Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00004996
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00004996/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-03 10:47
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5da7e7a7-ee0b-4997-b02a-aa1dccd49888
Identyfikator
6272295165
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznejUsługi opieki dziennej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00004996 z dnia 2025-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003452062

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Katowicka 35

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ops-sw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ops.swietochlowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ops-w.logintrade.net/zapytania_email,185963,21ce57553ac534c74f9e0b6b0e3bab6b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5da7e7a7-ee0b-4997-b02a-aa1dccd49888

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00004996

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043703/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00669544

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 252-12/24/PZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 289604,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi w szacunkowej ilości około 3660 godzin w zakresie zamówienia podstawowego oraz w zakresie zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji w szacunkowej ilości około 800 godzin w okresie objętym umową oraz świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi obejmujące pomoc psychologa lub logopedy w szacunkowej ilości około 410 godzin w zakresie zamówienia podstawowego oraz w zakresie zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji w szacunkowej ilości około 100 godzin.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 23.12.2024 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych o numerze 2024/BZP 00669544, z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia jest mniejsza niż progi unijne dla usług. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 2.01.2025 r. Do upływu tego terminu wpłynęła jedna oferta złożona przez:
Konsorcjum:
ANERI Sp. z o.o.
ul. Leśna 20
42-624 OSSY
NIP: 6452552652
REH-MED Wyszyński Mirosław
ul. Pawła Śmiłowskiego 2a/20
41-100 Siemianowice Śląskie
NIP: 6430006994
z ceną – 328 800,00 zł brutto

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 236 768,00 zł brutto w zakresie zamówienia podstawowego.
Oferta z najniższą ceną w zakresie zamówienia podstawowego opiewa na kwotę 268 800,00 zł brutto.

Zamawiający ma ustawowy obowiązek wynikający z treści art. 255 pkt 3 ustawy unieważnienia postępowania, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty najkorzystniejszej

Z uwagi na okoliczność braku możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty najkorzystniejszej zachodzi konieczność unieważnienia przedmiotowego postępowania.
2025-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi