Budowa tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu
Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00303643
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00303643/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-12 10:12
- Lokalizacja
- Chrzanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b59ec420-0983-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6282260665
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00303643 z dnia 2022-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20
1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 327585185
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b59ec420-0983-11ed-8000-d680d39e541a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b59ec420-0983-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303643
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033142/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272535/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 721172,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu” zgodnie z ostateczną decyzja o pozwoleniu na budowę nr 47/2022 z dnia 31.01.2022 r. obejmującą: Budowę tężni solankowej przy ul. Broniewskiego na osiedlu Północ – Tysiąclecie w Chrzanowie na działce
1156/268, 1165/7. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest z budżetu Województwa Małopolskiego w formie dotacji celowej na realizacje w 2022 roku zadania pn. „Małopolskie tężnie solankowe”.
2. Zakres zamierzenia inwestycyjnego obejmuje wykonanie robót budowlanych według załączonego projektu oraz przedmiaru robót polegających na:
- rozbiórce istniejącej nawierzchni z kostki brukowej,
- demontażu elementów małej architektury, w tym ławek i koszy na śmieci,
- budowie tężni solankowej wraz z gradiernią wypełnioną tarniną oraz ażurowej konstrukcji stref inhalacyjnych (pergoli),
- budowie infrastruktury technicznej i technologicznej obiektu (w tym: instalacji wod-kan., instalacji elektroenergetycznej zasilającej obiekt, montaż komory technologicznej oraz podziemnego zbiornika na solankę),
- budowie monitoringu wizyjnego terenu,
- wykonaniu nawierzchni utwardzonych wokół tężni solankowej oraz ciągów pieszych,
- montażu elementów małej architektury,
- wycince drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, wykonanie przesadzeń drzew, przewidzianych do adaptacji oraz nasadzeń zieleni ozdobnej,
- montażu oświetlenia zewnętrznego terenu oraz iluminacyjnego obiektu.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu umowy określony jest w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 7 – Załącznik nr 16 do SWZ), Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 17 do SWZ) oraz pomocniczo w przedmiarze (Załącznik nr 18 do SWZ), jak i dokumentacji postępowania stanowiących załączniki do SWZ.
3. Lokalizacja – teren, na którym planowana jest realizacja przedmiotu zamówienia zlokalizowany jest w województwie małopolskim, powiecie chrzanowskim, w mieście Chrzanów, na działkach ewidencyjnych: Miasto Chrzanów, Obręb ewidencyjny: 0001 Chrzanów nr: 1156/268 i nr 1165/7 - jednostka ewidencyjna: Miasto Chrzanów; Obręb ew.: 0001 Chrzanów, w rejonie ulic Władysława Broniewskiego i Andrzeja Struga w Chrzanowie w bliskim sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz centrum miasta.
4. Poza wyżej wymienionym zakresem zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
1) wykonania kompleksowej dokumentacji powykonawczej zawierającej wymagane pozwolenia administracyjne, dziennik budowy/robót, odbiory cząstkowe i końcowe oraz rysunki techniczne, tworzące dokumentację powykonawczą wraz z naniesionymi zmianami jakie wystąpiły w toku prac, jak również karty zatwierdzenia materiałów, karty utrzymania poszczególnych elementów, tabele elementów wytworzonych i likwidowanych
2) opracowania instrukcji utrzymania i konserwacji obiektu, urządzeń i nawierzchni wytworzonych w ramach przedmiotu zamówienia,
3) opracowania bilansu powykonawczego robót związanych z urządzeniem terenów zieleni wraz z instrukcją pielęgnacyjną,
4) opracowania dokumentacji powykonawczej monitoringu wizyjnego,
5) wykonania kompleksowej inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania terenu – obiektu budowlanego, urządzeń małej architektury, nawierzchni i innych elementów wytworzonych w formie graficznej (pdf) i opisowej – tabela określające ich liczbę/ilość oraz ceny jednostkowe
6) wykonania pełnej dokumentacji fotograficznej urządzeń małej architektury, nawierzchni i innych elementów wytworzonych,
7) zgłoszenia inwentaryzacji powykonawczej do powiatowego ośrodka geodezyjnego i kartograficznego,
8) wykonywania przeglądów, regulacji, napraw i konserwacji elementów wytworzonych przez okres gwarancji (minimum dwa przeglądy techniczne obiektu rocznie), przy czym konserwacja obejmuje wykonanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót mających na celu utrzymanie obiektu budowlanego w dobrym stanie, zabezpieczenia, przed szybkim zużyciem się czy też zniszczeniem i dla utrzymania go w celu użytkowania w stanie zgodnym z przeznaczeniem tegoż obiektu, zaś naprawa obejmuje: wykonanie wszelkich czynności związanych bezpośrednio z remontem istniejącego elementu i przywrócenie mu stanu właściwego, zarówno pod względem użytkowym, jaki i technicznym. Polega ona na częściowej rozbiórce lub demontażu elementu oraz na uzupełnieniu ubytków przy zastosowaniu nowych materiałów.
9) uporządkowania terenu po zakończonych robotach
10) wykonania projektu organizacji ruchu i dopełnienia wszelkich formalności z tym związanymi
11) zastosowania właściwej technologii robót, zgodną z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, normami oraz z zasadami BHP
12) oznakowania ubrań pracowników i sprzętu Wykonawcy nazwą firmy,
13) ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody i wypadki zaistniałe podczas wykonywania prac na terenie Gminy Chrzanów, a wynikające z niedopełnienia obowiązków przez Wykonawcę lub nienależytego wykonywania prac.
14) ogrodzenia terenu budowy i ustawienia tablic informacyjnych – 3 szt. (tablice bądź banery w lokalizacjach uzgodnionych z Zamawiającym, według wzoru uzgodnionego z Zamawiającym przed podpisaniem umowy) w terminie 5 dni od przejęcia terenu robót. Ogrodzenie terenu budowy musi mieć estetyczną oraz jednolitą graficznie formę i skutecznie uniemożliwiać przedostanie się na teren placu budowy osób postronnych.
15) stosowania przy realizacji prac technologii i sposobu ich wykonywania, która zapewni ich prowadzenie „na mokro”, czyli techniką „bezpyłową”, która pozwoli na uniknięcie zapylenia, a tym samym zanieczyszczenia powietrza i narażenia osób pracujących, jak i postronnych, na wystąpienie warunków szkodliwych dla zdrowia i środowiska,
16) przedstawiania na etapie realizacji prac do zaakceptowania próbki materiałów oraz próbki kolorystyczne dla elementów nawierzchni, obiektu budowlanego i urządzeń małej architektury do wbudowania oraz materiał roślinny, który zostanie użyty do wykonania nasadzeń,
17) zapewnienia sprawowania kierownictwa budowy/robót przez kierownika budowy/robót przez cały okres realizacji przedmiotu umowy, aż do końcowego przedmiotu umowy i w tym celu jest zobowiązany do wyznaczenia osoby posiadającej stosowne uprawnienia, która będzie wykonywała obowiązki kierownika budowy/robót, przewidziane w ustawie Prawo budowlane i do przekazania Zamawiającemu najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem budowy/robót, oświadczenia złożonego przez tę osobę o przyjęciu przez nią przedmiotowych obowiązków wraz z dokumentem potwierdzającym posiadanie przez nią stosownych uprawnień, sporządzenia Planu BIOZ dla przedmiotowego zakresu inwestycji,
18) zapewnienie kierowników branżowych w trakcie realizacji zadania tj.:
- kierownika robót elektrycznych posiadającego uprawnienia budowlane
do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotowego zamówienia,
- kierownika robót sanitarnych posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotowego zamówienia,
- kierownika robót ogrodniczych posiadającego wykształcenie wyższe
w specjalności architekt krajobrazu, ogrodnictwo lub sztuka ogrodowa.
19) Ustanowiony Kierownik budowy, który w trakcie prowadzenia prac budowlanych ma obowiązek dopilnowania w szczególności:
- ogrodzenia terenu budowy estetycznym i szczelnym ogrodzeniem tak aby na teren inwestycji nie mogły dostać się osoby trzecie,
- oznaczenia terenu budowy tablicami informacyjnymi i ostrzegawczymi,
- zabezpieczenia istniejącej zieleni przed uszkodzeniami,
- wykonania zdjęć dotyczących stanu posiadłości osób trzecich przed rozpoczęciem robót budowlanych oraz terenu inwestycji i przesłanie ich do przedstawiciela zamawiającego na email w ciągu 7 dni od dnia rozpoczęcia robót,
- sporządzenia sprawozdania tygodniowego oraz przekazanie do przedstawiciela zamawiającego wraz z opisem wszystkich przeprowadzonych prac w ciągu ostatniego tygodnia oraz planowanymi pracami na tydzień przyszły wraz przeslaniem dokumentacji fotograficznej wykonanych prac w terminie 4 dni po zakończeniu okresu sprawozdawczego,
- po wykonaniu prac dostarczenia Zamawiającemu oświadczania o zgodności robót względem decyzji pozwolenia na budowę, dokumentacji projektowej oraz wiedzy technicznej, ewentualnym wykazaniu zmian nieistotnych potwierdzonych przez projektanta, wykonaniu prac zgodnie z przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz że teren budowy doprowadzony został do należytego stanu i porządku.
20) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania opłaconej polisy ubezpieczeniowej na czas realizacji umowy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności nie niższej niż 400 000,00 zł i przedłożenia jej Zamawiającemu w dniu podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 08.08.2022 r. zamawiający zamieścił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia, tj. 887 042,69 zł brutto. Zamawiający nie dysponuje dodatkowymi środkami finansowymi na realizacje ww. zadania, jak również nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na powyższe zadanie. W związku z tym, zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, unieważnia postępowanie.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1943000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1943000,00 PLN
| 2022-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |