt.
latarnie: aluminiowy słup anodowany typu ROSA SAL-4,5/B60 lub tożsamy + fundament i
kpl. mocowań. Źródło światła i zasilanie : lampa LED na wysięgniku z osobnym panelem solarnym 400W- 500W, 6000-10000lm,
ZAKRES ROBÓT:
- montaż i ustawienie słupów oświetleniowych,
- montaż przewodów do opraw oświetleniowych,
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż uchwytów paneli solarnych i montaż paneli.
3) Lokalizacja ławek, koszy na śmieci i tablic informacyjnych, leżaków i huśtawki oraz
budek lęgowych i domków dla owadów oraz kamieni z metalowymi, ozdobnymi
ptakami
- ławki: 4 szt. przeniesione z terenu parku.
- kosze na śmieci: 4szt. miejski poznański 50l z montażem i fundamentem
- tablice informacyjne: 2 szt. min. wymiar powierzchni zadruku 90x50
- huśtawka dla dorosłych: min. 180 cm siedzisko – 1 szt.
- leżak drewniany na konstrukcji stalowej min. 250cm - 2 szt.
- budka lęgowa z montażem typy A-A-B-C-D – 5 szt.
- domki dla owadów 71x94x17 na słupkach i kotwach. Jeśli konstrukcja byłaby niestabilna,
należy słupki wzmocnić kątownikami i osadzić w fundamencie betonowym zapewniającym stabilność
- kamień piaskowiec fi50-60 z wklejoną na żywicy i pręcie rzeźbą ptaka
ZAKRES ROBÓT:
- mocowanie koszy na śmieci,
- montowanie ławek,
- montaż leżaków i huśtawki
- montaż tablicy informacyjnej,
- montaż budek lęgowych i domków dla owadów
- montaż kamieni i wklejanie rzeźb ptaków
4) Wykonanie nasadzeń roślinnych:
Drzewa:4 szt.
Krzewy: 34 szt.
Byliny/krzewinki: 505 szt.
Trawy: 219 szt.
Cebulowe: 100 szt.
ZAKRES ROBÓT:
- wykonanie dołów i zaprawienie,
- sadzenie drzew i krzewów liściastych,
- sadzenie bylin, krzewinek i traw
- usuwanie warstwy darni aby obniżyć teren przy projektowanych nasadzeniach o 5cm w
stosunku do terenu otaczającego.
- wykładanie terenu agrowłókniną
- wysypywanie terenu obniżonego i okrytego włóknina warstwą kory średniej. o gr. 5cm.
4) Wykonanie trawników:
Trawniki wykonywane siewem: 1030m2
- wykonanie trawnika: zabiegi agrotechniczne gleby przy użyciu traktowa i brony,
glebogryzarki oraz walca. Wykorzystanie ziemi z wykopów (jeśli III kl.) oraz dowiezienie
urodzajnej. Wyrównanie terenu nawiązując do istniejącego z zachowaniem spadków, tak,
by nie tworzyły się zastoiska po opadach deszczu.
Siew nasion 4 kg/100m2, przykrycie ziemią przy użyciu brony 1-2cm, walcowanie na krzyż.
Obcinanie brzegów trawnika przy płaszczyznach nasadzeń.
5) Wycinka i pielęgnacja drzewostanu:
Wycinka drzew – 1 szt. lipa drobnolistna. Średnica 40cm.
- wycinkę przeprowadzić poza okresem lęgowym ptaków. W okresie lęgowym jedynie w
sytuacji gdy na drzewie nie ma gniazd i tylko od góry metodą ze zwyżki lub alpinistyczną
- karczowanie pni: 8szt.
- prześwietlenie koron drzew: 10 szt. przeprowadzać metoda alpinistyczną, usuwając nie
więcej niż 10-15% korony, zwrócić szczególna uwagę na usunięcie suchych i zasychających
konarów lub zagrażających przechodzącym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej - Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 196710,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196710,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 196710,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo-Budowlane Mirosław Starzyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 181084090 NIP 6891026598
7.3.3) Ulica: Fabryczna 18/4
7.3.4) Miejscowość: Ustrzyki Dolne
7.3.5) Kod pocztowy: 38-700
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 196710,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-11-30| 2022-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |