Przebudowa dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Solec nad Wisłą

Miasto i Gmina Solec nad Wisłą

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00303598
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00303598/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-12 10:02
Lokalizacja
Solec nad Wisłą, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bc1abd93-090c-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5090066613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneTelekomunikacyjne roboty dodatkoweRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi pomiaroweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00303598 z dnia 2022-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Solec nad Wisłą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Solec nad Wisłą

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Solec nad Wisłą

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-320

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 0783627100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@solec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.solec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Solec nad Wisłą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc1abd93-090c-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303598

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013003/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Solec nad Wisłą (Polski Ład)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00271472/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGKOŚiI.271.22.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy dwóch odcinków dróg gminnych w systemie zaprojektuj i wybuduj.
1) Przebudowa drogi gminnej nr 190603W Zamborzyn Pierwszy – Pawłowice (Wola Pawłowska). Obejmuje odciek drogi gruntowej w części utwardzonej kruszywem wapiennym o długości orientacyjnej 927 mb.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych w zakresie nawierzchni dróg i ich elementów.
Wykonanie prac projektowych obejmie:
- przygotowanie koncepcji rozwiązania sytuacyjnego, wysokościowego i konstrukcyjnego oraz uzyskanie akceptacji zamawiającego,
- uzyskanie akceptacji zarządcy ruchu,
- opracowanie projektu budowlanego, branża drogowa i ewentualnie branża teletechniczna-
- uzyskanie na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem decyzji, zezwoleń oraz opinii i warunków technicznych,
- opracowanie projektu wykonawczego, ewentualnie projektów branżowych i Szczegółowych Specyfikacji Technicznych,
- opracowanie projektu stałej organizacji ruchu,
- uzyskanie uzgodnienia włączenia do drogi wojewódzkiej nr 754,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas budowy,
- pełnienie nadzoru autorskiego,
- inne nadzory wynikające z uzyskanych decyzji i uzgodnień,
- opracowanie projektu budowy kanału technologicznego lub uzyskanie zgody a jego zaniechanie.
Dokumentacja techniczna powinna odpowiadać wymaganiom dotyczącym postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, wynikających z ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U z 2020r., poz. 133 ze zm.), przepisów związanych wymienionych w PFU oraz Wytycznych projektowania.
Wykonanie robót budowlanych zgodnie z przygotowaną dokumentacją obejmie:
W ramach realizacji zamówienia należy wykonać roboty budowlane wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi, w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Projektanta, obejmującą swym zakresem w szczególności elementy:
- roboty ziemne z wywiezieniem nadmiaru urobku,
- roboty rozbiórkowe wraz z utylizacją materiałów nie przydatnych do ponownego wbudowania,
- budowa kanału technologicznego lub jego zaniechanie,
- przebudowa konstrukcji jezdni z wykorzystaniem istniejących materiałów na miejscu z zastosowaniem mieszanki MC jaku podbudowy po wcześniejszym zbadaniu, zaprojektowaniu, a w miejscach nawierzchni gruntowej za projektować nową konstrukcję,
- wykonie co najmniej 2 szt. mijanek z prawej i z lewej strony drogi,
- wykonie włączenia do drogi wojewódzkiej nr 754
- wykonanie odwodnienia za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych a w obrębie włączenia do rogi wojewódzkiej w całego pasa drogowego,
- ułożenia warstw nawierzchni bitumicznej,
- przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną nawierzchnią jezdni,
Urządzenie terenów zielonych – plantowanie terenu z grubsza poza poboczami,
- w ramach prowadzonej przebudowy Wykonawca zapewni nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową.
Uwaga: Program Funkcjonalno- użytkowy obejmuje większy zakres robót. Do wyceny należy przyjąć I – etap robót o długości 927 mb, początek przebudowy od strony drogi wojewódzkiej 754.
Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
a) Wzorze umowy – stanowiącym Załącznik do SWZ,
b) Programie funkcjonalno-użytkowym – stanowiącym Załącznik do SWZ.

2) Przebudowa drogi gminnej nr 190622W Sadkowice – Kalinówek- Sadkowice. Obejmuje odciek drogi kruszywem drogowym o długości orientacyjnej 995 mb.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych w zakresie nawierzchni dróg i ich elementów.
Wykonanie prac projektowych obejmie:
- przygotowanie koncepcji rozwiązania sytuacyjnego, wysokościowego i konstrukcyjnego oraz uzyskanie akceptacji zamawiającego,
- uzyskanie akceptacji zarządcy ruchu,
- opracowanie projektu budowlanego, branża drogowa i ewentualnie branża teletechniczna-
- uzyskanie na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem decyzji, zezwoleń oraz opinii i warunków technicznych,
- opracowanie projektu wykonawczego, ewentualnie projektów branżowych i Szczegółowych Specyfikacji Technicznych,
- opracowanie projektu stałej organizacji ruchu,
- uzyskanie uzgodnienia włączenia do drogi powiatowej,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas budowy,
- pełnienie nadzoru autorskiego,
- inne nadzory wynikające z uzyskanych decyzji i uzgodnień,
- opracowanie projektu budowy kanału technologicznego lub uzyskanie zgody a jego zaniechanie.
Dokumentacja techniczna powinna odpowiadać wymaganiom dotyczącym postepowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, wynikających z ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U z 2020r., poz. 133 ze zm.), przepisów związanych wymienionych w PFU oraz Wytycznych projektowania.
Wykonanie robót budowlanych zgodnie z przygotowaną dokumentacją obejmie:
W ramach realizacji zamówienia należy wykonać roboty budowlane wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi, w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Projektanta, obejmującą swym zakresem w szczególności elementy:
- roboty ziemne z wywiezieniem nadmiaru urobku,
- roboty rozbiórkowe wraz z utylizacją materiałów nie przydatnych do ponownego wbudowania,
- budowa kanału technologicznego lub jego zaniechanie,
- przebudowa konstrukcji jezdni z wykorzystaniem istniejących materiałów na miejscu z zastosowaniem mieszanki MC jaku podbudowy po wcześniejszym zbadaniu, zaprojektowaniu, a w miejscach nawierzchni gruntowej za projektować nową konstrukcję,
- wykonie co najmniej 2 szt. mijanek z prawej i z lewej strony drogi,
- wykonie włączenia do drogi wojewódzkiej nr 754,
- wykonanie odwodnienia za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych a w obrębie włączenia do rogi wojewódzkiej w całego pasa drogowego,
- ułożenia warstw nawierzchni bitumicznej,
- przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną nawierzchnią jezdni,
Urządzenie terenów zielonych – plantowanie terenu z grubsza poza poboczami,
- w ramach prowadzonej przebudowy Wykonawca zapewni nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową.
Uwaga: Program Funkcjonalno- użytkowy obejmuje większy zakres robót. Do wyceny należy przyjąć I – etap robót o długości 995 mb, początek przebudowy od strony drogi wojewódzkiej 754.
Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
c) Wzorze umowy – stanowiącym Załącznik do SWZ,
d) Programie funkcjonalno-użytkowym – stanowiącym Załącznik do SWZ.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac towarzyszących, oraz robót tymczasowych nie objętych dokumentacją projektową i przedmiarem robót koniecznych do uwzględnienia: organizacja i zabezpieczenie placu budowy, likwidacja placu budowy, obsługa geodezyjna, wywóz odpadów, uporządkowanie terenu po budowie, sporządzenie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej (dziennik budowy, atesty i deklaracje na materiały, inwentaryzacja geodezyjna, protokoły badań elektrycznych i sprawdzeń, oświadczenia kierownika budowy) oraz wszelkich innych prac nie objętych SWZ a koniecznych do wykonania ze względu na sztukę budowlaną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

45233140-2 - Roboty drogowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na udział w postępowaniu złożono jedną ofertę. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 1 709 000,00 zł brutto. Cena oferty wynosi 2811590,09 zł
i przekracza kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2811590,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2811590,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane