Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

GMINA CZARNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00303389
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00303389/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-12 08:59
Lokalizacja
Czarnia, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20f0f418-0691-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
7582157593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęUsługi inżynieryjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty na placu budowyRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie glebyRoboty budowlane w zakresie skrzyżowań drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie kopania rowówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00303389 z dnia 2022-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 41

1.5.2.) Miejscowość: Czarnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-431

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: 297727017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czarnia.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: czarnia.samorzady.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

czarnia.samorzady.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20f0f418-0691-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303389

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035016/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej Michałowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00260191/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FUK.271.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6747694,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
Przebudowę drogi gminnej Michałowo gminy Czarnia w lokalizacji:
Województwo mazowieckie, powiat ostrołęcki, gmina Czarnia
A. BRANŻA DROGOWA
1. DOKUMENTACJA PROJEKTOWA
1.D.1 Opracowanie dokumentacji projektowej do uzyskania decyzji ZRID dla drogi kl. D, wraz z podziałem działek pod pas drogowy na długości L = 8,302 km
2. ROBOTY POMIAROWE
1.D.2 Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym, wraz z wykonaniem dokumentacji geodezyjnej powykonawczej
3. KARCZOWANIE DRZEW – WYCINKA ZAGAJNIKÓW, KRZAKÓW I ZAROŚLI
1.D.3 Mechaniczne ścinanie drzew z karczowanie pni i wywiezieniem. Pozycja obejmuje koszty oczyszczenia terenu w pasie drogowym z drzew, krzaków i zarośli oraz zagajników. Pozycja obejmuje także usunięcie karp po wycince. Zakres: 33 208m2.
4. ODHUMUSOWANIE TERENU – USUNIECIE WARSTWY ZIEMI URODZAJNEJ
1.D.4 Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości od 10 cm do 20 cm z załadowaniem i wywiezieniem – zagospodarowanie po stronie wykonawcy. Zakres: 33 208 m2
5. ROBOTY ROZBIÓRKOWE – ROZBIÓRKA NAW. BITUMICZNEJ I INNYCH ELEMENTÓW NP. OGRODZEŃ, PRZEPUSTÓW
1.D.5 Rozebranie istniejącej. nawierzchni bitumicznej grub. 4 cm z pozostawieniem w miejscu rozbiórki do ponownego wykorzystania na podbudowę. Frezowanie nawierzchni bitumicznej z pozostawieniem destruktu w miejscu rozbiórki. Zakres: odc. 1975 mb x 4 m= 7900 m2
2.D.5 Inne roboty rozbiórkowe: przepustów do przebudowy, ogrodzeń oraz innych elementów kolidujących z pzt.
6. ROBOTY ZIEMNE – WYKOPY, DOWÓZ GRUNTU I FORMOWANIE NASYPÓW KORPUSU DROGOWEGO
1.D.6 Wykopy. Roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi o poj. łyżki 0.60 m3 w gr. kat. III-IV z transportem urobku samochodem samowyładowującym. Roboty ziemne w granicach projektowanej korony drogi.
2.D.6 Dostawa gruntu przepuszczalnego do formowania korpusu drogowego lub na wymianę gruntu podłoża.
3.D.6 Nasypy. Formowanie i zagęszczanie nasypów – w celu uformowania korpusu drogowego lub wymiany gruntu podłoża. Zakres: 8302 mx 2 x0,50m3/mb= 8302m3
7. BUDOWA KANAŁU TECHNOLOGICZNEGO
1.D.7 Budowa kanału technologicznego na długości ciągu głównego. Kanał typu KTu ( profil minimalny: 1 x RO110 mm+ 1x RS 4,70 mm) Studnie typu SKR-1 Zakres: 8 172 mb
8. USUNIĘCIE KOLIZJI
1.D.8 Przestawienie słupów napowietrznej linii sieci elektroenergetycznej kolidujących z proj. zagospodarowaniem pasa drogowego.
9. PRZEPUSTY
1.D.9 Przebudowa przepustu na kanale Cupel. Wykonanie przepustu z rury HDPE o średnicy 100-150 cm wraz z żelbetowymi ściankami czołowymi na wlocie i wylocie przepustu.
10. PODBUDOWY – WZMOCNIENIE IST. NAW. ŻWIROWEJ I PODBUDOWA Z KR. ŁAMANEGO
1.D.10 Profilowanie i zagęszczanie podłoża wykonywane mechanicznie w gruncie kat. II-IV pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Zakres: 8302 mb x 5,50 m= 45661m2
2.D.10 Uzupełnienie istniejącej nawierzchni żwirowej mieszanką kruszywa naturalnego CNR fr. 0/31,50 mm warstwą o gr.10- 15 cm w celu wzmocnienia nośności i uzupełnienia na poszerzeniach wraz z profilowaniem i zagęszczeniem. Wykonanie w-wy górnej podbudowy z m. kr. łamanego C50/30 fr. 0/31,50 mm o grubości -15 cm. Zakres: 8302 mb x 5,5 m= 45 661m2
3.D.10 Profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne na zjazdach publicznych i indywidualnych
4.D.10 Uzupełnienie istniejącej nawierzchni żwirowej zjazdów publicznych i indywidualnych warstwą mieszanki kruszywa naturalnego o gr. 10-15 cm w celu wzmocnienia lub wykonania dolnej warstwy podbudowy. Wykonanie w-wy górnej podbudowy z m. kruszywa łamanego C50/30 fr. 0/31,50 mm o grubości – 15 cm
11. NAWIERZCHNIA BITUMICZNA JEZDNI Z AC11S, OBC. RUCHEM KR 1 I ZJAZDÓW Z NAW. Z KRUSZYWA
1.D.11 Nawierzchnia - warstwa ścieralna jezdni drogi głównej z AC 11 S 50/70 grub.5 cm KR1. Wraz z oczyszczeniem i skropieniem warstwy podbudowy z kruszywa łamanego. Zakres: 8302 mb x 5,00 m= 41 510 m2
2.D.11 Nawierzchnia - warstwa ścieralna zjazdów publicznych i indywidualnych z AC 11S 50/70 grub. 5 cm KR1.
3.D.11 Nawierzchni zjazdów z mieszanki kruszywa łamanego zag. mechanicznie fr. 0/31,50 m C50/30 o gr. 15 cm
12. ROBOTY WYKOŃCZENIOWE
1.D.12 Roboty wykończeniowe w pasie drogowym po robotach zasadniczych budowy jezdni głównej i zjazdów. Plantowanie terenu, umocnienia skarp i dna rowów płytami eko-ażur, ułożenie nawierzchni chodnika z płytek betonowych 50x50x7 cm
13. ELEMENTY ORGANIZACJI RUCHU I BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE
1.D.13 Oznakowanie pionowe i poziome po przebudowie drogi. Wykonanie aktywnych przejść dla pieszych w uzgodnionej lokalizacji.
14. POBOCZA GRUNTOWE WZMOCNIONE KRUSZYWEM ŁAMANYM C50/30
1.D.14 Plantowanie poboczy wykonywane mechanicznie wraz z zagęszczeniem w ciągu drogi głównej i na zjazdach. Zakres: 8302 mx2x0,75 m= 12 453 m2
2.D.14 Pobocze utwardzone kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie fr. 0/31,50 mm o grub. 5 cm. Zakres; 8 302 mbx2x0,75 m= 12 453 m2.
W uzgodnionej lokalizacji montaż stacji rowerowej.
15. OGRODZENIA – PRZESTAWIENIE OGRODZENIA
1.D.15 Przestawienie ogrodzeń posesji prywatnych kolidujących z pzt.
16. PRZESTAWIENIE KAPLICZKI / KRZYŻA PRZYDROŻNEGO
1.D.16 Przestawienie kapliczki / krzyża przydrożnego
17. BUDOWA OŚWIETLENIA ULICZNEGO
1.D.17 Lampy hybrydowa solarno - wiatrowa . Oświetlenie skrzyżowań: z DW 614 oraz z DP 2509W
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje dokumentacja PFU wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112500-0 - Usuwanie gleby

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W ogłoszonym postępowaniu FUK.271.11.2022 o udzielenie zamówienia pn. „Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia” w terminie składania ofert tj. do dnia 05.08.2022r.do godz. 12:00 wpłynęła jedna oferta, która przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11900000,00

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11900000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane